Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Sytuacja w tym kraju jest dramatyczna. Nigdzie na świecie nie jest aż tak źle

336
Podziel się:

Ciężka sytuacja spowodowana epidemią koronawirusa jest odczuwalna w zdecydowanej większości krajów na świecie. Liczby pokazują, że stosunkowo niewielka powierzchniowo Belgia ma najgorsze statystyki wśród wszystkich państw.

Sytuacja w tym kraju jest dramatyczna. Nigdzie na świecie nie jest aż tak źle
(Getty Images)

O Belgii w kontekście rozmiarów epidemii koronawirusa nie mówi się dużo. Ze względu na skalę, zdecydowanie częściej w nagłówkach pojawiają się państwa, w których liczba zgonów przekroczyła już kilkanaście tysięcy osób. Zaliczają się do nich przede wszystkim Stany Zjednoczone, Włochy, Hiszpania oraz Francja.

Sytuacja w jednym z krajów Beneluxu jest jednak równie dramatyczna. Jest tak między innymi ze względu na lekceważenie wprowadzonych na terenie państwa zakazów i obostrzeń. W świąteczny weekend w wielu belgijskich miastach i miasteczkach można było zaobserwować ludzi urządzających pikniki, mnóstwo rodzin na spacerach oraz gigantyczne kolejki do sklepów z lodami.

Belgia ma najgorszą statystykę na świecie

Regulacje wprowadzone przez belgijski rząd mają obowiązywać przynajmniej do 3 maja. W ramach "zamknięcia kraju", przemieszczać się można tylko w uzasadnionych przypadkach - takich jak pójście do pracy, do sklepu, na pocztę czy na spacer. W przeciwieństwie do Polski, zalecane a nie obowiązkowe jest noszenie maseczek, ponieważ rząd liczy na "zdrowy rozsądek" obywateli.

W Belgii z powodu zarażenia koronawirusem umiera najwięcej osób na świecie w przeliczeniu na milion mieszkańców. Wartość ta wynosi już 419 zgonów/milion osób zamieszkujących teren kraju. Dla porównania, we Włoszech ten wskaźnik wynosi 358, we Francji 256, a w Stanach Zjednoczonych 94.

Pracy jest niewiarygodnie dużo. Wcześniej pracowałam po osiem godzin i to było osiem godzin zmęczenia i ciężkiej pracy. Teraz to wszystko się podwaja, potraja. Zdarzyło mi się zemdleć w pracy. Dzieci i męża widuję od czasu do czasu z daleka, kiedy podjeżdżam pod dom i patrzę na nich z odległości trzech-czterech metrów - mówi Rezarta Bezhaj, pielęgniarka w Instytucie Julesa Bordeta w Brukseli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(336)
Bbb
2 lata temu
Chcialbym by w Polsce bylo tak jak w Belgii,karetka od razu,test od razu,wynik też,nie trzeba czekać tygodniami na połączenie z sanepidem, na test, na śmierć...
Co za glupoty
2 lata temu
Mieszkam w Brukseli, sytuacja jest taka,ze życzę wszystkim mieszkajacym w Polsce by byli tam leczeni na wirusa tak jak to jest robione w Belgii
B2B
2 lata temu
Przecież to w Belgii rząd oficjalnie zalecił lekarzom, by starych ludzi nie podłączać do respiratorów. Skąd zatem zdziwienie?
fredi
2 lata temu
europa jest zalosna a lewackie czy demokratyczne politykowanie to rownia pochyla, covit-19 pokazuje problemy lewackiego rzadzenia w Brukseli.
tkjm
2 lata temu
Jakby w Polsce przebadano tyle osób co w Belgii. W Polsce ludzie umierają na choroby współtowarzyszące.
ciemnowidz
2 lata temu
wygląda na to, że po epidemii, nie będzie kolejek po lody i dużo miejsc w domach starców
Rodshild
2 lata temu
No i dobrze... wszystko zgonie z planem.
emer.
2 lata temu
A ''oni''za pomocą polskich rąk chcą nas ukarać za tzw. praworządność- czas najwyższy wyjść z tej farsy
Emski
2 lata temu
Dlaczego łuni nie proszą o pomoc łuni.
SKk
2 lata temu
Statystyki przekazuja sporo informacji ale trzeba wiedziec jak z nich korzystac. Bardzo latwo z takimi danymi mozna manipulowac spoleczenstwo. Dlaczego nie znajdzie sie nikt odwazny i nie porowna miesiecznych statystyk zgonow w przeciagu ostanich 5 lat i porowna z tym co sie dzieje w tym roku? O ile sie nie myle to statystycznie w Polsce codziennie umieralo w poprzednich latach okolo 1050 osob.
Swoj
2 lata temu
Nie chciał bym mieszkać w takim kraju jak belgia. To okropne comtam się dzieje
Gospodrz
2 lata temu
Za granicą np w na wyspach brytyjskich. Tam zwykli ludzie chwała polski rząd za to jak szybko reagował na pamdemie..
sfsf
2 lata temu
A jak tam rozchochrany z krzywymi zebami? Judzi dalej na Polske?
dahg
2 lata temu
Boa tam jest siedziba Unii Europejskiej hahahahahah
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić