Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Szczecin. 16-letnia Maria Gawenda poszukiwana. Matka: "Była bita i maltretowana"

199
Podziel się

Trwają poszukiwania 16-latki - potwierdza w rozmowie z o2 policja w Szczecinie. Maria Gawenda uciekła z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Jej matka twierdzi, że nastolatka była brutalnie bita i dręczona przez dwie inne wychowanki.

Szczecin. 16-letnia Maria Gawenda poszukiwana. Matka: "Była bita i maltretowana"
(Facebook.com, Info Szczecin)
bCZgWPKJ

16-latka nie wytrzymała ciągłego prześladowania - wynika z relacji matki. Maria Gawenda w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szczecinie przebywała od 31 maja. Uciekła z niego w niedzielę 23 czerwca około godz. 19.00. Ostatni kontakt miał z nią jej chłopak, do którego zadzwoniła chwilę po opuszczeniu terenu ośrodka. 16-latka powiedziała mu, że już nigdy tam nie wróci.

Zgłoszenie o zaginięciu otrzymaliśmy od pracownika ośrodka. Wszczęto poszukiwania opiekuńcze. W tym samym czasie przyjęliśmy również drugie zgłoszenie od pracownika placówki, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę dwóch innych nieletnich wychowanek - mówi w rozmowie z o2 sierż. Paweł Pankau ze szczecińskiej policji.

Nad dziewczyną miały znęcać się mieszkanki ośrodka. Według informacji posiadanych przez panią Natalię Gawendę, jej córka była dotkliwie bita i nękana przez dwie inne wychowanki. Nikt z pracowników placówki nie wiedział ponoć o tym, co dzieje się na jej terenie. Dziewczyny odpowiedzialne za pastwienie się nad nastolatką przyznały się do winy. Cały czas zgłaszają się kolejne pensjonariuszki zakładu wychowawczego, na których dopuszczano się przemocy.

bCZgWPKL

Informacja o tym, że Maria jest prześladowana i bita, wypłynęła w momencie jej ucieczki. Wcześniej nie miałam o niczym pojęcia – powiedziała o2 Natalia Gawenda, matka Marii.

Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann - polski zwiastun

W poszukiwania zaangażowanych jest mnóstwo osób. Pochodzącej i mieszkającej na co dzień z matką w Elblągu Marii Gawendy szuka policja i przyjaciele. W akcję angażują się też postronne osoby i zorganizowane grupy np. taksówkarze, którzy przeszukują miasto i okolice. Dziewczyna ubrana była jedynie w rzeczy, które nosiła na co dzień w ośrodku. Zamiast butów, w pośpiechu wybiegła w samych kapciach.

Bardzo dużo ludzi zgłosiło się do pomocy w znalezieniu Marii. Dziękuję wszystkim – dodaje Natalia Gawenda.

bCZgWPKR

Skontaktowaliśmy się z władzami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szczecinie, żeby wypowiedziały się one o sprawie. Na razie wciąż nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Osoby posiadające informację o miejscu pobytu 16-letniej Marii Gawendy proszone są o kontakt. Dzwonić można do oficera dyżurnego z Komisariatu Szczecin-Nad Odrą pod nr 91-82-19-104.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZgWPLm
KOMENTARZE
(199)
Esc
rok temu
Jak zwykle nic nikt nie wiedział. Normalnie mentalność wsi bo każdy wie ale nikt nic nie powie, no chyba, że po tragedii!
Uczen
rok temu
Jezeli to co mowi matka jest prawda - mamy tu do czynienia z kryminalnym zachowaniem sie ludzi - wychowawcow odpowiedzialnych za te dzieci w tym osrodtku.SPRAWA KRYMINALNA!
heniex
rok temu
Za co ta uciekinierka została w tym Ośrodku umieszczona ?? To by mogło wyjaśnić sprawę znęcania i ucieczki.
bCZgWPLn
trebor
rok temu
Teraz się zrobi Matka stulecia po prostu,a gdzie była jak córka się staczała że trafiła do ośrodka?
lech
rok temu
POLSKIE PIEKŁO
Najnowsze komentarze (199)
Zenek
rok temu
Ladna, ale skoro tam wylądowała to najwidoczniej niezły element. Myślę że poznała starszego kolesia, który teraz podpina ja pod dyszel.
Miaa
rok temu
Do wszystkich półmózgich ! To nie jest istotne za co i dlaczego się znalazła tam ta dziewczyna , ważne że była nękana i bita przez takie same aparatki. A wszystko pod fachową opieką i nadzorem wykształconych kierunkowo opiekunów. No czy to jest normalne że w takich miejscach takie rzeczy dzieją się nagminnie ? To na jakim etapie człowieczeństwa jesteśmy ? Placówka ma w założeniu oddać społeczeństwu człowieka wartościowego , to jak to się ma do ignorowania takiej patologii? A nagle okazuje się że dzieci popełniają samobójstwa lub wchodzą w świat przestępczy bo przesiąkli przemocą i inaczej żyć nie potrafią ? Co robi tam psycholog , pedagog czy po prostu wychowawca że nie widzi przemocy i dziecięcych tragedii które dzieją się pod jego nosem? Co w tej sprawie robią przełożeni tych "opiekunów "?
Max
rok temu
Gdzie opiekunowie z tej placówki ??? Śmierdząca sprawa !!
Paulina
rok temu
Z pewnością została umieszczona w tym ośrodku przez pomyłkę. Po twarzy widać, że to dobra i wrażliwa dziewczyna. Coś tu nie pasuje ewidentnie... Może matka się jej chciała pozbyć z domu? Nastolatki, które są złe, wyglądają zgoła inaczej.
s
rok temu
Miałam nieprzyjemność przebywać w tym osrodku 8 lat temu.Również z niego uciekłam znęcały się nade mną 4 panienki.Bicie po nocach,próba gwałtu,nękanie psychiczne.Po miesiącu uciekłam.Patologia.Oczywiście wychowawcy głusi i ślepi.Oby dziewczyna dała radę,niech wraca do matki i zmieni ośrodek.Szczecin to masakra.
patolstwo +
rok temu
W jaki sposób w ogóle ona do tego ośrodka trafiła? Pewnie za osiągnięcia naukowe lub sportowe?
Ania
rok temu
W poprawczaku nie ma raju, zresztą do poprawczaka anioły nie trafiają. A do matki nie uciekła, czyli tam też nie działo się dobrze. Sprawa nie jest jednoznaczna.
adam
rok temu
W ośrodkach tego typu nie znajdują się anioły, a młodzi z ciemną przeszłością i zapewne taką była 'zaginiona"
bCZgWPLf
Lil
rok temu
Ośrodek wychowawczy nie jest dla "aniołków"!
Obiektywna
rok temu
To dziewcze trafiło tam między innymi za maltretowanie innych osób. Nie róbcie z niej wielkiej poszkodowanej. Trafił swój na swego. Samo to, że trafiła do tego ośrodka świadczy o jej zachowaniu. Znęcanie psychiczne oraz fizyczne nad rówieśnikami było na porządku dziennym, za darmo tam nie siedzi.
słowianka
rok temu
16-lata z ośrodka - sama pewnie nieliche ziółko, za niewinność tam nie trafiła. Trafił swój na swego, silniejszy wygrał.
osa
rok temu
to jak oni ich tam wychowują ??? to patologia a ma być wychowanie !
zdziwiony
rok temu
A co ta "grzeczna" dziewczynka robiła w Ośrodku? "Kochająca" mamuśka ją tam wysłała? Przecież z wyglądu widać kim jest.
lola
rok temu
Na zdjęciu wygląda na 25 lat,szukałbym jej w przybytkach zwanych u nas towarzyskimi.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić