Radosław Opas
Radosław Opas| 

Szczecin. 16-letnia Maria Gawenda poszukiwana. Matka: "Była bita i maltretowana"

245

Trwają poszukiwania 16-latki - potwierdza w rozmowie z o2 policja w Szczecinie. Maria Gawenda uciekła z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka. Jej matka twierdzi, że nastolatka była brutalnie bita i dręczona przez dwie inne wychowanki.

Szczecin. 16-letnia Maria Gawenda poszukiwana. Matka: "Była bita i maltretowana"
(Facebook.com, Info Szczecin)

16-latka nie wytrzymała ciągłego prześladowania - wynika z relacji matki. Maria Gawenda w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Szczecinie przebywała od 31 maja. Uciekła z niego w niedzielę 23 czerwca około godz. 19.00. Ostatni kontakt miał z nią jej chłopak, do którego zadzwoniła chwilę po opuszczeniu terenu ośrodka. 16-latka powiedziała mu, że już nigdy tam nie wróci.

Zgłoszenie o zaginięciu otrzymaliśmy od pracownika ośrodka. Wszczęto poszukiwania opiekuńcze. W tym samym czasie przyjęliśmy również drugie zgłoszenie od pracownika placówki, o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę dwóch innych nieletnich wychowanek - mówi w rozmowie z o2 sierż. Paweł Pankau ze szczecińskiej policji.

Nad dziewczyną miały znęcać się mieszkanki ośrodka. Według informacji posiadanych przez panią Natalię Gawendę, jej córka była dotkliwie bita i nękana przez dwie inne wychowanki. Nikt z pracowników placówki nie wiedział ponoć o tym, co dzieje się na jej terenie. Dziewczyny odpowiedzialne za pastwienie się nad nastolatką przyznały się do winy. Cały czas zgłaszają się kolejne pensjonariuszki zakładu wychowawczego, na których dopuszczano się przemocy.

Informacja o tym, że Maria jest prześladowana i bita, wypłynęła w momencie jej ucieczki. Wcześniej nie miałam o niczym pojęcia – powiedziała o2 Natalia Gawenda, matka Marii.

Zobacz także: Zobacz też: Zaginięcie Madeleine McCann - polski zwiastun

W poszukiwania zaangażowanych jest mnóstwo osób. Pochodzącej i mieszkającej na co dzień z matką w Elblągu Marii Gawendy szuka policja i przyjaciele. W akcję angażują się też postronne osoby i zorganizowane grupy np. taksówkarze, którzy przeszukują miasto i okolice. Dziewczyna ubrana była jedynie w rzeczy, które nosiła na co dzień w ośrodku. Zamiast butów, w pośpiechu wybiegła w samych kapciach.

Bardzo dużo ludzi zgłosiło się do pomocy w znalezieniu Marii. Dziękuję wszystkim – dodaje Natalia Gawenda.

Skontaktowaliśmy się z władzami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Szczecinie, żeby wypowiedziały się one o sprawie. Na razie wciąż nie uzyskaliśmy odpowiedzi.

Osoby posiadające informację o miejscu pobytu 16-letniej Marii Gawendy proszone są o kontakt. Dzwonić można do oficera dyżurnego z Komisariatu Szczecin-Nad Odrą pod nr 91-82-19-104.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić