Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Tabliczka na drzwiach mieszkania papieża Franciszka robi furorę

50
Podziel się:

Papież Franciszek jest znany z niestandardowych pomysłów. Po raz kolejny dał tego przykład wywieszając specjalną tabliczkę na drzwiach do swojego mieszkania.

Tabliczka na drzwiach mieszkania papieża Franciszka robi furorę
(Getty Images, Franco Origlia / Stringer)

Na znaku napisano "Zakaz narzekania". Pod nią znalazł się też krótki tekst o skutkach narzekania i o tym, że to niezwykle szkodliwe szczególnie w pobliżu dzieci - podaje "Vatican Insider".

Ci, który naruszają ten zakaz są narażeni na syndrom ciągłego czucia się ofiarą. Konsekwencją jest zmniejszenie poczucia humoru i zdolności do rozwiązywania problemów. Kara za narzekanie jest podwójna, jeśli odbywa się to w obecności dzieci. Aby móc dać z siebie jak najwięcej, skoncentruj się na swoim potencjale, a nie ograniczeniach. Przestań narzekać i zadbaj o poprawę swojego życia - ostrzega Ojciec Święty.

Znak jest prezentem od włoskiego psychologa Salvo Noego. Papież obiecał, że powiesi go u siebie. Jak powiedział, tak zrobił.

*Taka tabliczka nie zdziwi nikogo, kto zna dokonania i wypowiedzi Franciszka. *Papież nawet ostatnio mówił o tym, że poczucie humoru jest niezwykle ważne i modli się o to każdego dnia. Jego zdaniem poczucie humoru to ludzi atrybut, ale jest najbliżej łaski Bożej.

Zobacz także: Zobacz też: Papież, Donald Trump i premier Indii najpopularniejsi na Twitterze

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(50)
Marta
5 lata temu
Zwierzchnik pedofilii
zxz
5 lata temu
jezuici to sekta! On wam jeszcze pokaże swoja prawdziwą twarz, jak zbierze dla lucyfera więcej naiwnych owieczek! Zachwycajcie się nim dalej!
papajspadaj
5 lata temu
Powinien mieć tabliczkę zakaz komuszenia.
dyduś
5 lata temu
Jakieś takie świeckie pierdoły pisze a nic o Bogu????
Jacek
5 lata temu
Nie jestem pewien, czy nawet bardzo szczególna terapia w przypadku pana F. ma szansę powodzenia...
Romek
5 lata temu
Papierzu , ale NIE przysyłaj nam tu do Polski żadnych imigrantów nawet z dziećmi, żadnych uchodźców nawet z dziećmi. Wielu Polaków potrzebuje pomocy tu w naszym ojczystym kraju.
katolikz fary
5 lata temu
Nie przełamie Franciszek pychy, chęci odbierania hołdów, nieuzasadnionej dumy, poczucia wyższości u polskich hierarchów. Nie przełamie pazerności, hipokryzji, otaczania się dobrami materialnymi najwyższej jakości. Papież nie pokona tych przypadłości z jednego prostego powodu. Zdecydowana większość polskich hierarchów to pochodzący z biednych chłopskich rodzin, rzadziej robotniczych osobników, dla których dojście do biskupich godności było nie tylko awansem społecznym, ale przede wszystkim sposobem na dostatnie życie, a także poprawienie jakości życia najbliższej rodziny. Nikt z nich z tego dobrowolnie nie zrezygnuje, żadne nauki papieskie, perswazje nie odniosą skutku, bowiem w większości miłość do dobrobytu jest u polskich hierarchów zdecydowanie dominująca, a towarzysząca temu pycha dopełnia obrazu polskiego kościoła.
miepaj
5 lata temu
ja papieżowi nie współczuję, ja współczuję światu, że ma takiego papieża.
pawel
5 lata temu
byłbym za gdyby napisał -Tu nie modli się do obrazów!
zzz
5 lata temu
Łatwo powiedzieć, jak się nie cierpi z powodu poważnej choroby ;) kiedy wszystko się udaje i ma się co do garnka włożyć ;)
qba
5 lata temu
Oczywiscie jak na Frankiego przystalo ani slowa o Bogu tylko wlasny potencjal i homocentryzm na 1szym miejscu.
Swiętopietrze
5 lata temu
Niby taki super ale działkę od Rydzyka bierze.
xxxxx
5 lata temu
Franca-idol lewactwa.
Ogrodnik
5 lata temu
A ten listek maryski na telefonie bezcenny. Franciszek Lubi To
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić