o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aneta Michałowska
|

Też tak zażywasz leki? Mogą nie działać

1
Podziel się

Przyjmowanie witamin w parze z ciepłymi napojami osłabia ich działanie, a także hamuje przyswajanie probiotyków.

leki
leki (Shutterstock.com)
bEIMuyUl

Połykanie suplementów z kawą czy herbatą to zły pomysł. Naukowcy z Uniwersytetu Anglii Wschodniej dowiedli, że przyswajalność np. żelaza w parze z napojem o wysokiej temperaturze spada o 73 procent.

*Woda lub mleko najlepiej współgra z suplementami. *Warto zadbać, aby te płyny miały tzw. letnią temperaturę.

Kawa i herbata zawierają związki, które wiążąc się np. z żelazem minimalizują jego wchłanianie. Gorące napoje dezaktywują niektóre witaminy i zabijają bakterie probiotyczne - mówi dietetyk medyczny dr Sarah Brewer.

bEIMuyUn

*Najczęściej zażywamy witaminy przy śniadaniu. *Naukowcy zauważyli, że to nawyk ok. 70 proc. badanych. Zdaniem profesor mikrobiologii żywności Glenn Gibson to prawidłowa praktyka. Jelita są wypoczęte po nocy i lepiej absorbują dostarczane substancje. Jest jednak jeden warunek. Jeśli bierzemy leki rano, poczekajmy przynajmniej godzinę z wypiciem lub zjedzeniem czegoś ciepłego.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Czy masz obsesje na punkcie swojego zdrowia?

bEIMuyUO
KOMENTARZE
(1)
saxc
5 lata temu
prosze panstwa witaminy rozpuszczaja sie w tluszczach,i tylko po jedzeniu zadzialaja i to cala tajemnica dzialania witamin zadzialaja zadzialaja,i jeszcze jedno,tzreba robic przerwy w braniu witamin ,bo nie beda dzialac,wiec jak bierzesz kuracje to po kuracji rob przerwe ,mam wszystkie witaminy w organizmie profesjonalne badania jezeli chodzi o wyniki witaminowe zadnej witaminy w organizmie mnie nie brak,zadniutkiej
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić