o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Turkmenistan zakazuje używania słowa "koronawirus"

94
Podziel się

Władze Turkmenistanu zakazały używania słowa "koronawirus". Nie może ono pojawić się zarówno w mediach, jak i w prywatnych rozmowach. Osoby, które będą rozmawiać o koronawirusie lub nosić na twarzach maseczki mogą zostać aresztowane.

Turkmenistan zakazuje używania słowa "koronawirus"
(Getty Images, Denis Doyle)
bDTlyztx

Jak informują Reporterzy Bez Granic, słowo "koronawirus" zostało usunięte z broszur informacyjnych na temat zdrowia dystrybuowanych w szkołach, szpitalach i miejscach pracy w Turkmenistanie. Osoby noszące na twarzach maseczki lub rozmawiające o koronawirusie na ulicy, przystanku autobusowym czy w kolejce do sklepu, mogą zostać aresztowane przez policję.

Władze Turkmenistanu zasłużyły na swoją reputację, stosując tę ekstremalną metodę eliminacji wszystkich informacji o koronawirusie. Ta odmowa udzielania informacji nie tylko zagraża obywatelom Turkmenistanu, ale także wzmacnia autorytaryzm narzucony przez prezydenta Gurbangułę Berdymukhammedowa. Wzywamy społeczność międzynarodową do zareagowania i zmuszenie go do wzięcia odpowiedzialności za systematyczne łamanie praw człowieka - skomentowała Jeanne Cavelier, szefowa Reporterów Bez Granic w Europie Wschodniej i Azji Środkowej.

Władze Turkmenistanu utrzymują, że w kraju nie stwierdzono żadnego przypadku koronawirusa. Obywatele mają ograniczony dostęp do informacji o pandemii. Rząd kontroluje wszystkie media krajowe. Nieliczne osoby mogą uzyskać dostęp do cenzurowanej wersji Internetu, zwykle w kafejkach, w których muszą najpierw okazać dokument tożsamości.

bDTlyztz

Koronawirus na świecie

Na całym świecie stwierdzono już ponad 800 tys. przypadków zakażeń koronawirusem. Zmarło 39 tys. osób. 172 tys. pacjentów wyleczono.

Zobacz także: Koronawirus. Polska. Tłumy Ukraińców na granicy. "Wyjątkowa sytuacja"

bDTlyztF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTlyzua
KOMENTARZE
(94)
Justa
rok temu
I to jest świetny sposób na walkę z wirusem. Tam on po prostu nie istnieje!
Guziec zimny
rok temu
Gurganguła i Łukaszenka to kumple są.
wiktor52
rok temu
strach pomyśleć jak u nas zaczną wyciszać koronowirusa przed wyborami.
bDTlyzub
xde
rok temu
komunizm 101
owieczka
rok temu
U nas trochę podobnie, bardzo mało ludzi umiera na koronawirusa i tak będzie do głosowania,30 osob do tysięcy w innych krajach, żaden kraj nie ma takiego rządu jak jest u nas będziemy głosować przez telefon albo żeby nas nie męczyć rząd za nas zagłosuje - kochane chłopaki
Najnowsze komentarze (94)
LavInia
rok temu
O! i to jest plan!! Bezwzględnie należy importować ten pomysł do Polski i już wybory będą się mogły odbyć bez przeciwwskazań!
Burnfell
rok temu
A Panie Prezydencie jeszcze jedno, takie małe zadanie z matematyki. Jeśli jest 1 zachorowanie i jeszcze jedna osoba zachoruje to będzie 100% przyrost zachorowań. Jeśli natomiast jest 2000 zarażonych i zachoruje w ciągu dnia 200 osób to tylko 10% przyrost zachorowań. To spadek zachorowań jest czy go nie ma ? Może tego typu zadanie dać 8 klasitom.
Burnfell
rok temu
Panie Prezydencie a jaki tam jest przyrost narastania zarażonych. Może coś na Tik Toka aby społeczeństwo poczuło się bezpiecznej.
wyborca
rok temu
aż dziw, że nasz rząd na to nie wpadł... może to bardziej uczciwe niż mataczenie i mamienie społeczeństwa, że coś się w tej sprawie robi i kłamanie ,że nie wygląda to tak źle jak u innych
jacek
rok temu
panika zabije wiecej ludzi niz ten wirus
Pingwi
rok temu
U nas robi się tak mało testów, że koronawirus jest tylko legendą. A to, że tłumy na niego umierają - umierają na choroby towarzyszące: wadę wzroku, łysienie, hemoroidy, ale nie na koronawirusa, bo go nie zdiagnozowano...
Tak
rok temu
I jak znam życie to tam nie bedzie chorych na to, wirus jest po to byśmy zbankrutowali wszyscy
JD-23
rok temu
Wczrajszy dzien byl dniem zaloby narodowej we Wloszech -GAZETA WYBORCZA uczcila to w ten sposob ze ukazal sie artykol "Wlosi to narod osłów nie badzmy jak Wlosi" Ambasador Wloski interwniowal ,nasza ambasada przeprosila za haniebny tekst Michnik i spolka ida na calosc . Nie kupujmy tej trucizny
bDTlyztT
IQ-50
rok temu
Generalissimusie z Żoliborza,weź przykład od generalissimusa z Turkmenistanu !!!
rep
rok temu
Wspaniały kraj dobrobytu. Pan prezes ( sorry prezydent ) powiedział że wirusa nie ma , to nie ma. Pokazał narodowi jakie fryzury powinni nosić faceci, to wszyscy mężczyźni takie mają. Czarny kolor aut jest grobowy ? To w całym kraju jest zakaz aut w tym kolorze, a wszystkie TVPiS ( sorry TV w kraju ) wychwalają prezydenta !
pomocnik
rok temu
ONZ pomóż temu narodowi wyzwolić się spod Moskwy.
Jarek,
rok temu
ucz się.
Humorrysta
rok temu
Że też Jarek na to nie wpadł! Moglibyśmy Ojczyznę przedstawiać całemu Światu jako świętą bo Niepokalaną przez jakiegoś tam wiruska.
stary49
rok temu
i po sprawie, ich turkmen pasza powiedzial ze koronowirusa nie ma, a tych co uwazaja ze jest do paki
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić