o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Utknął w rurach na prawie dobę. Strażacy uratowali kota

17
Podziel się

Historie takie jak ta znamy głównie z amerykańskich mediów. Tymczasem ta niezwykła akcja ratunkowa miała miejsce w Krakowie. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Utknął w rurach na prawie dobę. Strażacy uratowali kota
(Facebook.com, OSP Tyniec)
bDRVukfF

Do akcji zaangażowano nawet Ojców Benedyktynów. W rurze kanalizacyjnej jeszcze nieskończonego domu na obrzeżach Krakowa utknął kot. Miauczenie zwierzaka usłyszeli pracownicy firmy budowlanej. Akcja ratunkowa nie należała do łatwych, dlatego potrzebne było wsparcie.

Na miejscu obecne były: OSP Tyniec, policja, krakowskie towarzystwo ochrony nad zwierzętami, informatyk z Opactwa Ojców Benedyktynów z kamerą wziernikową i firma budująca dom - relacjonują strażacy.

bDRVukfH

Znajdował się "siedem metrów w głąb kanalizacji". Ekipa ratunkowa musiała rozkopać teren wokół domu, żeby dostać się do unieruchomionego zwierzaka. Dzięki kamerze endoskopowej ratownicy zlokalizowali czworonożnego poszkodowanego, jednak minęło 6 godzin, zanim udało im się do niego dostać.

W sumie spędził w rurach około 20 godzin. Właściciele "cudownie ocalonego" zwierzaka przypuszczają, że będzie obrażony na cały świat przez kilka dobrych dni: po wyciągnięciu z potrzasku został wykąpany i podłączony pod kroplówkę u weterynarza.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

bDRVukfN
Zobacz także: Zobacz też: Dlaczego Grzesiu nie spał. Kolejne nagranie leśniczego z Polanek
bDRVukgi
KOMENTARZE
(17)
1,2....
2 lata temu
Brawo,jeszcze są na świecie i w tym kraju LUDZIE ! ,którzy rzeczywiście dbają o każde życie!
WiXeeD
2 lata temu
BRAWO!
kochajmy zwie...
2 lata temu
Jakie to pokrzepiające, że są jeszcze dobrzy ludzie..
bDRVukgj
vvv
2 lata temu
Mój kot wpakował raz pazur w szczelinę. Miauczał i miotał się. Jak przybiegłam i powiedziałam, żeby się nie bał, to dał się wydostać ze szczeliny (musiałam wysunąć łapkę razem z całym kotem) bez jednego dźwięku. Ta łapka mu od razu okropnie spuchła wokół pazurka, więc w auto i natychmiast do weterynarza. O to był jeden, jedyny raz kiedy mój kot dał sobie zrobić zastrzyk bez miauknięcia i gdy był u weta grzeczny :) Dostał jeszcze tabletki domordkowe przez trzy dni, ale już po zastrzyku był prawie jak nowy (chyba mu ulżyło wtedy). Wniosek jest taki, że różnie bywa. Mój kotek mi najwyraźniej ufa ponad wszystko.
wolkar
2 lata temu
Autentycznie się wzruszyłem... Świat chyba nie do końca jest zły.
Najnowsze komentarze (17)
Wedkarz123
2 lata temu
"Przepiękna akcja ratunkowa " - hmmm
Jerzy
2 lata temu
Brawo Panowie TAK TRZYMAĆ
taka prawda
2 lata temu
dla PSA mozna sie tak poswiecac..ale dla KOTA ?! ktory tylko zre, spi i uwaza ze jestesmy jego slugami
lol
2 lata temu
Jeśli kot ma właściciela to właścicielowi kota należało by dać mandat. Bo to przez jego zaniedbanie (puszczanie samopas) mógł zginąć.
adera
2 lata temu
Brawo!!! Cudowni ludzie!!!
c
2 lata temu
Czemu nie piszecie o ratowanych ludziach, tylko o kocie ? Ludzi nie są warci tego ? A co mi tam kot jakiś.
Baca podhale
2 lata temu
Taaa a kto budowlańcom zapłaci dniówke za wykopanie rury i i drugą dniówke za naprawienie i zasypianie rury bo chyba budowlańcy nie są frajerami żeby za darmo jakiegoś kota wydobywać. A jeszcze jedno populacja dzikich ptaków spada w szybkim tempie niedługo jaskólke sikorke słownika czajke to będzie można na obrazku zobaczyć to w znacznej mierze wina kotów bo jest ich nadpopulacja ale powiedz głośno to ci od ochrony zwierząt to podniosą taki wrzask że każdemu w pięty pójdzie.
zołza
2 lata temu
Takie zdarzenia przywracają wiarę w ludzi .BRAWO.Dziękujemy.
bDRVukgb
wolkar
2 lata temu
Autentycznie się wzruszyłem... Świat chyba nie do końca jest zły.
Anty
2 lata temu
Brawo. Czyli strażacy uratowali coś co śmierdzi, jest wredne i roznosi choroby. Jeszcze raz brawo.
Art
2 lata temu
Dla kota to nigdy bym nie robił bałaganu na własnym podwórku. Za taką akcję na mojej budowie pozwał bym każdego na duże pieniądze za zniszczenie mienia prywatnego !!!
kon
2 lata temu
kto za te zabawe zaplaci!?????
kochajmy zwie...
2 lata temu
Jakie to pokrzepiające, że są jeszcze dobrzy ludzie..
LCF44
2 lata temu
Przez wszystkie oczy patrzy jeden ; ) . Moje ciało jest moje , a wszystko co jest moje nie jest mną ; ) Uwaga , tera będzie dobreeeee : ) JESTEM BOGIEM ! ! ! uuuuaaaahahahaaaaaa : ) Ty też jesteś; ))
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić