Straż Miejska

Dagmara Smykla, 24 października 2019 18:50

Warszawa. Zostawił na noc opla z włączonym silnikiem. Miał ciekawy powód

Tweetnij Komentuj

Mieszkaniec Warszawy zostawił otwarty samochód z kluczykami w stacyjce. Zaparkowanym w niedozwolonym miejscu oplem zainteresowali się strażnicy miejscy. Warszawiak był zdziwiony zamieszaniem.

Strażnicy patrolujący warszawską starówkę drapali się po głowach na widok opla. W środę wieczorem w okolicy Parku Fontann zobaczyli samochód zaparkowany na ul. Bugaj. Stał w niedozwolonym miejscu, ale nie to zdziwiło strażników. Właściciel zostawił go z pracującym silnikiem i otwartymi drzwiami.

Strażnicy myśleli, że właściciel opla zaraz wróci. Kiedy jednak przez dłuższą chwilę nikt się nie pojawił, wezwali na starówkę policję . Kiedy właściciel wreszcie się pojawił, przy oplu zrobił się już duży ruch.

Był bardzo zdziwiony zamieszaniem, jakie wywołał jego samochód. Warszawiak uspokajał strażników i policjantów, tłumacząc, że celowo zostawił opla w takim stanie. Wyjaśnił, że w samochodzie ładował się jego telefon.

Zobacz też: Obowiązkowe OC - warto sprawdzić. Nawet 5200 zł kary

Pokaż...

Kiedy wyłączam zapłon w gniazdku nie ma napięcia – tłumaczył strażnikom i policjantom.

Funkcjonariusze wyjaśnili mieszkańcowi Warszawy, że kusił los. Za postój w niedozwolonym miejscu właściciel opla dostał mandat. Mógł też otrzymać kolejny za swoje co najmniej nieodpowiedzialne zachowanie.

Kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną - cytują art. 46 ust. Prawa o Ruchu Drogowym strażnicy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl .

Źródło: o2.pl

Komentuj artykuł

Wybrane dla Ciebie

Zamknij artykuł i przejdź na WP.pl
Informujemy, iż w naszych serwisach internetowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z naszych serwisów, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę prywatności .