Wizjoner przekonuje: powinniśmy zrzucić bombę atomową na Marsa

Jeśli mamy zamieszkać na Marsie, musimy go najpierw zbombardować. To podniesie temperaturę czerwonej planety - twierdzi Elon Musk, założyciel jednego z największych konsorcjów przemysłu kosmicznego SpaceX.

Wizjoner przekonuje: powinniśmy zrzucić bombę atomową na Marsa
(pixabay.com / geralt)

Wizjoner uważa, że osiedlenie czerwonej planety musi zostać poprzedzone ociepleniem. Sugeruje, że są na to dwie metody: wolna i szybka. Pierwsza z nich zakłada masową budowę szklarni, które będą produkowały ogromne ilości gazów cieplarnianych. Druga metoda jest o wiele bardziej radykalna...

Najszybszym sposobem na podgrzanie temperatury na Marsie jest zrzucenie bomb termowodowych na bieguny tej planety - skomentował sprawę Musk w programie CBS Late Show.

Wybuch nuklearny wytwarza nie tylko promieniowanie, ale również ogromne ilości energii cieplnej. Szacuje się, że detonacja ładunku atomowego to w ok. 40 proc. energia cieplna, zatem uwolnienie tego potencjału w jednym momencie mogłoby wpłynąć na ocieplenie marsjańskiego klimatu.

Średnia temperatura na Marsie wynosi ok. -62°C, a zawartość tlenu w atmosferze nie przekracza 1 proc., co sprawia, że życie tam jest ekstremalnie trudne. Ewentualni osadnicy musieliby przez cały czas nosić specjalistyczne skafandry.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić