Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Władimir Putin dziękuje FBI za pomoc: "Jesteśmy wdzięczni"

42

Prezydent Rosji spotkał się z wyższymi urzędnikami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. W trakcie zebrania Władimir Putin zabrał głos na temat współpracy sił bezpieczeństwa z FBI. Wyraził wdzięczność wobec Amerykanów, dzięki którym udało się zapobiec zamachowi terrorystycznemu.

Władimir Putin dziękuje FBI za pomoc: "Jesteśmy wdzięczni"
(East News, Evgeny Biyatov/SPUTNIK Russia)

Spotkanie z FSB miało miejsce w czwartek 20 stycznia. Władimir Putin wyjaśnił, że dzięki współpracy amerykańsko-rosyjskiej udało się zapobiec atakowi terrorystycznemu w Rosji.

Zamach był przygotowywany przez Państwo Islamskie. Terroryści mieli zaatakować w trakcie uroczystości noworocznych w Petersburgu. W grudniu 2019 roku siły bezpieczeństwa Rosji zatrzymały dwóch mężczyzn, którzy przyznali się do planowania ataku.

Co powiedział Władimir Putin o FBI?

Władimir Putin wyraził wdzięczność za pomoc FBI. Prezydent Rosji położył nacisk na solidarność zawodową i wsparcie, których doświadczyli ze strony Amerykanów.

Zobacz też: Odtajniono dokumenty KGB o Putinie

Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom za ich wsparcie i solidarność zawodową w zwalczaniu wspólnego zagrożenia – cytuje prezydenta Rosji agencja AP.

To nie pierwszy raz, kiedy Władimir Putin podkreśla rolę USA w walce z terroryzmem. W 2017 roku już dzień po otrzymaniu ostrzeżenia od FBI prezydent Rosji skontaktował się z liderem USA. W rozmowie telefonicznej osobiście podziękował Donaldowi Trumpowi za to, że dzięki CIA uda się zapobiec atakowi Państwa Islamskiego. Terroryści planowali przeprowadzić serię zamachów w zatłoczonych miejscach jak m.in. katedra w Kazaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić