o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

"Wybuch miał zatrzeć ślady morderstwa". Wstrząsające ustalenia ws. eksplozji w Poznaniu

16
Podziel się

To nie był najpewniej przypadkowy wybuch butli z gazem. Strażacy znaleźli w gruzach kamienicy w Poznaniu głowę kobiety. Wszystko wskazuje na to, że zginęła wcześniej, a eksplozja miała ukryć ślady tej zbrodni.

W katastrofie zginęło co najmniej pięć osób, a 21 zostało rannych
W katastrofie zginęło co najmniej pięć osób, a 21 zostało rannych (Agencja Gazeta, Łukasz Cynalewski)
bDYwrqqJ

- Mamy prawie stuprocentową pewność, że doszło do zabójstwa kobiety, a zabójca próbował zatrzeć ślady i spowodował wybuch. Nadal zbierane są dowody - powiedziało źródło PAP. Agencja podała, że wersję o zabójstwie i zacieraniu śladów przez sprawcę lub sprawców potwierdziła w trzech niezależnych źródłach.

"Głos Wielkopolski" informuje z kolei, że strażacy odnaleźli w poniedziałek głowę kobiety, która miała paść ofiarą morderstwa. Jej tułów wydobyli już w niedzielę, kilka godzin po eksplozji na poznańskim Dębcu.

Na miejscu wciąż trwa akcja poszukiwawczo-ratownicza. Do tej pory znaleziono ciała pięciu osób. Strażacy nie wykluczają, że jeszcze nie wszystkie osoby zostały odnalezione. Natomiast prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wprost stwierdził, że pod gruzami może znajdować się jeszcze jeden mężczyzna.

bDYwrqqL
Zobacz także: Zobacz także: Były prezydent miażdży Macierewicza. "Mówi bzdury. Powinien zamilknąć"

Jak podaje Onet, w kamienicy mieszkała z synem kobieta, która była skonfliktowana z ojcem dziecka. Serwis wyjaśnia, że do
śledczych dotarła informacja, że mężczyzna miał wcześniej grozić partnerce.

Śledczy nie potwierdzają oficjalnie doniesień o wybuchu, który miał zatrzeć ślady zbrodni. Rzeczniczka poznańskiej Prokuratury Okręgowej prok. Magdalena Mazur-Prus zaznaczyła jednak podczas konferencji prasowej, że nie można wykluczyć, iż eksplozja została wywołana celowo.

bDYwrqqR

- Zostały zabezpieczone zwłoki pięciu osób pokrzywdzonych: trzech kobiet i dwóch mężczyzn. Te zwłoki zostały poddane oględzinom i będą dalej poddawane pracy biegłych podczas sekcji - powiedziała prokuratorka.

Wybuch w niedzielny poranek

Do katastrofy doszło w niedzielę rano przy ul. 28 czerwca w Poznaniu. Na miejsce wysłano 60 ratowników, 24 zastępów straży pożarnej oraz specjalną jednostkę poszukiwawczą z psami.

Z uwagi na konstrukcję budynku, wszystko trzeba usuwać ręcznie. Po wybuchu w kamienicy do szpitali trafiło 21 osób, w tym trzy w stanie ciężki. Podczas akcji znajdowane są też zwierzęta. W poniedziałek po ponad 25 godzinach akcji ratownicy wydobyli żywego psa, który został przekazany Eko Patrolowi straży miejskiej i przewieziony do weterynarza. To już drugie zwierzę, które przeżyło katastrofę. W niedzielę wieczorem też udało się ratownikom znaleźć żywego psa.

bDYwrqrm
KOMENTARZE
(16)
Posterunkowy ...
3 lata temu
Sa nowe okoliczności, lecz sprawa jest rozwojowa i można już powiedzieć, że najlepsi z najlepszych prowadzą te podejrzenia we właściwym badawczym kierunku i som nowe tropy.
Gibon
3 lata temu
Rozważane sa również terrorystyczny atak, jak wykazuje proceduralnie jeden ze świadków. mogło być to równiez morderstwo na tle seksistowskim. Prawie dwustu funkcjonariuszów przeczesuje okolicę w poszukiwaniu poszlak rozważań. Jak wskazuje jeden z innych świadków terroryści uciekli z przystani łodzią motorową w nieznanym kierunku lub był to kajak.
50cent
3 lata temu
52 Debiec
bDYwrqrn
asse
3 lata temu
Psychopata ,brak słó∑.łeb mu uciąć,bo i tak nie ma uczuć ,ani sumienia.Albo do psychiatryka z psycholem,niestety.
Elka
3 lata temu
matka z odciętą głową to kim był ojciec i gdzie jest dziecko ? takie odcinanie głowy to już wiemy kto ma takie zasady ! coś wiecej trzeba napisać , może tatuś zmienił poglądy i chciał się wpisać do organizacji wiadomo jakiej !
rafał
3 lata temu
Z profesjonalnym dziennikarstwem też nigdy nie miała do czynienia.
bob
3 lata temu
a to wszystko pewnie przez nasze sady ktore daja dzieci matce a faceci sa aliowani przez kobietymam taki sam przypadek niewidze corki juz 3 lata mial facet jaja tylko szkoda niewinnych ludzi
Kolejorz Egze...
3 lata temu
Najpewniej teraz rzekomy sprawca skoczy pod pociąg, to modne w ostatnim czasie, że każdy chce na tamten świat dotrzeć kolejami regionalnymi ;-)
brudny harry
3 lata temu
Powiedzcie sami czy dla takiego zwyrodnialca (o ile potwierdzi się wersja zabójstwa) czy dla niego nie powinno powrócić się do kary śmierci.
Liko
3 lata temu
Za PO za PSL ani za komuny tego nie bylo Lepsza zmiana nadeszla
Wyborcą PiS
3 lata temu
Ktoś się za dużo filmów naogladal i to nie uważnie.
`12
3 lata temu
Ale przecież kupiłem telefon na kartę. Miało nie być bomb w Polsce :(
wujek
3 lata temu
sam się zmiażdżył, Komorowski jedyny minister obrony na świecie, który ujawnił i przekazał obcemu kapitałowi położenie głównego, strategicznego węzła łączności we własnym kraju...
bDYwrqrf
anton
3 lata temu
Przywrócić karę śmierci nie zważając na kościół.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić