o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Zatonął statek. Dramat na Morzu Barentsa

9
Podziel się

Statek rybacki z Norwegii zatonął na Morzu Barentsa po zmaganiach z trudnymi warunkami pogodowymi. Udało się uratować 12 członków załogi. Nikomu nic się nie stało. Statek był stosunkowo nowy, oddano go do użytku rok temu.

statek
statek (Redningsselskapet RS Odin)
bEiVKBFN

28 grudnia w sobotę około godziny 11.00 otrzymały informacje, że statek rybacki „Fay” przechylił się na Morzu Barentsa. 21-metrowa jednostka utknęła niedaleko Honningsvag przy północnym wybrzeżu Norwegii.

Statek płynął w bardzo trudnych warunkach pogodowych. Nagle, z niewiadomych przyczyn, doszło do zatrzymana silników i utarty zasilania. W związku z tym załoga nie mogła kontrolować statku i wykonywać żadnych manewrów.

„Fay” najpierw mocno się przechylił, później zaczął powoli tonąć. Załogę udało się uratować w ostatniej chwili. Tuż przed południem nadleciały helikoptery ratownictwa morskiego Sea King. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na ląd.

bEiVKBFP
Zobacz także: Zobacz także: Akcja ratunkowa we Włoszech

Jak donosi portal Abcnyheter, podczas ewakuacji panowały bardzo trudne warunki. Wiał silny wiatr, fale były dość wysokie. Uratowani zostali umieszczeni w hotelu Scandic w Honningsvåg.

Wszyscy ludzie, którzy byli na pokładzie statku rybackiego, wyszli ze zdarzenia bez szwanku i nie wymagali pomocy medycznej - powiedział Ørjan Delebekk, szef centrum dowodzenia ratownictwa.

bEiVKBFV

Po godzinie 13.00 "Fay" zatonął. Przyczyny awarii nie są znane. Statek został oddany do użytku zaledwie rok temu. Pochodził z norweskiej stoczni Stadyard AS z Raudeberga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bEiVKBGq
KOMENTARZE
(9)
ale
rok temu
pierwotne (wśród polskojęzycznych) źródło informacji: www. portalmorski. pl / zegluga / 44146-nowy-statek-rybacki-fay-zatonal-na-morzu-barentsa-zaloga-uratowana
ale
rok temu
pierwotne (wśród polskojęzycznych) źródło informacji: https://www.portalmorski.pl/zegluga/44146-nowy-statek-rybacki-fay-zatonal-na-morzu-barentsa-zaloga-uratowana
Pani Brauła
rok temu
doszło do utarty zasilania,czy też do UTRATY rozumu u piszącej artykuł ???
bEiVKBGr
asgv
rok temu
a co nas to w polsce obchodzi???? ze szwedzi i norgi maja prawie caly baltyk do rabowania a my jedynie skrawek
dorsz
rok temu
Zemsta!
dorsz
rok temu
Zemsta!
Zosia
rok temu
utarty zasilania....?
Zosia
rok temu
Wiedziałam, że to znowu Pani Aldona jak tylko zobaczyłam pierwszy błąd w artykule :D "28 grudnia w sobotę około godziny 11.00 otrzymały informacje, ..." Kto otrzymał te informacje? krasnoludki?
gigi46
rok temu
statek rybacki to kuter. Nazywajcie rzeczy po imieniu.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić