REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Dagmara Smykla31.01.19 (12:27)

Zatrucia na studniówce w Chełmie. To nie wina jedzenia

Sanepid poinformował o wynikach dochodzenia w chełmskim liceum. Na złe samopoczucie skarżyła się prawie połowa z 400 uczestników balu.
krzysztof kapica/Polska Press / East News

O poczęstunek zadbała zewnętrzna firma. W I LO w Chełmie studniówka odbyła się 20 stycznia w nocy z niedzieli na poniedziałek. Z powodu żałoby narodowej po tragedii w Gdańsku dyrekcja placówki przesunęła bal z soboty na niedzielę.

Bawiło się 420 osób, połowa skarżyła się później na objawy zatrucia. We wtorek po studniówce rodzice jednego z uczniów zgłosili sprawę sanepidowi, który rozpoczął śledztwo.

REKLAMA

Pobraliśmy próbki z wody oraz produktów spożywczych, również z powierzchni, na której przygotowywane były posiłki i od pracowników firmy zapewniającej jedzenie na studniówce - informuje Elżbieta Kuryk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chełmie w rozmowie z o2.pl.

Okazało się, że to nie jedzenie było przyczyną dolegliwości. Wyniki wszystkich pobranych próbek są ujemne. Inspektorzy dotarli do 181 uczniów, u których występowały objawy zatrucia. Jednak również wyniki ich badań okazały się ujemne.

A może uczniów zwyczajnie męczył kac? Na to pytanie nie udało nam się otrzymać jednoznacznej odpowiedzi. "Teoretyzować mozna w szerokim zakresie, ale nie jest to przedmiot naszych kompetencji" - skomentowała Elżbieta Kuryk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij