Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ds
|
aktualizacja

Zima trzydziestolecia w Europie. Zaskakująca prognoza pogody na grudzień, styczeń i luty

709
Podziel się

Wcześniej synoptycy przewidywali w Europie stosunkowo ciepłą zimę 2019/2020. Teraz przyznają, że nie wzięli pod uwagę cyklu słonecznego. Z jego powodu mają nas czekać rekordowo niskie temperatury.

Zima trzydziestolecia w Europie. Zaskakująca prognoza pogody na grudzień, styczeń i luty
(East News, Maciej Kosycarz/KFP/REPORTER)
bEJbBGmZ

Zima trzydziestolecia zamiast ciepła i deszczu. Miłośnicy białego puchu byli kolejny raz rozczarowani prognozami sugerującymi raczej deszczowe święta i wysoką temperaturę. Jednak teraz meteorolodzy zmienili zdanie i ostrzegają Europejczyków przed rekordowymi mrozami.

Długoterminowe prognozy nie wzięły pod uwagę ważnego czynnika. Meteorolodzy przyznają, że w poprzednich prognozach zapomniano o wpływie aktywności słonecznej na temperatury. Cykl Słońca trwa 11 lat i w tym czasie gwiazda przechodzi od maksymalnej do minimalnej aktywności, czytamy na weather.com.

Im mniejsza aktywność Słońca, tym niższa temperatura na Ziemi. A tak się składa, że obecnie centralna gwiazda Układu Słonecznego jest bardzo mało aktywna.

bEJbBGnb
Zobacz także: Zobacz też: Emerytury będą, ale będą niskie. Trzeba oszczędzać

Niektórzy meteorolodzy porównują ten stan do zimy 2009 roku, kiedy m.in. w Niemczech padł rekord najzimniejszej nocy. Inni uważają, że z mrozem tegorocznej zimy może się równać tylko kilka sezonów od 1950 roku i zanosi się wręcz na zimę trzydziestolecia.

Do Europy dotrze mroźne powietrze z Syberii. Jeśli prognozy synoptyków się ziszczą, mróz może sięgnąć minus 20 stopni Celsjusza i trzymać przez cały styczeń i luty przyszłego roku.

bEJbBGnh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEJbBGnC
KOMENTARZE
(709)
szamak
2 lata temu
Zima będzie ostra bo indianie już od 5 lat zbierają chrust.
polka
2 lata temu
ble ble ble... co roku ta sama psychoza...żałosne
słuchaj tylko
2 lata temu
halo.radio
bEJbBGnD
zośka
2 lata temu
Pamiętam, że zimy były mroźne jak się szło na Pasterkę to chrupał mróz pod nogami i nikt nie straszył zimą. Zawsze była i będzie, a że w tym roku będzie normalna to już straszą.
haha
2 lata temu
podniesc ceny wegla,a smog bedzie przecaocieplenie mo byc, kto w kaktusa leci
loppo
2 lata temu
Amerykanie nie potrafią przewidzieć pogody w swoim kraju....a co dopiero zimę w Europie....co roku czytamy o zimie stulecia,ostrej zimie....no cóż jak tak dalej pójdzie to może kiedyś trafią....
Radek
2 lata temu
Możecie pisać co chcecie, ale na Święta Bożego Narodzenia mam nadzieję, że w końcu zobaczę śnieg i mróz za oknem. A dzieci w końcu doznają uroku zimowych świąt. Mam nadzieję, że to będzie ten rok, gdzie zima w końcu utrzyma się pełne 4 miesiące.
ikonka
2 lata temu
Jak na świętego Hieronima - mróz jest albo ni ma
sójka 33
2 lata temu
sójka mówi dziś nastanie na pewno noc jutro na pewno powitamy ranek , moja sprawdzalność to 100 %
ja
2 lata temu
póki co to mieliśmy jeden z najcieplejszych październików w historii, a listopada zapowiada się niewiele gorzej...
No to
2 lata temu
Skoro więc słońce słabo w tym roku, to skąd wzięły się upały nieznane od lat? Te naukowce to do świąt jeszcze trzy razy zmienią zdanie a pogoda i tak bedzie jaka będzie.
Zasmuconya
2 lata temu
Nici z sandałów.
adsdsddc
2 lata temu
dla tych co palą w piecach będzie wielka okazja spalić wszystko co zalega na strychu i w piwnicy plus smiecie!!trucie mamy na bank , juz smierdzi przy temp 6st w nocy
bEJbBGnv
Eeera
2 lata temu
Jesien jeszcze dobrze nie zawitala jesr listopad!!! A wy ludzue non stop narzekacie na ta pogode
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić