o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Zmiana decyzji uratowała mu życie

46
Podziel się

O niebywałym szczęściu może mówić pochodzący z Kairu Amr Lofty. Mężczyzna, który przebywał w Paryżu, postanowił przebukować bilet i dzień wcześniej wrócić do rodziny. Gdyby poleciał następnego dnia, zginąłby wraz z 66 innymi osobami w feralnym locie MS804.

Zmiana decyzji uratowała mu życie
(Thompson Reuters, cctv,Nicholas Buer)
bESOURNN

Przez cały dzień nie mogłem uwierzyć, że ten samolot się rozbił. Kiedy się o tym dowiedziałem, pobiegłem po bilet, żeby sprawdzić jego numer. Uświadomiłem sobie, że to właśnie ten lot, którym miałem lecieć - powiedział mężczyzna w rozmowie z chińską telewizją CCTV.

Lofty uważa się za najszczęśliwszego człowieka na świecie. Pracownik rzeźni twierdzi, że po tym, co się stało, poczuł kruchość życia. Chce rozpocząć je na nowo. Planuje cieszyć się małymi rzeczami, takimi jak czas z rodziną. Już zdecydował, że w najbliższym czasie będzie pomagał biednym. Uważa, że druga szansa to znak od Boga.

To był bardzo bolesny dla mnie moment. Płakałem, kiedy czytałem, że rodziny ofiar przybyły na lotnisko w Kairze, ponieważ wyobrażałem sobie tam moją żonę Hend i moje dzieci. Tam mogli być też moi rodzice. Ciekawe, co by czuli? To bardzo bolesne - powiedział mężczyzna, który do tej pory nie może dojść do siebie.

bESOURNP

Samolot linii EgyptAir zniknął z radarów w nocy z 18 na 19 maja. Nie wiadomo, co było przyczyną tragedii. Według specjalistów mogło dojść zarówno do uszkodzenia mechanicznego, ataku terrorystycznego, jak i umyślnego działania pilota. Airbusem podróżowało 56 pasażerów oraz 7 członków załogi i 3 ochroniarzy. Wszyscy zginęli. Szczątki maszyny znaleziono ok. 290 km od Aleksandrii.

Autor: Tomasz Wiślicki

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bESOURNV
bESOUROq
KOMENTARZE
(46)
cynik
6 lat temu
Od kiedy egipskich rzeznikow stac na loty do Paryza??
lplpl
6 lat temu
Final destination 6 ;))))
pilot
6 lat temu
on poleciał wcześniej -a bagaż z ładunkiem wysłał właśnie tym samolotem i teraz sie cieszy
bESOUROr
Obiektywny
6 lat temu
Hm... z zawodu rzeźnik, w tym uboju rytualnego, myślę, że zwierzęta nie podzielają jego radości z ocalenia
słon
6 lat temu
Pracownik rzeźni lata samolotem. Mnie nie stać na rower, gdzie ja żyję? Mam nadzieję że to się teraz zmieni.
dfg
6 lat temu
a za to jego potencjalne nieszczęście i wiele innych tego typu nieszczęść spadających na niewinnych ludzi przeważająco odpowiadają jego bracia w wierze- MUZUŁMANIE.
lila.
6 lat temu
to pracownika rzeźni z Egiptu stać na loty do Paryża?
Szahid
6 lat temu
gdybym podłożył bombę tez bym przebukował bilet ;)
pardons
6 lat temu
wrocil do swojej klatki z podwieszana opona
Huj mu w oko
6 lat temu
I to rzeźnik jest? Uczy się jak się ćwiartuje? Tak?
tess
6 lat temu
Ta katastrofa w ogóle mnie nie interesuje z uwagi na to kto tam zginął. Jakoś nie mogę przejąć się śmiercią tych ludzi. Nie czuję z tą nacją żadnej więzi. Oni zresztą się z reguły bardzo się cieszą jak w zamachach czy katastrofach giną biali Europejczycy czy Amerykanie.
ja
6 lat temu
masakra jaki Polak to wredny i zawistny typ człowieka,poczytajcie te swoje komentarze jeszcze raz!!!! I dziwicie się że nas nigdzie nie lubią!!!!!
x-x
6 lat temu
W sumie dobrze ! Człowiek pracy ! może chociaż bilet wykorzystał jakiś skorumpowany Burak !
bESOUROj
wujo Moshe
6 lat temu
Jak czytam kocie jęki "ale z was rasiści", to POlecam pojechać na weekend do Niemiec. Jak was ciapaci "ubogacą kulturowo", to zamknięcie te czosnkowe mordki i przestaniecie kłapać o "rasizmie"...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić