Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
wb
|

Znamy najnowsze plany rządu. Duża zmiana w kolejnym etapie luzowania obostrzeń

89
Podziel się

W poniedziałek 27 kwietnia ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem Mateusza Morawieckiego. Udało się ustalić, że będzie ona dotyczyła kolejnej fazy odmrażania polskiej gospodarki ze skutków koronawirusa. Liczba zniesionych obostrzeń jest dużo dłuższa, niż wszyscy zakładali.

Znamy szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki
Znamy szczegóły kolejnego etapu odmrażania gospodarki (Twitter.com, KPRM)
bEUUCCBh

Cztery etapy "odmrażania" gospodarki. Na specjalnie zorganizowanej konferencji 16 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli, że "luzowanie" polskiej gospodarki odbywać się będzie w czterech etapach. Zmiany dotyczyć będą również obostrzeń nałożonych na obywateli.

Drugi etap na horyzoncie. Już niedługo obywatele Polski mogą oczekiwać oficjalnych informacji na temat terminu wprowadzenia drugiego etapu znoszenia restrykcji. Początkowo, rząd zapowiedział, że będzie on dotyczyć otwarcia hoteli i innych miejsc noclegowych (z pewnymi ograniczeniami), sklepów budowlanych w weekendy i niektórych instytucji kultury, w tym muzeów, bibliotek i galerii sztuki. Okazuje się, że plany są nieco inne.

bEUUCCBj

Drugi etap znoszenia restrykcji. Co będzie obejmował?

O szczegółach poinformuje premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji. Ma się ona odbyć 27 kwietnia. Po majówce (w ograniczonym zakresie) otwarte mają być galerie handlowe, sklepy meblowe i budowlane, hotele oraz żłobki i przedszkola. Do życia mają wrócić również niektóre instytucje kultury i sztuki, fryzjerzy i kosmetyczki. To bardzo duża zmiana względem początkowo zakładanych planów.

W drugiej połowie maja do pracy (również z ograniczeniami) mają wrócić lokale gastronomiczne. Jak dowiedział się dziennikarz WP Marcin Makowski, w drugiej połowie maja, jeśli sytuacja epidemiczna będzie na to pozwalała, rozpocznie się również stopniowy powrót do wydarzeń sportowych na otwartej przestrzeni - bez udziału publiczności.

bEUUCCBp

Wszystkie zalecenia będą na bieżąco modyfikowane w oparciu o aktualne dane odnośnie rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce - dodaje informator WP zaznaczając, że konieczne jest przyspieszenie odmrażania gospodarki i łączenia pewnych, dotąd rozdzielonych etapów tego procesu. - Walka o zdrowie Polaków musi postępować równolegle z walką o utrzymanie miejsc pracy - tłumaczy rozmówca związany z rządem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEUUCCBK
KOMENTARZE
(89)
Pinokio
2 lata temu
Ukochany kraj, umiłowany kraj....
12 monkeys
2 lata temu
Nepotyzm w PIS rośnie i sięga zenitu, Kryształowy obudź się wreszcie.
www
2 lata temu
on tymi rączkami elektryzuje butelkę wody jak kaszpirowski?
bEUUCCBL
kwas
2 lata temu
dojna zmiana w kolejnym etapie
Pinokio
2 lata temu
Widać to: Kaczyński ma plany: do korespondencji KORONA ucichnie. Fotel dyktatora musi być utrzymany!!!!
wer
2 lata temu
ręce które leczą :))))
Piotr
2 lata temu
no przecież te wybory muszą się odbyć, co z tego że tylko duda w telewizji na okrągło
Jacek-3
2 lata temu
Przekaz TVPIS: Gestykulacja premiera - cudownie, gestykulacja marszałka senatu - straszny obciach. ;-)
Andrzej G.
2 lata temu
Jak go wyuczyli te rączyny w gesty układać, takie same wykonywał jak mówił o transporcie maseczek, rękawiczek z Chin, już się nie chwali tym bublem (nie spełnia norm lekarskich
Pepitto
2 lata temu
Powinniśmy odmrażać gospodarkę, czekam na 2 i 3 etap z niecierpliwością.
Goska
2 lata temu
Patrze jak ludzie nosza maski pod broda na czole na szyi lapami macaja laza do pracy fryzjerzy kosmetyczki pazurzystki rzesoklejki przyjmuja tyle ze w domu stwierdzic nalezy ze wirus az tak sie nie rozprzestrzenia okrutnie
mer
2 lata temu
Słuchałem tego w TV.Premier skupił się głównie na extra klasie piłkarskiej i sporcie.A gdzie gospodarka do licha? Hotele mogły by na określonych zasadach funkcjonować,małe zakłady również.Co to za medialna prowizorka?
kiciek123.56
2 lata temu
Prawie caly swiat w tym Polska dal sie oszukac kryminalnej organizacji jaka jest WHO ! Kto odpowie izaplaci za te bilionowe straty ???Tylko nie wiele rzadow nie dalo sie oglupic i w ich panstwach zycie toczylo i toczy sie normalnie !
bEUUCCBD
Mała firma
2 lata temu
Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców jak była dziurawa tak jest w dalszym ciągu. W USA w jakimś stanie przedsiębiorcy do końca roku są zwolnieni z płacenia podatków. U nas nie do pomyślenia. Już z ZUS em cyrki wychodzą.Ehhh szkoda słów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić