REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 17 minut temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski25.03.19 (16:27)

Zobacz wybuch meteorytu o sile 10 bomb zrzuconych na Hiroszimę

Opublikowano pierwsze nagranie eksplozji meteorytu, określanej jako największa od czasu Czelabińska. Widok wybuchu jest zaskakujący.
HO/AFP/East News / East News

Eksplozja nad Morzem Beringa była potężna. Jej siła wyniosła 173 kilotony i odpowiadała sile 10 bomb atomowych zrzuconych na Hiroszimę. Można by się więc spodziewać efektownego nagrania eksplozji. Nic bardziej mylnego.

Początkowo informowano, że nie ma zdjęć ani filmów z wybuchu. Doszło do niego 18 grudnia 2018 roku. Teraz okazuje się, że eksplozję zarejestrowały satelity NASA.

REKLAMA

Widok nie jest tak efektowny, jak można by oczekiwać. Na opublikowanym nagraniu eksplozja przypomina zaledwie iskierkę. Nie robi takiego wrażenia jak ta, do której doszło w 2013 roku nad Czelabińskiem, niemniej naukowcy podkreślają, że był to najsilniejszy wybuch meteorytu w atmosferze ziemskiej właśnie od czasu zdarzenia nad Rosją.

Meteoryt z grudnia była dwa mniejszy od tego z Czelabińska. Sześć lat temu fala uderzeniowa spowodowała, że obrażeń doznało ponad tysiąc osób. Większość została zraniona przez pękające szkło, ale były też przypadki oparzenia związanego z intensywnym światłem wytworzonym przez meteoryt.

Tym razem nikt nie ucierpiał. Nie tylko dlatego, że meteoryt był mniejszy, ale i dlatego, że do eksplozji doszło nad niezamieszkiwanym przez ludzi obszarem. Wybuch nastąpił na wysokości 15,5 mili (25 km) nad powierzchnią morza.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Meteoryt przez lata podpierał drzwi. Okazało się, że jest wart ponad 375 tysięcy złotych

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij