Wróć na
Łukasz Dynowski
|
aktualizacja

Życie na Marsie. Sensacyjne oświadczenie głównego naukowca NASA

300
Podziel się

Na Marsie może istnieć życie, twierdzi naukowiec NASA. Co więcej, życie na Marsie może zostać odkryte szybciej, niż możemy się tego spodziewać. Naukowiec NASA podkreśla, że wiadomość o istotach żyjących poza Ziemią wstrząśnie ludzkością.

mars nasa
mars nasa (East News, ESA / eyevine)
bCGwgkMR

Dr James L. Green to główny naukowiec NASA. W agencji kosmicznej pracuje od kilkudziesięciu lat i posiada wiedzę o kosmosie jak mało kto. Tym większą sensację wzbudziły więc jego słowa.

Życie na Marsie może zostać odkryte w ciągu kilku miesięcy. Dr James L. Green zaznaczył, że kiedy w marcu 2021 roku na Marsie wylądują dwa łaziki NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), to już tylko kwestią miesięcy będzie znalezienie życia na Czerwonej Planecie.

Życia na Marsie będzie szukać łazik ExoMars. Po dotarciu na Czerwoną Planetę wwierci się na głębokość ok. 2 metrów i pobierze próbki, które następnie zostaną zmiażdżone i zbadane pod kątem materii organicznej.

bCGwgkMT

Zobacz też: Niebywałe znalezisko na Marsie. Oto co sfotografowała sonda

Rewolucja na miarę Mikołaja Kopernika? Dr James L. Green przywołuje polskiego astronoma, mówiąc, że odkrycie, jakiego naukowcy spodziewają się dokonać na Marsie, będzie porównywalne z przewrotem kopernikańskim, który miał miejsce w XVI wieku.

Zapoczątkuje to zupełnie nowy rodzaj myślenia. Uważam, że nie jesteśmy jeszcze na to gotowi. Martwi mnie to, bo jesteśmy już blisko odkrycia i poinformowania o tym świata – mówi dr James L. Green.

Rodzą się nowe pytania. Naukowiec NASA podkreśla, że odkrycie form życia na Marsie będzie miało doniosłe konsekwencje także dla życia na Ziemi. Naukowcy i nie tylko będą musieli zmierzyć się z nowymi pytaniami.

bCGwgkMZ

Czy to życie jest takie jak nasze? Czy jesteśmy spokrewnieni? Czy życie może się przenosić z planety na planetę, czy może jest tylko tak, że mamy odpowiednie środowisko i pojawia się iskra, która stwarza życie – takie jak nasze lub nie – bazując na danym środowisku chemicznym? – zastanawia się dr James L. Green w rozmowie z "The Sunday Telegraph".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGwgkNu
KOMENTARZE
(300)
ghost
9 miesięcy temu
I tylko takie wnioski, a właściwie spekulacje po kilkudziesięciu latach pracy w NASA ? Niezłą fuchę mają w tej firmie na koszt podatnika. Wnioski godne kury nioski, żenada.
Bxj
9 miesięcy temu
Zakładając że odkryjemy życie na Marsie - mamy prawo kolonizowac planetę należąca do innego gatunku?
Alek
9 miesięcy temu
Każdy z wyobraźnią i trzeźwo myślący domyśla się, że w tak ogromnym Wszechświecie nie jesteśmy jego samotnym pępkiem.
bCGwgkNv
Tom
9 miesięcy temu
Na marsie może istnieć życie. Słyszę to od lat.
max
9 miesięcy temu
Bez przesady, że wiadomość o życiu pozaziemskim wstrząśnie ludzkością. Po pierwsze dużo się już w internecie o tym mówi, wiadomo, że ziemia jest non stop monitorowana przez pojazdy UFO, jest sporo bezpośrednich relacji pilotów wojskowych, a oni raczej nie konfabulują, dwa, już dawno uczeni obliczyli, że prawdopodobieństwo istnienia życia pozaziemskiego w kosmosie jest bliskie pewności, a hipoteza, że takowe nie istnieje ma prawdopodobieństwo zerowe. Więc prędzej czy później dowody na jego istnienie muszą się znaleźć, kwestia tylko rozwoju technologii w dziedzinie obserwacji kosmosu. Jest pewna bariera natury czasowo-przestrzennej wynikająca z praw fizyki, teorii względności, np. możliwe jest, że odbierzemy sygnał (fotony) od obcej nam cywilizacji, która istniała, powiedzmy, miliony lat temu, a ten sygnał to elektromagnetyczny "ślad" po niej.
Najnowsze komentarze (300)
Darek
2 miesiące temu
A mówili że łaziki już tamndawno są.
Miro
9 miesięcy temu
Moje tam dobrze jest na ziemi . Wywalić tylko koncerny naftowe które blokują rozwój alternatywnej energii i ziemia będzie czysciejsza
Polak
9 miesięcy temu
Z duźej chmury mały deszcz.Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Nic gość nie wie a domyśla się cholera wie czego.
Ed
9 miesięcy temu
Latają tym żelastwem to albo z premedytacją albo przez przypadek tam bakterie przywleką... Tyle lat studiów Stacy niedouczenia.
Pete67@wp.ple
9 miesięcy temu
Może być życie... Może nawet szybciej się o tym przekonamy Może nawet i ssaki Może to będą ludzie Może same super laski Moze wszystkie chętne ... W ten sposób można już zatytułować artykuł... "Mars jest pełen chętnych kobiet..."
Lester
9 miesięcy temu
Oby te odkrycie życia na Marsie,nie było początkiem naszego końca, obca bakteria na którą nie będzie antidotum zniszczy nas,broń biologiczna jest najgorszą bronią.
Kity
9 miesięcy temu
Tatatata sratatata
Ble
9 miesięcy temu
Co to za zycie zaden szok
bCGwgkNn
Nocny
9 miesięcy temu
Co było pierwsze jajko cz kura? Jakie to proste że Bóg istnieje. Wiem że nie rozumiecie o co mi chodzi.. Bez komentarza.
Sushi
9 miesięcy temu
Jeszcze się okaże że to my jesteśmy tym życiem na Marsie... Opuściliśmy go po tym jak go zdewastowaliśmy wojnami. Znaleźliśmy taką Ziemię i wybiliśmy na niej mieszkańców ( dinozaury) a teraz szukamy nowej planety do zamieszkania. To dopiero byłby wstrząs ludzkością :)
Robert
9 miesięcy temu
Trzeba być glupcem, by twierdzić że poza naszą planetą niema życia. Wszechświat, którego jesteśmy częścią tętni życiem i naukowcy wiedzą o tym.
Daro
9 miesięcy temu
Okaże się że są tam jakieś bakterie np beztlenowce...wszakże to też forma życia...i NASA oświadczy że na Marsie jest życie a ludzie od razu będą myśleć o inwazji obcych...paranoja
asd
9 miesięcy temu
Pis zrobi to pierwszy. Odkryje złoty pociąg, który okaże się złootym statkiem kosmicznym
Kusy
9 miesięcy temu
HA, HA, HA..... !!!!
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić