Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

2000 zł na zakupy. Nowe oszustwo "na Żabkę"

5
Podziel się

Oszuści absolutnie nie odpuszczają. Regularnie wymyślają nowe sztuczki, które mają im pozwalać na uzyskiwanie rozmaitych korzyści. Tym razem posługują się wizerunkiem Żabki i oferują bony na zakupy o wartości do 2000 zł.

2000 zł na zakupy. Nowe oszustwo "na Żabkę"
Żabka (Getty Images)
bEEuPKER

Oszuści rozsyłają do Polaków maile, w których informują, że dana osoba ma szansę na uzyskanie bonu do Żabki. W mailu pojawia się wiadomość, że voucher otrzymamy po odpowiedzi na dwa pytania dostępne na innej stronie.

Organizatorem nie jest Żabka, ale amerykańska firma Global Data Leads LLC - podkreśla serwis dobreprogramy.pl. Ten podmiot współpracuje z wieloma firmami zajmującymi się telemarketingiem.

bEEuPKET

W formularzu trzeba podać imię, nazwisko, numer telefonu, ale i adres zamieszkania. Konieczne jest też zaznaczenie każdego punktu znajdującego się na liście zgód marketingowych.

Bony do Żabki? To ściema

W regulaminie znajdujemy zapis o możliwości rozdania maksymalnie pięciu nagród np. w formie kart przedpłaconych o wartości do 2000 złotych.

Choć na tym etapie nie jesteśmy w stanie jednoznacznie stwierdzić, że ostatecznie ktoś tych prezentów nie dostanie, powyższy zapis pozwala organizatorowi rozdać 0 nagród i dalej być w zgodzie z regulaminem, który - w przeciwieństwie do wcześniejszych zgód marketingowych - zaakceptować trzeba - spostrzega wspomniany serwis.
bEEuPKEZ

Pewne jest, że nikt żadnej karty prezentowej w ramach tej "akcji" nie otrzyma. Celem przedsięwzięcia jest wyłącznie wyłudzenie danych osobowych i przekazanie ich firmom zajmującym się marketingiem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEEuPKFu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
X, y
4 miesiące temu
A wyłudzanie danych w spisie powszechnym jest legalne choć nie wiadomo kto i poco ma tego używać. Gdzie tu logika i gdzie tu różnica?
sadd
4 miesiące temu
W żabie kasjerzy oszukują na potęgę. Nie wiem czy jakiś specjalny kurs przechodzą.. bo co zmiana ekipy to sytuacja sie powtarza
Aga
4 miesiące temu
Twoich pieniędzy pewnie nie ma zabka tylko sa zablokowane przez bank jakbys do niego zadzwonił to miałbyś je już pewnie na koncie, a każdy sklep w takiej sytuacji sprawdza transakcje w sklepie z którego zeszly te kwoty
bEEuPKFv
Wolf
4 miesiące temu
Prawie 2000 zł wyszło mi za drobne zakupy w Żabce, za zakupy płaciłem kartą. W sumie zrobiłem w Żabce zakupy cztery razy. W historii rachunku zobaczyłem, że za jednorazowe drobne zakupy Żabka skasowała mnie prawie 1200 zł. Potem odkryłem, że za wcześniejsze trzy zakupy zostałem skasowany przez Żabka na prawie 800 zł, czyli razem prawie 2000 zł. Piszę prawdę, gdyż swój problem zgłosiłem na kontakt@zabka.pl. Sprawie nadano w maju nr ale dalej moje pieniądze ma Żabka. Omijajcie sklepy Żabka szerokim łukiem, no chyba że chcecie za drobne zakupy płacić prawie 2000 zł.
ltb
4 miesiące temu
Takie same "oferty" dostałam od Lidla oo Biedronki.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić