aktualizacja 

500 plus po nowemu? PiS zapowiada "mocne uderzenie"

17

Wielu Polaków zastanawia się, jak będą wyglądać dalsze losy świadczenia 500 plus. Na ten temat wypowiedział się przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki. Polityk mówił o dwóch scenariuszach.

500 plus po nowemu? PiS zapowiada "mocne uderzenie"
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Kinek00)

Serwis wyborcza.biz twierdzi, że jeszcze przed wyborami 500 plus zostanie podniesione. Rzekomo jest to spowodowane tym, że Prawo i Sprawiedliwość przestraszyło się propozycji Donalda Tuska. Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział 1500 zł wsparcia dla matek, które wrócą do pracy po urlopie macierzyńskim.

W "Sieciach" Ryszard Terlecki zadeklarował, że PiS szykuje na wybory "mocne uderzenie". Niekoniecznie będzie to związane z pieniędzmi na dzieci.

Myślimy o jakimś mocnym prospołecznym i prorodzinnym elemencie naszego programu, który ogłosimy na początku lata - powiedział wicemarszałek Sejmu, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mikołaj Roznerski wprost. "Teatr mi zabrał połowę pensji"

Co dalej z 500 plus?

Albo 500 plus będzie rozwijane, albo rząd zdecyduje się pójść w "zupełnie nowym kierunku". Takie informacje przekazał Terlecki. Jednocześnie zapewnił, że na razie nie ma konkretnej decyzji. W podobnym tonie wypowiedział się rzecznik rządu.

Po to są teraz te rozmowy z obywatelami, żeby dyskutować o tym, przecież jest tak, że ten program rodzi się właśnie w dyskusji. To jest pierwsza rzecz. Bo oczywiście można się zastanawiać, czy waloryzować program 500 plus, czy jednak szukać innych programów czy korekt podatkowych, jakichkolwiek innych działań inwestycyjnych czy rozwojowych. Budżet państwa jest w swoim zakresie ograniczony, i tak jest dwa razy większy, niż w 2015 roku - przyznał w Radiu ZET rzecznik rządu Piotr Müller.

Dyskusja na temat przyszłości 500 plus trwa w najlepsze. Nie brakuje głosów, że to świadczenie powinno wzrosnąć do 700 zł. Czy rzeczywiście tak się stanie? Czas pokaże.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić