Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
NB
|

Będzie wyższy VAT? "Odsyłamy mięso i mleko do historii!"

597
Podziel się

Europosłanka Sylwia Spurek poinformowała, że Parlament Europejski przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty "o różnym wpływie na środowisko". "Odsyłamy mięso i mleko do historii!" - napisała.

Będzie wyższy VAT? "Odsyłamy mięso i mleko do historii!"
Europosłanka Sylwia Spurek (Getty Images, Thierry Monasse)

Sylwia Spurek opublikowała zdjęcie fragmentu sprawozdania Parlamentu Europejskiego. Dotyczyło ono strategii "Od pola do stołu" na rzecz sprawiedliwego, zdrowego i przyjaznego dla środowiska systemu żywnościowego.

Sylwia Spurek: Konserwatyści zaczynają przegrywać "wojnę o kotleta i rosół"

Europosłanka poinformowała, że Parlament Europejski przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty "o różnym wpływie na środowisko". Sylwia Spurek nie kryje radości z tego powodu.

Mamy to! Wygląda na to, że PSL i reszta konserwatystów zaczyna przegrywać "wojnę o kotleta i rosół". Wczoraj PE przegłosował możliwość podwyższenia VAT na produkty niezdrowe i o dużym śladzie środowiskowym. Odsyłamy mięso i mleko do historii! Taką UE najbardziej lubię - napisała na Twitterze.

Sylwia Spurek w swoim wpisie nawiązała do wypowiedzi lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. "Będziemy bronić prawa do schabowego i do rosołu z kury. Będziemy bronić normalności" – mówił polityk.

Strategia "Od pola do stołu" jest częścią Europejskiego Zielonego Ładu. Zakłada przejście na zrównoważoną, zdrową i przyjazną dla zwierząt produkcję żywności,

(...) popiera przyznanie państwom członkowskim większej elastyczności w stosowaniu różnych stawek VAT na żywność o różnym wpływie na zdrowie i środowisko oraz umożliwienie im wyboru zerowej stawki VAT na zdrowe i zrównoważone produkty żywnościowe, takie jak owoce i warzywa, co jest już stosowane w niektórych państwach członkowskich, ale obecnie nie jest możliwe dla wszystkich, oraz wyższej stawki VAT na niezdrową żywność o dużym śladzie środowiskowym - czytamy w dokumencie.

"Ryzyka klimatyczne są zbyt wielkie"

W poniedziałek głos na temat zmian zabrała Stella Kyriakides, unijna komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności.

Ryzyka klimatyczne są zbyt wielkie, abyśmy mogli sobie na nie pozwolić. Cały świat będzie musiał się z nimi borykać. Dlatego musimy dokonać transformacji na bardziej przyjazny dla środowiska system produkcji żywnościowej. Strategia "Od pola do stołu" to wspólna wizja tej jakże potrzebnej transformacji - powiedziała Kyriakides.
W zglobalizowanym świecie musimy patrzeć w przyszłość. Nie uda nam się zrealizować tej transformacji w pojedynkę. Inni globalni aktorzy muszą również podpisać się pod tą agendą zmian. My jesteśmy gotowi by być światowym liderem tej transformacji - dodała.

Zobacz także: Kłótnia Tuska z dziennikarzem TVP. Ekspert komentuje wprost

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(597)
Wielki Wegan
3 miesiące temu
Terefere mięsojady. Za max 20 lat będziecie żreć trawę aż wam uszy będą falować. He he.
NARU
3 miesiące temu
Następna która gra na niekorzyść swojego kraju . Na Polskie mięso i mleko trzeba podnieść podatek do 23% i Polacy będą kupowali mięso i mleko z dostaw z innych państw unijnych i nie tylko. Bo nie wszyscy żyją tylko o owocach i wodzie . Niektórzy ludzie ciężko pracują to i zjeść coś konkretnego muszą!
sprawiedliwy
3 miesiące temu
tej babie i całej UE potrzebny jest psychiatra i to dobry i szybko zeby trochę tych lidzi podleczył bo na całkowite wyleczenie z głupoty to jest juz za póżno
teściowa
3 miesiące temu
TYLKO inteligentniinaczejlub specjalnejtroski mogli wybrać takichpOSŁÓW?
gość
3 miesiące temu
Ludzie i jak ta Unia ma wyglądać jak 2/3 tych Europosłów to albo idiota , albo komuch. My Polacy wiemy dokładnie jak wygląda życie z taką władzą.
Anonim
3 miesiące temu
Nieeeeeee!!! Ja chcę jeść kotlety! Ja uwielbiam mięso, mleko także. Kto nie lubi napić się kakao w zimę? Kurde balans, żeby człowiek musiał trawę jeść. Jak mam jeść szpinak niech chociaż dobrze przyrządzony!
XXX
3 miesiące temu
Tej trawożernej kobity zdanie jest jej prywatą sprawą , a decydować co kto ma jeść jest sprawą ludzi ,a nie jej!!!!
Vub
3 miesiące temu
Nam na zdrową żywność wprowadzają VAT, a sami żr@ ośmiorniczki, steki i inne rarytasy. Ludzie obudźcie się bo przez wasz sen skończymy marnie.
"ratują plane...
3 miesiące temu
EU wymyśliła, że w ramach ochrony planety przeniesie swoje fabryki, rolnictwo, przemysł, kopalnie i śmieci do biednych krajów, z dala od "czystej i zielonej EU" :))
życie prawdzi...
3 miesiące temu
A przyroda taka piękna i wspaniała. Jak np. osa składająca jaja w żywym ciele swojej ofiary.
oderwana
3 miesiące temu
Za chwilę wymyśli, że ludzie mogą się żywic jedynie rzeżuchą, hodowaną na swoim parapecie :)
obłudna idio....
3 miesiące temu
Czyli co, mleczne krowy trzeba będzie wybić? To ma być ten jej ratunek dla zwierząt? A może weźmie je do swojego domu i będzie się nimi zajmować?
Obi oba
3 miesiące temu
Za chwilę do żywienia motłochu będzie jedynie pulpa celulozowa, z przemiału zbędnych przecież książek.
ratują przyro...
3 miesiące temu
Czyli wszystkie drapieżniki trzeba zamordować. Psy, koty, ...
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić