Chiny ostrzegają giganta z USA: "Głupota i krótkowzroczność"

159

Kierownictwo amerykańskiego koncernu Walmart podjęło decyzję o usunięciu z jednej ze swoich sieci produktów pochodzących z chińskiej prowincji Sinciang. To spotkało się z natychmiastową reakcją drugiej strony. Chińczycy oskarżyli Amerykanów o "głupotę i krótkowzroczność".

Chiny ostrzegają giganta z USA: "Głupota i krótkowzroczność"
Rośnie napięcie między Amerykanami i Chińczykami. Poszło o decyzję kierownictwa sieci Walmart (Getty Images, 2021 VCG)

Produkty z Sinciang zostały usunięte z należącej do giganta detalicznego Walmart sieci Sam's Club. Jak informuje Metro US, decyzję nagłośnili m.in. użytkownicy chińskiego portalu społecznościowego Weibo.

Chińczycy są wściekli. Walmart odrzuca produkty z Sinciang

Na Weibo pojawiły się zrzuty ekranu oraz filmy, na których zarejestrowano, że produkty z Sinciang zniknęły ze strony internetowej Sam's Club. Zebrane przez internautów informacje pojawiły się w kilku chińskich serwisach informacyjnych.

Decyzja kierownictwa sieci Walmart stanowi pokłosie prawa, które Joe Biden podpisał 23 grudnia. Prezydent Stanów Zjednoczonych wprowadził zakaz sprzedaży produktów importowanych z Sinciang – prowincja jest zamieszkiwana przez mniejszość muzułmańską w Chinach, a jej przedstawiciele padają ofiarami prześladowań ze strony rządu.

Zobacz także: Zobacz też: Chiny wściekłe na plan WHO. "Hipoteza to brak szacunku wobec nauki"

Istnieją przesłanki, że produkty eksportowane z Sinciang są efektem pracy przymusowej przedstawicieli prześladowanej mniejszości. Po nagłośnieniu ich ciężkiej sytuacji na arenie międzynarodowej wiele korporacji zdecydowało się na zakończenie współprac, które wiązały się ze sprowadzaniem produktów z chińskiej prowincji.

Na temat decyzji kierownictwa sieci Walmart zabrał głos rzecznik Centralnej Komisji Kontroli Dyscypliny. Zarzucił on Sam's Club bojkot produktów z Sinciang oraz nieodpowiedzialne zachowanie, które ściągnie na sieć dotkliwe konsekwencje. Druga strona na razie nie ustosunkowała się do oskarżeń.

Usunięcie wszystkich produktów bez istotnego powodu ma ukryty motyw, ujawnia głupotę i krótkowzroczność oraz na pewno będzie miało swoje negatywne konsekwencje – podkreślał rzecznik Centralnej Komisji Kontroli Dyscypliny (Metro US).
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić