Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
NB
|

Ile zarabia stryj prezydenta Andrzeja Dudy? Ujawnili

17
Podziel się

Były poseł PiS i stryj prezydenta Polski Antoni Duda od roku zasiada w radzie nadzorczej PKP Cargo. Twierdzi, że pracę zdobył dzięki doświadczeniu. Spółka ujawniła, ile zarobił.

Ile zarabia stryj prezydenta Andrzeja Dudy? Ujawnili
Antoni Duda jest stryjem prezydenta Polski. (Facebook)
bEUQNpLp

Antoni Duda był posłem PiS w poprzedniej kadencji Sejmu. W wyborach w 2019 r. nie został ponownie wybrany. Od 21 sierpnia 2020 r. zasiada w radzie nadzorczej PKP Cargo.

Ile zarabia stryj Andrzeja Dudy?

Jak wynika z raportu spółki, stryj prezydenta Andrzeja Dudy zarobił w 2020 r. 56 tys. zł. Miesięcznie daje to ok. 13 tys. zł. Pozostali przedstawiciele RN PKP Cargo zarobili więcej, ale przepracowali cały rok, a Duda jedynie ponad cztery miesiące.

bEUQNpLr
W ocenie Rady Nadzorczej poziom wynagrodzeń Członków Zarządu i Rady Nadzorczej był odpowiedni dla zapewnienia możliwości pozyskania i utrzymania odpowiedniego poziomu zmotywowania osób o najwyższych kompetencjach, które są konieczne dla optymalnego kierowania spółką i nadzoru nad nią. Wysokość wynagrodzenia odpowiadała zarówno kompetencjom i doświadczeniu, jak i zakresowi zadań Członków Zarządu i Rady Nadzorczej i związanej z tym odpowiedzialności, przez co przyjęte i stosowane w spółce zasady wynagrodzenia przyczyniają się do rozwoju spółki - przekazała spółka PKP Cargo w sprawozdaniu o wynagrodzeniach.

Brat ojca prezydenta Dudy w rozmowie z Wirtualną Polską twierdzi, że jako członek rady nadzorczej bardzo dużo pracuje. Odniósł się również do zarzutów o nepotyzm.

bEUQNpLx
Co prawda posiedzenia rady są z reguły raz w miesiącu, ale są komitety rady nadzorczej, których obrady są kilka razy w miesiącu. W zależności od potrzeb, komitet potrafi spotkać się np. trzy razy. Praca członka rady nadzorczej to codzienna analiza. Dostajemy różne informacje z zarządu i cały czas je analizujemy - powiedział WP 70-letni Antoni Duda.
Mnie ani żaden ojciec, ani syn nie delegował do tej rady. Dostałem się dzięki własnemu doświadczeniu, złożyłem papiery i uznano, że mogę coś do tej rady pożytecznego wnieść. Nie było w moim przypadku żadnych protekcji - podkreśla.

Zobacz także: Ujawniony majątek Głódzia. „Nasza ojczyzna musi być świecka”

bEUQNpLy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQNpLS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(17)
zycon
2 tyg. temu
Po co IM zgredom taka kasa?? Czas na zmiany!!
iema
2 tyg. temu
Ręka rękę myje.... i dwie czyste.Czy tacy wstydu nie mają!Pieniądze z UE zablokowane i może dobrze.Myślę,że nikt nad tym nie panuje.Taki mamy rząd.Wyciągną kasę i zostawią nas z ręką w nocniku.
Bziuuuum
4 miesiące temu
Ja nie mogę znalesc normalnej pracy w wieku 45 lat. A taki dziadek hyc i posadka jest. Oczywiście ciężko pracuje. Całymi dniami analizuje. Raz w miesiącu się spotyka. To jak napluc w twarz zwykłemu człowiekowi. A my siedzimy w domach i spokojnie na to patrzymy zamiast coś z tym zrobić. Pomału zaczynam wierzyć że im wszystkim się to należy.
bEUQNpLT
Kapitan
4 miesiące temu
Patfusy zasiadające w Warszawskich spółkach miejskich zarabiają miesięcznie dwa razy tyle. No ale tlenowskie parowy zarobków platfusow nie będą ujawniać bo to swoi.
XYZ
4 miesiące temu
A sędziowie byli przymusowo wysłani na emerytury, obniżono wiek emerytalny.Pytam, po co? Najgorsza jest fikcja.
Pyt
4 miesiące temu
A kto szefuje w państwowym Alior Banku?
mar
4 miesiące temu
70 latek dużo pracuje raz w miesiącu posiedzenie. Rada Nadzorcza ma fachowca nie do zastąpienia. Ludzie co za kraj.
Kasia
4 miesiące temu
Co to znaczy "bardzo duzo pracuje"-normalnie to 8godzin dziennie dużo to10godzin bardzo to 12godzin i więcej: mówili że jest 8% idiotow w każdym srodowiku !
Jan
4 miesiące temu
A może jak ma się doświadczenie to pracować po 70 jako wolontarjusz ,poco są rady nadzorcze ,dyrektor ksiegowy jeden zastępca jest kogo rozliczyc : analizy ha ha
Bezcenne
4 miesiące temu
Jedyne w swoim rodzaju doświadczenie bycia ojcem Adriana.
CtM
4 miesiące temu
a ile zarabia sprzątaczka księdza, który udzielał chrztu Kindze??
Polak
4 miesiące temu
A gdzie pracują byli posłowie po PSL i ich rodziny
Anka
4 miesiące temu
Młodszych fachowców oczywiście nie było...
bEUQNpLL
hodowca
4 miesiące temu
Ja też mam doświadczenie w hodowli owiec. N iestety nijak się to ma do zarobków
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić