aktualizacja 

Kierowcy przerażeni. Nadchodzą nowe podatki

412

2023 rok przyniesie większe opłaty za utrzymanie samochodu. Ucierpią między innymi ci, którzy mają garaż. Podwyżka podatku od nieruchomości ma podnieść koszty utrzymania takich obiektów aż... dziesięciokrotnie.

Kierowcy przerażeni. Nadchodzą nowe podatki
Zdjęcie poglądowe (Getty Images, Michal Fludra)

Ten rok nie jest łatwy dla kierowców. Przede wszystkim ze względu na ceny paliw. Litr "95" jakiś czas temu kosztował przeszło 8 złotych. Teraz ceny spadły, ale nadal tanio nie jest.

W związku z tym kierowcy muszą głębiej sięgać do kieszeni. Są jednocześnie przerażeni tym, że w 2023 roku utrzymanie samochodu będzie dużo droższe. Dlaczego?

Wpłyną na to zarówno czynniki zewnętrzne, jak inflacja, wzrost cen surowców, usług i podwyżki paliw oraz czynniki wewnętrzne, jak krajowa polityka i obciążenia podatkowe. Od stycznia 2023 roku zmienią się w Polsce przepisy dotyczące podatku od nieruchomości. Spowodują one wzrost opłat za garaże, ale to nie wszystko - powiedział Radiu Zet wspólnik i doradca podatkowy w kancelarii Thedy&Partners Michał Nielepkowicz

Większe opłaty za garaż. Po prostu dramat!

Eksperci twierdzą, że nadchodzą rekordowe opłaty za garaże. Pojawiają się zapowiedzi, że podatek wzrośnie, a poza tym będzie niesprawiedliwy. Michał Nielepkowicz ocenił, że już teraz jest on "bardzo niesprawiedliwy".

Osoba, będąca właścicielem miejsca postojowego w garażu podziemnym, gdzie deweloper wyodrębnił księgę wieczystą, zapłaci dziesięć razy wyższy podatek, niż właściciel miejsca postojowego, które deweloper wpisał do księgi wieczystej razem z mieszkaniem. A przecież nie miała na to wpływu - zaznaczył.

Następnie spostrzegł, że koszty podatku od nieruchomości, w szczególności od garaży, w 2023 roku będą zdecydowanie wyższe. Najbliższa podwyżka ma wynieść blisko 12 procent. To bez wątpienia fatalne wieści dla kierowców, którzy posiadają garaże. Muszą być przygotowani na kolejne spore wydatki.

Zobacz także: Nowe podatki od samochodów? KE odpowiada Polsce
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić