Koniec promocji na stacjach. Co z cenami? Eksperci już wiedzą

24

W trakcie wakacji na stacjach paliw można było korzystać ze specjalnych promocji na paliwo, które pozwalały na oszczędności. Niestety, te akcje przechodzą już do historii. Ile teraz trzeba będzie zapłacić za tankowanie? Przedstawiciele RMF FM zapytali o to jednego z ekspertów.

Koniec promocji na stacjach. Co z cenami? Eksperci już wiedzą
Co z cenami paliw na stacjach? Jest prognoza ekspertów (Pixabay)

Na szczęście nie zanosi się na trzęsienie ziemi na stacjach. Jakub Bogucki, który jest analitykiem rynku paliw w serwisie e-petrol.pl, zapowiedział, że radykalnych podwyżek cen paliw nie będzie. To niewątpliwie bardzo istotna informacja dla wszystkich kierowców.

To nie będzie tak wyglądało, że stacje z dnia na dzień przełożą te 30-, 40-groszowe różnice na ceny, które będą widoczne na stacjach - powiedział gość Radia RMF24.

Bogucki spostrzegł, że ceny, które przez okres wakacji mogliśmy zobaczyć na pylonach przed stacjami, nie obejmowały promocji. Wobec tego nie będziemy mieć do czynienia z gwałtownym podniesieniem tych wartości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jest potrzebny Rosjanom jak nigdy. Ekspert wskazał, dlaczego

Rynek paliw. Jak wygląda sytuacja? Ekspert wyjaśnia

Ekspert wytłumaczył także, iż ceny paliw na światowych rynkach kształtowane są aktualnie przede wszystkim przez postawę państw produkujących ropę naftową. Starają się one zmniejszać podaż tego surowca.

I Arabia Saudyjska, i Rosja, i wiele innych krajów w jakiś sposób ogranicza swoją produkcję naftową, celem wpłynięcia na zwyżkę cen - analizował znawca w trakcie radiowej rozmowy.

Z perspektywy tych państw wyższa cena na rynkach jest oczywiście bardzo korzystna. Oznacza ona bowiem większe wpływy do państwowego budżetu.

I w tym celu OPEC, czy też kraje stowarzyszone, współpracujące w ramach OPEC Plus, takie jak Rosja, decydują się na tego rodzaju cięcia - podsumował Jakub Bogucki.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić