o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Kupiły dwa zestawy jedzenia w popularnej sieci. Pokazały niewiarygodny rachunek

130
Podziel się

Dwie studentki z Warszawy pokazały sposób na dorwanie jedzenia z popularnych restauracji w zaskakująco niskich cenach. Nie wszyscy wiedzą o tej możliwości.

Kupiły dwa zestawy jedzenia w popularnej sieci. Pokazały niewiarygodny rachunek
bEDfNPhh

Tanie jedzenie na wynos ze znanych restauracji? Można. Dwie studentki z Warszawy pokazały, jak to zrobić. Chodzi o aplikację Too Good To Go, której głównym celem jest zapobieganie marnowania żywności.

Studentki kupiły dwa zestawy z popularnej sieci kawiarni. Za każdy zapłaciły po 14 zł. Dostały w tej cenie 7 kawałków ciast i jedną kanapkę. Cena za jedno ciasto waha się od 7 zł do 10 zł. Kanapka z bagietką kosztuje prawie 11 zł. A wszystko to w cenie zaledwie 28 zł, czyli ponad połowę taniej, niż zapłaciłoby się normalnie. Gdzie jest haczyk?

bEDfNPhj

Właściwie nigdzie. Aplikacja służy do tego, by restauracje, puby czy sklepy mogły wystawić jedzenie, które wciąż jest świeże i zdatne do spożycia, ale nie nada się do sprzedania na drugi dzień. Ma wspierać to ruch zero waste i pomóc w zaprzestaniu marnowania jedzenia. Kupujący nie wie, co zostanie na koniec dnia w danym lokalu, więc najczęściej kupuje dany zestaw w ciemno. Do odebrania zazwyczaj jest wieczorem przed zamknięciem danego punktu.

bEDfNPhp

Aplikacja idealna? Nie do końca. Nie wszystkie lokale są szczere z założoną ideą, co często jest zarzucane przez zawiedzionych klientów. Niektóre lokale w ramach promocji chcą informować o swoim wejściu w eko inicjatywę, choć towar, który sprzedają to nie ten, który miałby się zmarnować, a ten, który jest zamawiany/robiony specjalnie na sprzedaż w tej aplikacji. Jeszcze inni widzą w tym sposób na promocję lokalu w swojej okolicy.

Zobacz także: Powrót Donalda Tuska. Joanna Scheuring-Wielgus ma teorię
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDfNPhK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(130)
anty
3 miesiące temu
polskie knajpy i bary od dawna stosują zasady zero waste do póki nie wyłażą robale :)
Alek.
3 miesiące temu
Ja kupuję w Lidlu wczorajsze pieczywo za 50% ceny.
Kruk
3 miesiące temu
Biedrony POlecam Pomijać POnieważ POdają niezdroe jedzenie POd przykrywką POdawania maskotek dla dziecka
bEDfNPhL
Mirabelka
3 miesiące temu
Przecież to jasne. Mam koło siebie dwie piekarnie ,pieczywo z wczorajszego dnia można kupić za grosze. No cała reklamówka bułek za 3 zł. Ciasto też jest o połowę tańsze wczorajsze i po niedzieli. A w drugiej już nie nawet o złotówkę nie obniżą. A widać że ma z pół tygodnia. Zwożą to stare ciasto do piekarni i przerabiają na bajaderka i do sprzedaży.
Ella
3 miesiące temu
Mieszkam w Krakowie polecam gorąco tzw bary mleczne,wystrój wnętrza bardzo lichy ale tam jest pysznie i baaardzo tanio!!! I nigdy jedzenie się nie marnuje bo po południu już nic nie ma :)
Hei baby
3 miesiące temu
Rozumiem studentki biedne i liczą każdy grosz ale jakby zemną spędziła noc miałaby zapchaną lodówkę na miesiąc i dobrze by jej było 😋
BlackAngel
3 miesiące temu
Przykro mi, że ludzie to tacy ignoranci. Masa osób komentujących tutaj nawet nie przeczytała artykułu, może nie jest górnolotny, ale przekaz jest jasny. Po przeczytaniu masy wypowiedzi zgromadzonych tu użytkowników internetu zaczyman naprawdę głęboko pojmować skąd na świecie biorą się tony zmarnowanego jedzenia. Rozumiem, że nikt z Was nie robi kanapki rano i nie zjada jej wieczorem, czy nie robię obiadu na 2-3 dni. Pracuję w restauracji i wiem jak dużo jedzenia wyrzuca się w takich miejscach. Klientom nie można sprzedać np. zupy gotowanej zeszłego dnia, która jak najbardziej jest zadatna do spożycia przez kolejne kilka dni. Przedstawiona aplikacja ma zapobiegać takiemu marnotractwu, a film nagrany przez studentki ma być jej reklamą. Dziewczyny nikomu się nie chwalą, ani nie żalą, po prostu pokazują sposób, na połączenie przyjemnego z pożytecznym, jedzenia i oszczędzania, a do tego zmniejszenia ilości marnowanego jedzenia. Każdą osobę, która komentuje wygląd dziewczyny z filmiku, paragon, czy snującą domysły o resztkach zebranych od klientów, zgniliźnie i nieświeżych ochłapach odsyłam do ponownej lektury, mimo nieszczególnie wysokiego poziomu artykułu i do uderzenia się w pierś, bo każdy z nas je obiad odgrzewany któryś dzień z rzędu i wieczorem kanapkę z dżemem otwartym kilka dni temu przygotowaną z rana. Myślmy i szukajmy pozytywów, a nie plujmy jadem...
Tak jest
3 miesiące temu
Nie chcę krytykować ale za 14 zł gotuję porządny obiad dla 2 Osób. O.4 kg schabu 6 zł ( bardzo ładny Kaufland), 1 kg ziemniaków 2 zł, 3 ogórki zielone 2,5 zł, śmietana 1.5 zł , przyprawy i energia 2 zł.
szmaty
3 miesiące temu
Raczej to rzeczy, które powinny być zutylizowane, ale studentka wszystko wszamie, a jak zabraknie kasy to i szpary popuści...
Turysta
3 miesiące temu
A i trzeba pamiętać że dania są bardzo smaczne zup do wyboru mamy 6 , drugich dań rownież jest 6 różnych, jest naprawdę smacznie !!! Zapach miły i przyjemny ja jadam tam z rodziną od 5 lat polecam , na początku Mielna k.Koszalina Polo po jedne stronie Pokusa po drugiej stronie obiad 10.99 , śniadanie 4.99 taniej nigdzie nie ma
Turysta
3 miesiące temu
W Mielnie nad morzem k.Koszalina jest jadłodajnia Pokusa śniadanie 4.90, obiad zupa drugie danie surówka kompot 10.99 zł , a jest jeszcze biedronka i ciepły kurczak z rożna 12 zł kg , bułka 0.29 zł , taniej chyba nigdzie nie ma
R.p
3 miesiące temu
Dwie studentki"...kogo to obchodzi...widać z tych bidul co obracają złotówkę i zastanawiają się na co ja wydac
Berta
3 miesiące temu
Gdyby gotowała sama to napewno nie miałaby takich krost na twarzy.
bEDfNPhD
mysza
3 miesiące temu
moja kumpela z tego korzysta i se chwali codziennie je za polowe
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić