Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Violetta Baran
|

Laskowski: prof. Gersdorf może zostać zmuszona do opuszczenia budynku Sądu Najwyższego

36
Podziel się:

KRS przyspieszyła tempo prac nad wyborem nowych sędziów Sądu Najwyższego. - Wydaje się, że chodzi o to, by zdążyć z zakończeniem wszystkich procedur przed ewentualnymi ruchami Trybunału Sprawiedliwości czy Unii Europejskiej. Trudno to inaczej zinterpretować - uważa rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski.

Małgorzata Gersdorf może mieć wkrótce następcę na stanowisku I prezesa SN
Małgorzata Gersdorf może mieć wkrótce następcę na stanowisku I prezesa SN (PAP, Tomasz Gzell)

Na czwartek zwołano posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa, na którym jej członkowie mają zająć się wyborem sędziów Sądu Najwyższego. Początkowo planowano, że odbędzie się ono we wrześniu. Skąd to przyspieszenie tempa? - To nie jest zaskoczenie. Wydaje się, że chodzi o to, by zdążyć z zakończeniem wszystkich procedur przed ewentualnymi ruchami Trybunału Sprawiedliwości czy Unii Europejskiej. Trudno to inaczej zinterpretować. Od początku to przewidywaliśmy i od początku wątpiliśmy we wrześniowy termin posiedzenia KRS - mówi w rozmowie z rmf24.pl rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski.

Jego zdaniem "zależność między procedurami ze strony Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej czy ewentualnych ruchów trybunału luksemburskiego i tym pośpiechem jest bardzo wyraźna". - Wydaje się, że przy tym tempie już w przyszłym tygodniu możemy mieć sędziów Sądu Najwyższego z nowego naboru - dodał Laskowski.

Laskowski uważa, że wśród sędziów, których wybierze KRS, "będzie osoba, której prezydent powierzy kierowanie Sądem Najwyższym, bo taka możliwość jest zapisana w ustawie". - A jeśli tak się stanie, to przypuszczam, choć to będzie decyzja pani prezes Małgorzaty Gersdorf, że opuści budynek sądu. Zostanie zmuszona okolicznościami do opuszczenia tego budynku. No i wtedy rozpocznie się zupełnie nowy rozdział historii Sądu Najwyższego - stwierdził rzecznik SN.

Zdaniem Laskowskiego będzie to Sąd Najwyższy, do którego procedura naboru jest łatwiejsza niż droga awansu z sądu rejonowego do sądu okręgowego.

Źródło rmf24.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(36)
pracodawca
3 lata temu
Brakuje sprzątaczek w SĄDZIE
msa
3 lata temu
giersdorf potrzebna jest w SN jak umarlemu kadzidlo.gonic ja gdzie pieprz rosnie.
Ola
4 lata temu
Powinni ją wywieżć do łagrów na Syberię.
Jan
4 lata temu
Nie wygląda na bezdomną. Niech sobie wynajmie mieszkanie jrżeli rodzina ją nie cierpi w domu.
Gary Cooper
4 lata temu
Dla niej miejsce jest w Niemczech !!! Gersdorf to polityk PO i zdrajca! !!
tm
4 lata temu
Szkoda, że sędziów do SN nie wybiera się w wyborach powszechnych, głosując na konkretną osobę.
anrink
4 lata temu
Zostawcie ją w spokoju. Niech sobie tam siedzi i udaje, że jest ważna. Trzeba by ją przecież wynieść, bo sama się nie wyniesie. I po co nam ten hałas na całą Europę. Tak samo, jak pozwoliłabym Frasyniukowi siedzieć na środku ulicy, aż by się mu nie znudziło.
Obserwator
4 lata temu
Czytając komentarze można być przerażonym. Czy to same trole, czy jesteśmy aż tak durnym narodem?
2345
4 lata temu
Zdrajców i podżegaczy do niszczenia Polski , to powinni skazywać na przymusowe roboty w kamieniołomach. Zero tolerancji. Przecież to szpieg niemiecki.
pogo
4 lata temu
I GIT
trik
4 lata temu
Nadzwyczajna kasta nadzwyczajniej mocno trzyma się stołków. Podobno Gelsdorf jest w Niemczech na uchodźctwie to co robi w polskim sądzie.
a wystarczy t...
4 lata temu
wyrzucić z zawodu za numery jakich się dopuściła a są zabronione dla sędziego zabrać emeryturę i przywileje przymknąć na jakiś czas by mordy nie darła i po sprawie .... tylko to trzeba mieć jaja by zrobić !!! :D
Jola
4 lata temu
Polska nadal pod zaborami siedzi. Nigdy nie będzie tu normalnie z takimi politykami i sędziami pajacami!!!!
3trwr
4 lata temu
Już dawno powinni ją pogonić
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić