mBank ostrzega klientów. Można stracić cały majątek

27

Oszuści regularnie atakują. By zwiększyć skuteczność, co rusz wymyślają nowe sztuczki. Pracownicy mBanku radzą, na co należy uważać. Lepiej wziąć do siebie to ostrzeżenie, by później nie żałować straty pieniędzy.

mBank ostrzega klientów. Można stracić cały majątek
mBank ostrzega klientów (Unsplash.com)

mBank rozsyła swoim klientom ostrzeżenia. Szczegółowo opisano w nich, jak działają oszuści. Okazuje się, że dzwonią i mówią, że z naszego rachunku został wykonany podejrzany przelew lub transakcja kartowa.

Wszystkie szczegóły są zmyślone: przestępcy podają fikcyjną kwotę operacji finansowej i nieistniejące dane odbiorcy. Rozmowy mogą trwać długo, przestępcy przełączają rozmowę do innych "konsultantów", żeby stworzyć pozory prawdziwego kontaktu z bankiem - czytamy w komunikacie.

Oszuści przekonują, że pieniądze znalazły się w niebezpieczeństwie. Jednocześnie podkreślają, że konieczne jest zainstalowanie aplikacji na komputerze lub smartfonie, która zwiększy bezpieczeństwo środków.

Zainstalowałeś? Możesz stracić fortunę

W rzeczywistości program/aplikacja służy oczywiście do czegoś innego. Umożliwia oszustom przejęcie kontroli nad urządzeniem.

Nigdy tego nie rób i nie instaluj żadnych aplikacji, do których namawia Cię osoba, która do ciebie dzwoni! Jeśli to zrobisz, oszuści otrzymają nieuprawniony dostęp do Twojego komputera lub smartfonu - biją na alarm przedstawiciele mBanku.

Nie daj się nabrać, zwróć uwagę kto naprawdę do ciebie dzwoni, dlatego pamiętaj:

  • Pracownik banku NIGDY nie będzie prosił Cię o zainstalowanie aplikacji np. AnyDesk lub TeamViewer Quick Support na Twoim komputerze lub smartfonie.
  • Pracownik banku NIGDY nie będzie Cię pytał o login i hasło do logowania na Twoje konto w banku.
  • Pracownik banku NIGDY nie będzie Cię pytał o pełny numer Twojej karty, jej daty ważności oraz kodu CVV2/CVC2.
  • Uważnie czytaj wszystkie wiadomości SMS przesłane z banku lub komunikaty autoryzacyjne w aplikacji mobilnej.
  • Nie potwierdzaj operacji, których sam nie zlecasz albo których do końca nie rozumiesz!
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić