Natalia Kurpiewska
Natalia Kurpiewska| 
aktualizacja 

Narodowa kwarantanna coraz bliżej? Te wykresy pokazują, ile nam brakuje

7

Choć poniedziałkowe dane pokazują dobowy spadek zakażeń koronawirusem, to widmo lockdownu wciąż jest bliskie. Jak bliskie? To najlepiej pokazują wykresy.

Narodowa kwarantanna coraz bliżej? Te wykresy pokazują, ile nam brakuje
Kiedy rząd wprowadzi narodową kwarantannę? Wiele zależy od najbliższych wyników (PAP, Andrzej Grygiel)

Ten tydzień jest decydujący. Według rządu wprowadzenie kwarantanny narodowej zależy od tego, czy dzienny przyrost zakażonych koronawirusem będzie się stabilizować.

Łączna liczba zakażeń w Polsce to już 567 tys. Ministerstwo Zdrowia potwierdza również 7,9 tys. zgonów z powodu koronawirusa i chorób współistniejących.

Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Polsce?

Z oficjalnych informacji wynika, że w tej chwili aktywnych przypadków wirusa (czyli wyłącznie potwierdzonych infekcji pomniejszonych o liczbę zgonów i liczbę osób, które wyzdrowiały) jest mniej więcej 313 tys. Tylu Polaków przebywa teraz w izolacji.

Zobacz także: Centra handlowe zamknięte. "To dla nas spore zaskoczenie"

Oprócz tego aż 400 tys. mieszkańców kraju jest poddanych przymusowej kwarantannie. Łącznie jest to ponad 713 tys. Polaków, którzy nie mogą wychodzić z domu.

Liczby są porażające, a eksperci zapowiadają, że najgorsze dopiero przed nami. Jeśli suma zarażonych osób w tym tygodniu przekroczy granicę 189 tys. to zgodnie z zapowiedziami rządu, zostanie nałożona kwarantanna narodowa.

W ciągu ostatnich 5 dni służby poinformowały o 131 tys. zakażeń (od 4 do 8 listopada). Jeżeli najbliższe dwa dni przyniosłyby po 29 tys. zakażeń, to o kwarantannie narodowej moglibyśmy mówić jeszcze i w pierwszej połowie tego tygodnia.

Kwarantanna narodowa

Czym ma być wspominana już niejednokrotnie przez rząd kwarantanna narodowa? Nie ma pełnej precyzji w tym temacie, jednak wszystko sprowadza się do bardzo surowych restrykcji, które miałyby maksymalnie zmniejszyć szansę na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Mówimy tutaj np. o ograniczeniach w przemieszczaniu się, które może być dozwolone tylko do sklepu czy do pracy, a to może oznaczać, że już na dniach pożegnamy się z bieganiem na świeżym powietrzu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić