Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NB
|

Ogromne dotacje dla narodowców. Kwoty szokują

317
Podziel się

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości i Stowarzyszenie Roty Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza otrzymały 880 tys. zł dotacji z Narodowego Instytutu Wolności. W opisie działalności organizacji stwierdzono, że "propagują przywiązanie do kultury".

Ogromne dotacje dla narodowców. Kwoty szokują
Stowarzyszenia Roberta Bąkiewicza otrzymały ogromne dotacje (PAP, Wojciech Olkuśnik)
bEJwizFh

TVN24 poinformował, że dwa stowarzyszenia Roberta Bąkiewicza złożyły wnioski o dotacje z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. Program jest prowadzony przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, a jego inicjatorem był Piotr Gliński.

883 tys. dotacji dla organizacji Bąkiewicza

Stowarzyszenie Roty Marsz Niepodległości otrzymało 683 tys. zł dotacji, a Stowarzyszenie Marsz Niepodległości kolejne 200 tys. zł. W opisie działalności tej drugiej organizacji stwierdzono, że prowadzi ona "bardzo szeroko zakrojoną działalność propagującą postawy patriotyczne, przywiązanie do polskiej kultury i tradycji" i "dba o to, aby społeczeństwo polskie w zglobalizowanym świecie było przywiązane do własnej tożsamości narodowej i kultywowało historyczne wzorce naszych bohaterów narodowych".

bEJwizFj

Jako cele stowarzyszenia wymieniono m.in. podtrzymywanie i upowszechnienie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej i działalność na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa. Podkreślono, że są one realizowane m.in. poprzez organizację Marszu Niepodległości, konferencje, szkolenia i działalność medialną (portal Media Narodowe).

bEJwizFp

Jak podaje TVN.24, z wniosku wynika, że dofinansowanie zostanie przeznaczone m.in. na stworzenie lokalnej podstrony portalu, zatrudnienie redaktora na pełny etat i dwóch specjalistów od mediów społecznościowych oraz subskrypcję biuletynu Polskiej Agencji Organizacja chce również zakupić trzy laptopy, dwa dyktafony i drukarki.

Zobacz także: Czy protest ratowników zostanie zakończony? „Oburzenie w środowisku medycznym”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJwizFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(317)
R22
5 dni temu
Będą mieli kasę na sprzęty do demolowania swojej Ojczyzny w czasie Marszu Niepodległości. Bo na same naprawy po rozróbach to już społeczeństwo się zrzuci.
Skinol
4 tyg. temu
I tak ma być.. BÓG, HONOR I OJCZYZNA
123
4 tyg. temu
Tak PiS wspiera nacjonalistyczne organizacje, a potem palą ludziom mieszkania. I to za nasze podatki. Czas pozbyć się PiSu raz na zawsze.
bEJwizFL
Mariusz. M
4 tyg. temu
Teraz caly czas bedzie hejt i tylko w partie Kaczyńskiego jestem z prawa i sprawiedliwości powiem wam jedno my i tak bedziemy dalej kradli i ustawiali wszystko pod siebie a wy czekajcie na wyższe podatki i ceny i tak sie dostosujecie a jak nie to do widzenia z Rzecz Pospolitej Polskiej myslicie ze wasze komentarze kogo kolwiek obchodza?
Malangsveien
4 tyg. temu
Przeciez większasc co czytacie to fake newsy bawlany wlaczcie samodzielne myslenie
dfghs
4 tyg. temu
Pewnie dlatego Bąkiewicz ostatnio popiera bardziej PiS niż narodowców.
Stan_
4 tyg. temu
A ile milionów dostało od obecnego rządu TVN na promocję szczepień?
Ewa z Halcnow...
4 tyg. temu
Ten rząd jest żenujący.
Mgr
4 tyg. temu
Dlatego nie ma pieniędzy dla nauczycieli i służby zdrowia. Wstyd!! Uczciwi ludzie szykują się do strajku. Ten inwalida intelektualny od edukacji na taczki!
Odyniec
4 tyg. temu
Na pis jugend pieniądze muszą się znaleźć. Kto będzie szczuł protestujących przeciwko kretyńskim rządom.
praktyczny
4 tyg. temu
Piękna sprawa, ale pod warunkiem, że będą realizować katolickie wartości życia.
Rambo
4 tyg. temu
Żaden z nich nie chwyci za broń gdy wybuchnie wojna,Tak mają krzykacze.
cra
4 tyg. temu
Bóg nie wiadomo czy istnieje, honor słowo obce zwłaszcza politykom, ojczyzna? powiedz o niej tym 2 mln którzy stąd ostatnio wyjechali
bEJwizFD
asasassas
4 tyg. temu
Jedni chodzą na marsz "tęczowych" bo słowo "równości" to duża przesada. Inni na " Marsz Niepodległości" . Ja chodzę na ten drugi. I bliżej mi do Bąkiewicza niż do Biedronia. Bliżej mi do słów " Bóg , Honor , Ojczyzna " Młodzi Polacy muszą wiedzieć co te słowa znaczą bo inaczej zaleje nas lewacka zgnilizna. Ludzie nie pamiętają jak bezczeszczono pomnik naszych polskich bohaterów z transparentem " Bób , humus , włoszczyzna " i udział o zgrozo brała w tym posłanka na sejm.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić