aktualizacja 

Oto emerytura Tyszkiewicz. Ogromne zdziwienie. Tyle po 60 latach pracy

393

Beata Tyszkiewicz, czyli ikona polskiego kina, już kilka lat temu wycofała się z polskiego show-biznesu. Ze względu na swój stan zdrowia zostaje w domu. Z czego się utrzymuje i jaką ma emeryturę?

Oto emerytura Tyszkiewicz. Ogromne zdziwienie. Tyle po 60 latach pracy
Beata Tyszkiewicz (AKPA, AKPA)

Wiele polskich gwiazd starszego pokolenia narzeka na wyjątkowo niskie emerytury. Maryla Rodowicz dostaje 1600 zł, Sławomir Świerzyńśki 386 zł, a Alicja Majewska 1350 zł. Rekordzistą jest jednak Marek Piekarczyk, który powiedział, że jeśli przeszedłby teraz na emeryturę, otrzymywałby 7 złotych i 77 groszy miesięcznie.

Emerytura Beaty Tyszkiewicz

W podobnej sytuacji jest Beata Tyszkiewicz. Aktorka, która przez dziesiątki lat zagrała w wielu filmach i serialach, na trwałe zapisała się w historii polskiego kina. W ostatnich latach kojarzono ją głównie z programem "Taniec z gwiazdami", gdzie była jurorką. W wieku 81 lat postanowiła jednak zakończyć karierę. Wtedy też wyjawiła, jaką dostaje emeryturę.

W wywiadzie udzielonym "Super Expressowi" Beata Tyszkiewicz zdradziła, że otrzymuje 1300 zł. Aktorka podkreślała jednak, że nie chce na to narzekać, ponieważ inni są w gorszej sytuacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Halo Polacy". Ile kosztuje życie w najdroższym chińskim mieście? "Gigantyczne koszta"


Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe. Tylko że to po 60 latach pracy przeszło... Kiedyś nikt nam nie mówił o żadnych składkach, ubezpieczeniach - mówiła.

Jak wynika z wyliczeń mediów, Beata Tyszkiewicz obecnie ma nieco wyższą emeryturę. Biorąc waloryzację, po waloryzacji w 2022 roku na jej konto powinno wpływać około 1500 zł. Przypomnijmy, że już w marcu emeryci (w tym Tyszkiewicz) dostaną kolejną podwyżkę. Ta, ze względu na wysoką inflację będzie rekordowo wysoka.

Wycofała się z show biznesu

Beata Tyszkiewicz, od kiedy wycofała się ze wszystkich aktywności, rzadko udziela wywiadów. Jej córka - Karolina Wajda wyjaśniła, że jest to spowodowane pogarszającym się stanem zdrowia i sposobem bycia samej aktorki, która niechętnie okazuje swoje słabości.

Ona uważa, że gwiazda zawsze i wszędzie powinna być wzorem, dobrze wyglądać i nie urażać ludzi swoją słabością i gorszym wizerunkiem — mówiła w jednym z wywiadów córka aktorki.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić