BOB| 

Pamiętaj o tej uldze przy wypełnianiu PIT. Możesz zyskać ponad 700 zł

9

Podczas składania PIT za 2020 rok warto pamiętać m.in. o uldze na internet. Dzięki niej można zyskać sporo pieniędzy. Komu przysługuje i jakie warunki trzeba spełniać?

Pamiętaj o tej uldze przy wypełnianiu PIT. Możesz zyskać ponad 700 zł
PIT 2021. Sprawdź, czy możesz skorzystać z ulgi na internet (Pixabay, StartupStockPhotos)

Zaczął się okres rozliczania z Urzędem Skarbowym. Od połowy lutego aż do 30 kwietnia Polacy mają czas, aby złożyć PIT za 2020 rok. Warto pamiętać o ulgach, dzięki którym można sporo zyskać.

Ulga na internet. Komu przysługuje? Ile można zyskać?

Dość mało popularna jest ulga na internet, a szkoda, bo dzięki niej można zyskać nawet ponad 700 zł. Pozwala ona odliczyć od podatku przychodu lub dochodu wydatki poniesione na internet.

Przepisy zezwalają na odliczenie kosztów internetu mobilnego lub stacjonarnego. Pamiętać należy, że nie można z kolei odliczyć pieniędzy, które wydaliśmy na instalację internetu lub obsługę techniczną routera.

Aby skorzystać z ulgi trzeba mieć dowód poniesionych kosztów. To może być faktura, potwierdzenie przelewu lub umowa. W dokumencie muszą jednak znajdować się: dane indentyfikujące kupującego, dane sprzedającego, rodzaj zakupionej usługi i kwota do zapłaty.

W uldze na internet jest także pewien haczyk. Możemy z niej skorzystać tylko dwa razy z rzędu. Jeżeli w przeszłości wykorzystałeś limit, to nie możesz odliczyć kosztów po raz trzeci.

Jest jeszcze jedna kluczowa kwestia. Maksymalna kwota poniesionych wydatków z tytułu użytkowania internetu nie może przekraczać w roku podatkowym 760 zł.

Zobacz także: Burza o opłatę przekształceniową. Waldemar Buda odpowiada Dariuszowi Rosatiemu
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić