Pracowała w policji. Chciała wynieść z galerii sukienkę za 139 zł

20

Była policjantka z KMP w Piotrkowie Trybunalskim została złapana na kradzieży w galerii Focus Mall w Piotrkowie. Funkcjonariuszka próbowała wynieść z popularnego sklepu sukienkę za 139,99 zł. Kobietę złapano na gorącym uczynku.

Pracowała w policji. Chciała wynieść z galerii sukienkę za 139 zł
Do incydentu doszło na terenie galerii handlowej Focus Mall (Facebook, Getty Images)

O sprawie informuje portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl. W minioną sobotę wieczorem była policjantka ukradła sukienkę ze sklepu Mohito w galerii handlowej Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim.

Kobietę złapano na gorącym uczynku. Jak potwierdza kierowniczka sklepu w rozmowie z portalem, kobieta została "złapana na bramce, czyli wyszła poza sklep.

Jak dowiedział się portal piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl, monitoring galerii zarejestrował dwie inne kradzieże ubrań, których sprawczynią może być ta sama policjantka. Policja weryfikuje nagrania.

Wszczęto postępowanie w sprawie policjantki

Jak informuje rzeczniczka KMP w Piotrkowie, policjantka od marca ubiegłego roku nie pełni czynnej służby w policji. "Zdarzenie to nie miało żadnego związku ze służbą. Osoba ta od marca 2020 roku nie pełni czynnej służby". Wszczęto już postępowanie dyscyplinarne i administracyjne w jej sprawie. Kobieta w policji pracowała od 5 lat.

W związku ze zdarzeniem prowadzone jest postępowanie w sprawie o wykroczenie przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Niezależnie od tego Komendant Miejski Policji w Piotrkowie Trybunalskim podjął decyzję o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego i administracyjnego zmierzające do wydalenia ze służby, ponadto osoba ta została zawieszona w wykonywaniu czynności służbowych - tłumaczy st. asp. Izabela Gajewska, rzecznik KMP w Piotrkowie, cyt. przez portal naszemiasto.pl
Zobacz także: Chciał jej ukraść torebkę. Dramatyczne nagranie z monitoringu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić