o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Natalia Kurpiewska
|

Pracujesz za granicą? Polska skarbówka zabierze ci kilka tys. zł

59
Podziel się

Rząd uderza w Polaków pracujących za granicą. Nowe przepisy podatkowe wycelowane są w ulgę abolicyjną. A to oznacza, że fiskus sięgnie do kieszeni Polaków na emigracji.

Pracujesz za granicą? Polska skarbówka zabierze ci kilka tys. zł
Skarbówka chce się dobrać do kieszeni Polaków na emigracji (money.pl, Rafał Parczewski)
bEiFHhYl

Ulga abolicyjna ma zniknąć, a to oznacza, że dotychczas obowiązujące przepisy, które regulowały opodatkowanie zarobków Polaków za granicą, mogą zostać unieważnione.

Ulga abolicyjna w uproszczeniu oznacza, że dochody Polaków pracujących np. w Wielkiej Brytanii, nie są opodatkowane w Polsce. Podatek odprowadzany jest wtedy tylko w kraju, w którym mieszkają.

Dziś wielu emigrantów płaciło podatek za granicą, ale w Polsce nie musieli już dodatkowo się rozliczać. Teraz może się to zmienić. Najmocniej dotknie to właśnie mieszkańców Wielkiej Brytanii.

bEiFHhYn
Pamiętajmy, że tam jest bardzo wysoka kwota od podatku. A im ona wyższa za granicą, tym więcej trzeba dopłacić później w Polsce - mówi w programie "Newsroom" Michał Oprych, specjalista ds. podatków w kancelarii Tax Angels Group.
Zobacz także: Pracujesz za granicą? Polski fiskus zabierze ci nawet 9 tys. zł

Co się stanie, jeśli ulga abolicyjna zostanie zlikwidowana? W przypadku Polaka pracującego w Wielkiej Brytanii podatek odprowadzony w Polsce jest... ogromny.

bEiFHhYt
Przy minimalnej krajowej w Wielkiej Brytanii emigrant musiałby dopłacić w Polsce aż 9 tys. zł podatku - mówi Oprych.

Pojawiają się głosy niezadowolenia na internetowych forach Polaków za granicą. Polonia nie chce płacić wyższych podatków.

"Jak będzie trzeba, to się z Polski wymelduję i zrzeknę polskiego obywatelstwa. Nie dostaną ode mnie pensa!" - napisał rozżalony Marek Kacprzak, od roku mieszkaniec Leeds. Dodał: "Przecież rząd brytyjski nie wyda polskiej skarbówce aż 500 tysięcy Polaków, którzy odprowadzają tu podatki. To niemożliwe!".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiFHhYO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
Tojad
2 miesiące temu
Rozumiem, że jak za granicą zapłacę wyższe podatki niż w Polsce, to polska skarbówka odda mi nadwyżkę?
fredi
7 miesięcy temu
za granica ale gdzie dotyczy to anglii bo brexit czy dotyczy wszystkich krajow unijnych... kto to pisze .
wolny
9 miesięcy temu
A Białorusini walczą o taką wolność hahaha!!!!!!!
bEiFHhYP
tteedd
9 miesięcy temu
Jestem ciekaw jak inne państwa wydadzą im albo będą ścigać obywateli pochodzenia PL żeby zadowolić polski fiskus. Temat zadymny.
www
9 miesięcy temu
rozdali 500 januszom za głosy i nie ma skad brac !!!
foks
9 miesięcy temu
A może by tak opodatkować firmy obce ktore w naszym kraju sie panoszą i bogacą sie na niewolniczej pracy Polakow.
man
9 miesięcy temu
Ja rozumiem że PiS szuka pieniędzy ale to w dłuższej perspektywie czasu może się odbić czkawką. Wielu zarobionych Polaków będzie chciało kiedyś wrócić do Polski i w niej żyć, wydając swoje zarobione pieniądze. Teraz niestety są zmuszani do oddawania swoich pieniędzy nie dostając nic w zamian i tu będzie problem, bo znając życie i tak nie zapłacą, automatycznie stając się przestępcami podatkowymi w Polsce i zamiast na starość wrócić do Polski, wybiorą inny kraj i w nim wydadzą zarobione pieniądze.
ROF
9 miesięcy temu
FAKE NEWS !
Riczka2
9 miesięcy temu
Brytyjski sąd orzekający jest panem Bogiem w stosunku do długów bankowych pozostawionych za granicą UK a nawet urzędów podatkowych na całym świecie. Każdy Polak pracujący który udowodni ośrodek życia w UK jest podległym prawnie pod sądy , urzędy w UK. Żaden komornik , firma windykacyjna z zewnątrz UK nie ma prawa działać na terenie UK. Polacy posiadający ośrodek życia w UK są nietykalni. Nie mylić z wymogiem posiadania obywatelstwa - wystarczy ośrodek życia.
Riczka
9 miesięcy temu
Bzdury...istnieje taka forma prawna jak ośrodek życia. To się tyczy wykroczeń , długów , itp. Można ogłosić upadłość w UK i podpiąć długi pozostawione w całej UE. Jeśli osoba zainteresowana udowodni że jego ośrodek życia jest w UK wszystkie urzędy , banki całego świata mogą pocałować sąd brytyjski. Pozdrawiam
gosc
9 miesięcy temu
a tak hucznie zagranica glosowala za pis .teraz trzeba za to oddac coscie zarobily dla najjasniejszego J .K pozdrawiam wszystkich naiwnych
Weronika
9 miesięcy temu
Trzeba mieć ośrodek życia w cebulandi więc przynajmniej 180 dni tam być, od 10 lat się wymeldowalam wpadam do rodzą w odwiedziny więc niech mnie w moja mała całuje
Beti
9 miesięcy temu
Dali ludzia po 500zl, na dzieci, na wakacje, a teraz szukaja pieniedzy,bo im brakuje i chca podwójnie opodatkowac ludzi ciezko pracujacych za granicą, a co nam kraj dal...zewzgledu na sytucje w kraju trzeba bylo wyjechac za lepszym jutro... Piekny kraj, ale nic wiecej...A teraz mamy placic za co... Sami niech sie zrzekną swoich diet,prywatnej ochrony, samochodow rzadowych, A nie rece wyciagaja po nie swoje...!!!
bEiFHhYH
Emigrant
9 miesięcy temu
Czy ktoś wie jak otrzymać obywatelstwo rosyjskie? Nie chce mi się płacić na utrzymanie krasnala ogrodowego.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić