Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. KRWL
|

Premier spokojny: poradzimy sobie bez pieniędzy z Unii

140
Podziel się:

Miały być miliardy euro i odbicie po pandemii. Na razie jednak nie na polskim koncie nie pojawił się nawet eurocent z Funduszu Odbudowy. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że projekty z Krajowego Funduszu Odbudowy ruszą nawet bez unijnej gotówki.

Premier spokojny: poradzimy sobie bez pieniędzy z Unii
Mateusz Morawiecki komentuje brak akceptacji polskiego KPO (KPRM)

Miliardy z KPO nie będą potrzebne? Mateusz Morawiecki w wywiadzie udzielonym tygodnikowi Sieci zapowiedział, że niezależnie od braku zaliczek, a nawet zatwierdzenia polskiego KPO projekty będą realizowane.

Sto kilkadziesiąt ważnych społecznie i gospodarczo programów, które uruchomimy sami, nie oglądając się na razie na decyzje Komisji Europejskiej – powiedział Morawiecki.

Premier stwierdził, że "nikt nas pistoletem przystawionym do głowy nie będzie przymuszał do zmian, ale jesteśmy stale gotowi do kompromisu". Jednocześnie szef rządu dodał, że politycy Zjednoczonej Prawicy są w stałym kontakcie z Komisją Europejską.

Krajowy Plan Odbudowy to gigantyczny projekt w ramach unijnego Funduszu Odbudowy. Jest to odpowiedź Unii Europejskiej na nową sytuację gospodarczo-społeczną, jaką spowodowała pandemia COVID-19. Wszystkie kraje członkowskie muszą przygotować swoje KPO, aby otrzymać środki.

Zdecydowana większość została już zaakceptowana, co umożliwiło wypłatę zaliczek. Na akceptację KPO Polska czeka już od maja 2021 r. We wrześniu jednak pojawiły się doniesienia, że Komisja Europejska wstrzymała proces akceptacji dokumentu, gdyż obawia się o niezależność sądownictwa w Polsce.

Zobacz także: Polski Ład bez tajemnic. Odpowiadamy na pytania czytelników money.pl
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(140)
wok
4 miesiące temu
ojszczać UE tyle wtemacie my jako naród już byliśmy w unii z Rosyją i wiemy jak na tym wyszliśmy
Polak
4 miesiące temu
Teraz już wiem dlaczego premier tak na szybko pozbywał się ziemi i nieruchomości.
Mania nas
4 miesiące temu
Co za bankier? dodrukuje? bo ja nie mając złotówki siedzę w chałupie na dupie,i nawet na viagrę nie mam
Polak
4 miesiące temu
Tylko patrzeć jak będą wylatywać samoloty z Pisowskimi oligarchami i nakradzioną kasą
polak
4 miesiące temu
Już niedługo zostaniecie wywiezieni na taczkach.Tyle
Marcin
4 miesiące temu
Według różnych szacunków w Polsce jest ok. 25% eurosceptyków. Niestety, Bruksela w swojej głupocie wpycha tą część elektoratu prosto w ręce Konfederacji i PiS. Dodajmy do tego dużą część emerytów, rolników, małomiasteczkową prowincję, tych którzy korzystają z programów socjalnych, tych którzy skorzystali na Polskim Ładzie i wzroście minimalnego wynagrodzenia i PiS w cuglach wygrywa wybory 2023 a nawet jak im zabraknie kilka % to mają naturalnego koalicjanta w postaci Konfederacji. Bruksela nie rozumie polskiej zbiorowej mentalności. Polak to nie Niemiec, Kowalskiego sankcjami i karami nie wystraszysz.
politolog
4 miesiące temu
Czy nie podobnie bredzili komuniści odrzucając Plan Marshalla i tym samym pozwalając wyprzedzić nas o Dziesięciolecia np. Niemcom
xenva
4 miesiące temu
nie wiem jakie mateuszkowi bajki dawano do czytania że on nadal jest w świecie cudownym, który sam wymyślił i sam w to wierzy
Taka Prawda
4 miesiące temu
To kasa dla Polaków a nie dla PiS. To nas Komisja Europejska traktuje jak członków Unii drugiej kategorii.
Majonez Pozna...
4 miesiące temu
NIHIL NOVI bo jak widac w Brukseli o prawdach ludowych zaPOminają ale jest taka Wszystkim Uczciwym Polakom prawda Wszem i Wobec znana jak ta cytuję: D..a obszarpana ale proszę Pana i od siebie dodaję kolana czyste i kolana całe !!! Dlatego dla zachowania twarzy i godności zwracam sie do Polaków o trochę skromności !!! Niechaj zatem klęczą i salutują Ci co w POrtfelem Politykę swa realizują !!!
Tellmewhy
4 miesiące temu
A co PikuS daje ? Tyle co zabiera? Tak właśnie działa system w tym kraju. Do tego prowokacje wojenne , wpędzanie ludzi w problemy ze zdrowiem i nic więcej a tylko na to liczą i oglądają z GÓRY teatrzyk i się głupio cieszą , że ludzie trzęsą portkami . Oni też rodziny mają , ale ludzie ich wcale nie obchodzą . Pozdrawiam Patryka Vege, który przedstawił Polska rzeczywistość wydając każdy film Pitbull . Cała prawda pokazana jak na piśmie. Brzydzę się tym bydłem i nie życzę im dobrze prostakom pseudo uczonym złodziejom i kretaczom. Oby się w piekle smażyli za ludzi , których zamordowali pandemia i szczepionkami. Nienawidzę systemu bo to już nie ludzie tylko psychole wyprani z człowieczeństwa. Mam głęboka nadzieję i wiarę, że ich dni będą policzone.
Polak
4 miesiące temu
Oby Nie z naszych podatków..
Cozaludzie
4 miesiące temu
Czyli według prawych Polaków zapewne siedzących na tym forum i uprawiających szeroki hejt, Polska ma podporządkować się w pełni Unijnym biurokratom, którzy za nic mają traktaty i ślepo wypełniać ich zalecenia, chociażby nakazujące zamknięcie kluczowych zakładów czy inwestycji. Stuknijcie się się w te makówki i powiedzcie to mieszkańcom Turowa
Sprawa jasna
4 miesiące temu
Następne prostackie komentarze. Ciemn ota myśli, że jak dostaniemy te miliardy i znajdą się w obrocie to nie wywoła inflacji? Otóż muszę was wszystkich zmartwić. Kasa z UE wywoła ogromną inflację, kto nie wie, ten doczyta, kto wie a ujada, polecam tabletki na uspokojenie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić