Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Patryk Skrzat
|

Przewoźnik oferuje pasażerom 500 zł. Wystarczy donieść na wandali

9
Podziel się:

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma dość niszczenia autobusów. Żeby skuteczniej walczyć z wandalami, namawia pozostałych pasażerów do składania donosów.

Przewoźnik oferuje pasażerom 500 zł. Wystarczy donieść na wandali
(Agencja Gazeta, Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta)

Pomazane elementy wyposażenia, porysowane szyby, zniszczona tapicerka - to codzienne problemy firm komunikacyjnych. Z wandalami trudno walczyć, gdy nie złapie się ich na gorącym uczynku. W tym mogą pomóc pozostali pasażerowie. Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oferuje za informację 500 zł. Pod warunkiem, że wandala uda się złapać.

"Robimy nową akcję. Powoli mamy dosyć ciągłych dewastacji i niszczenia autobusów w środku. Bazgranie, odrywanie, plamienie, odklejanie komunikatów, przyklejanie nalep. Temu się chcemy przeciwstawić" - napisali na Facebooku przedstawiciele firmy. Załączyli również grafikę, na której widnieją numer telefonu i adres e-mail.

Zobacz także: Zobacz także: Bus bez kierowcy

Jak przyznał w rozmowie z TVN24 Grzegorz Ufniarz ze Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, urzędnicy mieli obawy, czy akcja nie spotka się z negatywnym odzewem. W końcu firma namawia do donoszenia. – Istotny jest jednak cel. A on jest wspólny, czyli czyste, wygodne autobusy, z których przecież wszyscy chcielibyśmy korzystać – wyjaśnia.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Japier
5 lata temu
Kamery. Do. Kur**. Nędzy. Nawet. W. Gorzowie. Są.
Batnapajaca
5 lata temu
Dlaczego w niemczech nazywa sie to obywatelski obowiazek.
gość123
5 lata temu
można donieść na siebie ??
4321
5 lata temu
Patent znany z UK kolei, tam też jest promowane donosicielstwo paroma funtami. Niech właściciel zabezpieczy swoją własność tak aby mógł panować nad posiadanym dobrem (kamery etc.).
Polak sprawie...
5 lata temu
Polakom trzeba robic siedzenie w autobusach, z grubej blachy, a autobusy bez okien.Jak sie mowi o Polakach, ze sa zasciankiem Europy, to sie obrazaja.A wystarczy wtedy pokazac jak wyglada autobus po dziesiaciu latach, ktorym jezdza Niemcy, a jak taki ktorym jezdza Polacy.Albo pokazywac inne sprawy, ktore sa uzytkowane przez spoleczenstwa.Np zbiorke smieci wzdloz autostrad, czy miejskie toalety.
DS
5 lata temu
To nie jest donosicielstwo lecz dbałość o dobro wspólne, społeczne, działanie zgodne z prawem które chroni innych. Donosicielstwo naganne to takie które wandalizuje, kradnie, nie szanuje, morduje, czyli przymykanie oczu na kradzież drewna z lasu, niszczenie siedzeń autobusów, plucie na flagę, odwracanie się od sytuacji gdy kogoś biją chuligani.
Kubus puchate...
5 lata temu
Komuno wróć ....horror produkcji Polskiej REŻYSERIA: szczecinsko-polickie przedsiebiorstwo komunikacyjne
pasazer
5 lata temu
Donosicielstwo- to juz kiedys bylo.. Stalin ? Niech zainstaluja sobie kamery w srodkach lokomocji i filmuja co kto robi bedzie mozna przynajmniej bezpiecznie jezdzic i mozna bedzie tez zobaczyc kto niszczy
500+
5 lata temu
Donosiciel 500+
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić