o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Ojciec Dudy wzburzony. "Te pieniądze się nam należą!"

1212
Podziel się

We wtorek radni Sejmiku Województwa Małopolskiego mieli zdecydować o losie tzw. uchwały anty-LGBT. Z jej powodu KE planuje wstrzymać finansowanie regionu na lata 2021-2027. - To są środki, które się nam należą, to nie jest jakaś jałmużna - stwierdził prof. Jan Tadeusz Duda, przewodniczący sejmiku, ojciec prezydenta Andrzeja Dudy.

Ojciec Dudy wzburzony. "Te pieniądze się nam należą!"
Jan Tadeusz Duda, ojciec prezydenta RP, mówił podczas sesji sejmiku: - Te pieniądze się nam należą (PAP)
bEIMJlNh

Nadzwyczajna sesja sejmiku województwa małopolskiego, w ramach której radni mieli rozmawiać o ustawie anty-LGBT, odbyła się we wtorek. Problemy techniczne jednak uniemożliwiły jej dokończenie, a sesja była kilkukrotnie zakłócana. Spotkanie ma być kontynuowane w czwartek.

Uchwała anty-LGBT. Duda o planach KE

Wtorkowym obradom przewodniczył prof. Jan Tadeusz Duda, który zdołał się wypowiedzieć jeszcze przed decyzją o przełożeniu sesji. Ojciec prezydenta m.in. skrytykował plany Komisji Europejskiej o odebraniu regionowi środków pieniężnych w związku z ustawą.

bEIMJlNj
Jacyż to barbarzyńcy chcą nam zabierać środki, które są po prostu niezbędne do tego, żeby nasze rodziny mogły żyć w dobrostanie. (…) Jaką to zbrodnię popełnił sejmik województwa małopolskiego w dniu 29 kwietnia 2019 roku, że teraz musimy być postawieni należnych nam środków, bo to są środki, które się nam należą, to nie jest jakaś jałmużna - mowił we wtorek Duda.

Deklarację "w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych" sejmik przyjął w kwietniu 2019 roku. 14 lipca KE przedstawiła samorządowcom ultimatum: albo wycofają się z uchwały anty-LGBT, albo UE wstrzyma wypłacanie regionowi pieniędzy na lata 2021-2027. Komisja dała samorządowcom dwa miesiące na zajęcie stanowiska.

bEIMJlNp

PiS chce zmienić treść uchwały anty-LGBT

Koalicja Obywatelska chce całkowitego odwołania dokumentu, gdyż, jak twierdzi, bez unijnego finansowania Małopolsce grożą poważne problemy. Radni PiS, którzy są w większości, mają negatywne nastawienie co do uchylenia uchwały.

Wizja utraty 2,5 mld euro skłoniła jednak radnych Prawa i Sprawiedliwości do zmiany planów i zmodyfikowania treści dokumentu. Uchwała po nowelizacji miałaby podkreślać ochronę rodziny, a nie promować dyskryminację.

bEIMJlNq
Ideologii LGBT nie ma. Użyto tego sformułowania, które uważam, nie jest szczęśliwe. Nam chodzi tylko i wyłącznie o obronę rodziny, a nie żadną dyskryminację. Ja bym chciał, żeby była przyjęta wspólna uchwała opozycji i nasza - zaznaczył Duda.

Czym jest uchwała anty-LGBT?

W uchwale napisano, że małopolski sejmik wyraża "zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny".

W dokumencie radni zadeklarowali również "wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia".

bEIMJlNr
Jest to deklaracja skierowana do Europy, bo jak wszyscy wiemy, u nas od sześciu wieków są utrwalone tradycje tolerancji, podczas gdy tolerancja w krajach zachodniej Europy jest nowinką, która się pojawiła dopiero w XX wieku, i to jeszcze bardzo późno - dodał we wtorek przewodniczący sejmiku.
Zobacz także: Andrzej Piaseczny sugeruje Kai Godek WIZYTĘ U SPECJALISTY. "Może jest niekochana?"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEIMJlNK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1212)
golfik
3 tyg. temu
Skoro się należą to może rządzący przestaną tupać nogami i skutecznie zadbają abyśmy te pieniądze dostali.
za prawdę pow...
4 tyg. temu
co to za "chrześcijanie" ,którzy tworzą ustawy przeciw innym ludziom -leżą krzyżem hipokryci w kościele, całują nóżki Jezusa swego nauczyciela...ale z tych jego nauk nic nie wynieśli..aż przykro patrzeć na taką mierność ..
NO TAK
4 tyg. temu
kolejny tzw.profesor ktory odleciał. Panie Duda te pieniądze zobaczysz jak swinia niebo. Te pieniądze wam się należą ???? głupota goni głupotę, człowieku otrzeźwiej i zacznij myśleć racjonalnie chociaż bardzo wątpię.
bEIMJlNL
Magda
4 tyg. temu
Człowieku! Nic się nie należy !!! Nic. !!! Najwyżej guzik z pętelką …..
adamS
miesiąc temu
nie i jeszcze raz nie,te pieniadze wam sie nie naleza,towarzyszu duda senior,trzeba przestrzegac prawa unijnego
Zółtek
miesiąc temu
jan tadeusz duda-polityczny żebrak,nadaje na UE.ale skomle o pieniądze u U.E. ŻAŁOSNE!!!!!!!!!!!!!!!!!
siwy
miesiąc temu
Pieniądze z Unii wam się nie należą tak jak Polakom nie należy się długopis zamiast prezydenta. A to robota starszego Dudy
Babcia Mira
miesiąc temu
Facet jest niewiarogodny. Nie potrafił nawet wychować syna na mężczyznę, tylko kukłę bez kręgosłupa, całkowicie zależną od Kaczora.
Złośnik
2 miesiące temu
Poznając zasady życiowe i styl ojca, przestaję dziwić się synowi. Czym skorupka za młodu nasiąka, tym na starość trąci....
Gość
2 miesiące temu
Stare porzekadło mówi - Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie
dami
2 miesiące temu
To czemu tusk nie pracowal charytatywnie, tylko ukryl majatek na żone. Sam pryznal,za duzo zarobil, nie ukradl. To Duda nie mozemzarobic?
Babciastara
2 miesiące temu
Panie Duda na pieniądze trzeba sobie zapracować , tak robię i nikt za darmo mi nie daje
siwy
2 miesiące temu
Dwie Dudy - " jakie drzewo taki klin, jaki ojciec taki syna" zgroza.
bEIMJlND
GaBi
2 miesiące temu
Jaki przewodniczący taki sejmik. Zapomniał o mądrości biblijnej : "Oddajcie Bogu co boskie, a cesarzowi co cesarskie". Swój światopogląd zostawia się dla siebie, a nie narzuca się go innym, którzy mają własny. Polityka musi być go pozbawiona, a tym bardziej nie zajmować się LGTB, tylko bieżącymi sprawami dotyczącymi Polski i Polaków.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić