Pułapka w bonie turystycznym. Musisz o tym wiedzieć

72

Do 30 września rodzice mogą wykorzystać 500 zł od państwa na wypoczynek dla dziecka. Wszystko dlatego, że okres obowiązywania bonu turystycznego został wydłużony. To niesie ze sobą małą pułapkę.

Pułapka w bonie turystycznym. Musisz o tym wiedzieć
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Bon turystyczny został wdrożony w 2022 roku. Jest to wsparcie przewidujące dofinansowanie w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18. roku życia. Jeżeli jest niepełnosprawne, to wartość bonu wzrasta do 1000 zł.

Początkowo podawano, że bon będzie ważny do 31 marca 2022 roku. Później, z powodu pandemii koronawirusa, okres obowiązywania tego wsparcia został wydłużony o pół roku.

Bon turystyczny. Te dzieci nie dostaną 500 zł

"Fakt" zauważa, że część dzieci nie otrzyma bonu turystycznego. Podkreślono, że w ustawie, na mocy której wprowadzono to wsparcie, zapisano, że bon przysługuje na każde dziecko do 18. roku życia, które otrzymuje również 500+.

Kluczowa jest tu data 31 grudnia 2021 r. Jeśli rodzic pospieszył się i na narodzone w listopadzie lub grudniu 2021 r. dziecko złożył wniosek o 500+ i świadczenie zostało mu przyznane, ma także prawo do bonu turystycznego - taka informacja widnieje na stronie internetowej ZUS - donosi tabloid.

Jeżeli 500+ przyznano dopiero w tym roku, to... bon turystyczny nie zostanie wygenerowany. Identycznie sprawa wygląda w przypadku dzieci, które urodziły się na początku 2022 roku lub niebawem przyjdą na świat.

Zobacz także: Arłukowicz o propozycji Kaczyńskiego. "Nieodpowiedzialne, może stanowić pewne zagrożenie"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić