Rolnicy nie spieszą się z wnioskami o dopłaty. Do kiedy mają czas?

4

Od około dwóch miesięcy ARiMR prowadzi nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie 2021. Do kiedy można je składać? W jakiej formie można przesyłać wnioski? Odpowiadamy na pytania, które pojawiają się w głowach rolników.

Rolnicy nie spieszą się z wnioskami o dopłaty. Do kiedy mają czas?
Traktor (Pixabay)

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wnioski o przyznanie płatności na rok 2021 można składać jedynie przez internet - za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

"Gazeta Pomorska" podaje, że do 27 kwietnia wnioski o dopłaty złożyło niespełna 400 tys. rolników. Rok temu o takie płatności ubiegało się natomiast przeszło 1,3 mln osób.

Nie złożyłem jeszcze wniosku, bo nie wiem, czy mi czasami coś nie wymarznie na polu, bo nawet pod koniec kwietnia były przymrozki - wyjaśnia producent rolny z powiatu rypińskiego, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

Dopłaty bezpośrednie 2021 - ważne terminy

Podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie został wydłużony do 17 czerwca 2021. Rolnicy mają więc jeszcze trochę czasu, by skorzystać z tego przywileju.

Co istotne, wnioski będzie można składać do 12 lipca. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że każdy dzień roboczy opóźnienia będzie skutkował pomniejszeniem kwoty płatności o jeden procent.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić