o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Rolnicy nie spieszą się z wnioskami o dopłaty. Do kiedy mają czas?

3
Podziel się

Od około dwóch miesięcy ARiMR prowadzi nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie 2021. Do kiedy można je składać? W jakiej formie można przesyłać wnioski? Odpowiadamy na pytania, które pojawiają się w głowach rolników.

Rolnicy nie spieszą się z wnioskami o dopłaty. Do kiedy mają czas?
Traktor (Pixabay)
bEhfQdMB

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że wnioski o przyznanie płatności na rok 2021 można składać jedynie przez internet - za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

"Gazeta Pomorska" podaje, że do 27 kwietnia wnioski o dopłaty złożyło niespełna 400 tys. rolników. Rok temu o takie płatności ubiegało się natomiast przeszło 1,3 mln osób.

bEhfQdMD
Nie złożyłem jeszcze wniosku, bo nie wiem, czy mi czasami coś nie wymarznie na polu, bo nawet pod koniec kwietnia były przymrozki - wyjaśnia producent rolny z powiatu rypińskiego, cytowany przez "Gazetę Pomorską".

Dopłaty bezpośrednie 2021 - ważne terminy

Podstawowy termin na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie został wydłużony do 17 czerwca 2021. Rolnicy mają więc jeszcze trochę czasu, by skorzystać z tego przywileju.

bEhfQdMJ

Co istotne, wnioski będzie można składać do 12 lipca. W tym miejscu warto jednak podkreślić, że każdy dzień roboczy opóźnienia będzie skutkował pomniejszeniem kwoty płatności o jeden procent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEhfQdNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(3)
Oleńka
miesiąc temu
W tym roku nie przysyłają już wniosków wydrukowanych. Wielu rolników nie wie o tym i czeka do ostatniej chwili. Nowością jest podawanie ratunku uprawianej rośliny zamiast podciągnąć wszystko pod JPO. Gratuluję rolnikom ,którzy potrafią to samodzielnie zmienić w systemie.
starybudnik
miesiąc temu
Zdążą. Co rok płaczecie. Rolnicy nie głupi
Słoik
miesiąc temu
Bo są zajęci wiosennymi pracami na roli. Nie mają czasu.
bEhfQdNf
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić