o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

Sklepy popularnej sieci znikają z Polski. Zamkną aż 59 punktów!

22
Podziel się

Eurocash zdecydował o zamknięciu do końca 2021 roku 59 z 414 sklepów własnych w sieci Delikatesy Centrum. Konsekwencją tego pomysłu jest to, że pojawiła się konieczność utworzenia odpisu na około 80 mln zł.

Sklepy popularnej sieci znikają z Polski. Zamkną aż 59 punktów!
Zakupy (Pixabay)
bEqGyEid

Eurocash podjął ważną decyzję. Do końca 2021 roku ten podmiot zamknie aż 59 z 414 sklepów własnych sieci Delikatesy Centrum.

Powodem decyzji jest dokonana przez Zarząd analiza rentowności powyższych sklepów oraz możliwość wdrożenia programów naprawczych w poszczególnych sklepach. W konsekwencji będzie musiał zostać dokonany odpis szacowany na ok. 80 mln złotych, co przełoży się wprost na wynik finansowy za 2021 - podano w komunikacie, który cytuje PAP.
bEqGyEif

Wyjaśniono też, że ostateczna kwota odpisu będzie znana po przeglądzie półrocznego sprawozdania finansowego przeprowadzonym przez biegłego rewidenta.

Decyzja o zamknięciu sklepów nie wpłynie na strategię rozwoju handlu detalicznego Grupy Eurocash, a w dłuższej perspektywie przełoży się na poprawę rentowności segmentu detalicznego, co powinno być widoczne począwszy od przyszłego roku, umożliwiając dalszy efektywny rozwój sieci Delikatesy Centrum - dodano.

Delikatesy Centrum. Ile sklepów jest w Polsce?

Aktualnie sieć sprzedaży Delikatesów Centrum liczy prawie 1000 sklepów franczyzowych, ponad 150 w joint venture, a przeszło 400 sklepów jest własnych.

bEqGyEil
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqGyEiG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(22)
Anita
3 dni temu
Zakupy w Mila to złe doświadczenia. Czujesz się jak intruz, a w domu zastajesz pleśń. Wyraźnie widać, że EuroCash połamał sobie zęby na tej sieci. Mam nadzieje, że zniknie ona z Inowrocławia.
marek
6 dni temu
I dobrze sklepów jest w Polsce za duzo.
Gosc
7 dni temu
No i dobrze . Niech otworzą się małe polskie sklepiki. Po co obcym pchać do kieszeni.
bEqGyEiH
stefan
7 dni temu
kogo interesuja takie glupoty,jak zwykle na tym portalu niemieckim
el-ka
7 dni temu
W delikatesy centrum jest drogo. Już lepszy lewiatan,albo euro.
xxxx
7 dni temu
amaro ma potrzebę kupienia sobie kolejnej wyspy?
Gey
7 dni temu
Drogo jak w Pewex złodzieje ul Dąbrowskiego 81 Warszawa towar 10tej kategorii
Sabat
1 tyg. temu
No i dobrze :)
grażyna
1 tyg. temu
znaczy nie chca płacić podatków
koko
1 tyg. temu
dobra informacja na 02
Mirek
1 tyg. temu
A w tych sklepach jest książka ATLANTYDA Iluzja???
Mirek
1 tyg. temu
A w tych sklepach jest książka ATLANTYDA Iluzja???
kkk
1 tyg. temu
Szkoda by było. Moje DC to najbliższy sklep (4 km)obsługa miła i profesjonalna. Ceny lepsze niż np w Dino, choc nie konkurują z Biedronką czy LIdlem.
bEqGyEiz
Klient biedro...
1 tyg. temu
W DK chciałem kupić placek z gazetki w promocji 16,99. Cena się zgadza na etykietce. Biorę niecałe 0,5 kg. Pani kasuje i wychodzi ponad 10 zł. Mówię coś nie tak! Pani mówi: Ale cena jest z etykietki zeskanowana (z drugiej strony 16.99 był kod paskowy). No ale - mówię - nie zgadza się z ceną i ofertą z gazetki. - Ale ja nie mogę wycofać i woła kierownika. Przychodzi po dłuższej chwili młody szczun bez maseczki, wczytuje swoją kartę i każe sprzedać w cenie z etykiety 16.99 za kg. Pani coś tam majstruje przy kasie i kasuje. Wychodzi ponad 12 zł. Ja się pytam jakim cudem jest jeszcze drożej ?!. Zniecierpliwiona już kolejka zaczyna się rechotać. Pani dzwoni po kierownika. Kierownik przychodzi i ekspedientka mówi że czegoś nie może. Kierownik wyciąga kalkulator z szuflady i liczy na kalkulatorze. No i płace niecałe 8 zł... Naprawdę żal mi kurcze tych ludzi, gdzie oni znajdą pracę?!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić