Marcin Lewicki| 

SMYK ostrzega. Produkt "stwarza ryzyko uduszenia się dziecka"

7

Uwaga na jeden z produktów marki SMYK. Firma ostrzega, że może on być śmiertelnie niebezpieczny dla dzieci. Chodzi o popularny śpiworek do spania dla niemowlaków. Chociaż nie kupisz go już w sklepach tej sieci, to nadal może znajdować się w twoim domu.

SMYK ostrzega. Produkt "stwarza ryzyko uduszenia się dziecka"
Smyk ostrzega, że popularny śpiworek może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo dla dziecka (SMYK)

SMYK to jeden z największych sklepów z artykułami dla dzieci w Polsce. Sieć ma ponad 250 punktów sprzedaży na terenie całego kraju.

Poza sprzedażą marka SMYK oferuje także produkty dla dzieci sygnowane własnym znakiem. Jeden z takich produktów okazał się zagrożeniem dla najmłodszych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Squattersi wtargnęli do budynku Smyka w Warszawie.

Chodzi o śpiwór Cool Club by SMYK. Firma zaznacza, że wyrób ten może być śmiertelnym niebezpieczeństwem w czasie snu.

Smyk S.A z siedzibą w Warszawie informuje, że śpiwór Cool Club by SMYK (kod EAN 5903977346438) stwarza ryzyko uduszenia się dziecka - informuje sklep na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Produktu nie ma już w sklepach. Był dostępny od czerwca 2022 roku do 28 lipca 2023 roku. Warto, żeby każdy, kto w tym okresie kupował podobne produkty dla swojego dziecka, upewnił się, że to nie ten model ma w domu.

Czy śpiworek trzeba wyrzucić bez możliwości zwrotu środków? Nie ma takiej konieczności. SMYK zaznacza, że każdy, kto przyniesie do sklepu zakupiony wcześniej produkt, otrzyma pieniądze z powrotem.

Kategorycznie należy sprawdzić, czy twoje dziecko nie śpi w tego rodzaju śpiworku.

Po co są śpiworki dla dzieci? Mają zapewnić bezpieczeństwo

Śpiworki dziecięce to element ochronny dla dzieci. Są alternatywą dla poduszeczek i kołderek, które (szczególnie w pierwszych tygodniach życia) mogą doprowadzić do tzw. śmierci łóżeczkowej.

Okryciem tego typu dziecko może nieświadomie zasłonić sobie twarz i utrudnić oddychanie. Śpiworki są zaprojektowane tak, że dziecko nie zarzuci ich na głowę i nie jest w stanie się nimi niebezpiecznie owinąć.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić