Sprawdzili bagaże na lotnisku w Katowicach. Osłupieli

Funkcjonariusze ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) wykryli w bagażach czterech podróżnych gotówkę o wartości ponad 800 tys. zł. Podróżni nie zgłosili pieniędzy do kontroli, dlatego zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę ponad 62 tys. zł.

Sprawdzili bagaże na lotnisku w Katowicach. Osłupieli
7 mln hrywien ukrytych w bagażach. (KAS)

Na lotnisku Katowice-Pyrzowice funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ze śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali bagaże podróżnych lotu z Kutaisi w Gruzji do Katowic.

W bagażach czterech osób znajdowała się gotówka o łącznej wartości 7 mln hrywien, co po przeliczeniu wynosi ponad 800 tys. zł. Bagaże należały do obywateli Ukrainy, którzy przekraczali przejście zielonym pasem "nic do zgłoszenia".

Podróżni tłumaczyli się, że pieniądze są przeznaczone na zakup nieruchomości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Leśny bimbrownik. Mieszkaniec Białegostoku złapany na gorącym uczynku

Za brak zgłoszenia przewozu pieniędzy powyżej 10 tys. euro, funkcjonariusze ukarali podróżnych mandatami na łączną kwotę ponad 62 tys. zł.

Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE

Funkcjonariusze przypominają, że osoba przewożąca środki pieniężne w wysokości co najmniej 10 tys. euro musi złożyć deklarację tych środków pieniężnych właściwym organom państwa członkowskiego, przez które wjeżdża do Unii Europejskiej lub wyjeżdża z Unii, oraz udostępnić je tym organom do kontroli.

Obowiązek złożenia deklaracji środków pieniężnych nie jest uznawany za spełniony, jeżeli przekazane informacje są nieprawdziwe lub niekompletne lub jeżeli środki pieniężne nie zostały udostępnione do kontroli - przypomina Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić