Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. WZI
|

Surowe prawo w Niemczech. Sprzedawcy chcą oznaczać klientów opaskami

498
Podziel się:

Niemieccy sprzedawcy chcą oznaczać klientów przy pomocy opasek na rękę. W ten sposób chcą sobie ułatwić kontrolę osób, które przebywają na terenie placówek. Obecnie, myśl zasady 2G, dostęp do sklepów mają tylko osoby zaszczepione na COVID-19 lub wyleczone z koronawirusa.

Surowe prawo w Niemczech. Sprzedawcy chcą oznaczać klientów opaskami
Niemieckie sklepy chcą opasek dla klientów (Getty Images)

Z zasady 2G wyłączone są sklepy spożywcze i drogerie. Do pozostałych sklepów wejść mogą tylko klienci, którzy przyjęli szczepionki lub przechorowali COVID-19.

Obecnie istnieje zamieszanie w przepisach dotyczących kontroli 2G w handlu detalicznym. To pilnie wymaga ujednolicenia - powiedział w środę agencji DPA dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego (HDE) Stefan Genth.

Opaski dla klientów

Opaski dla klientów, stosowane już np. w Moguncji sprawiają, że każdy klient jest tylko raz sprawdzany pod kątem 2G, a następnie otrzymuje opaskę na rękę, z którą ma dostęp do wszystkich sklepów w danym dniu. Zdaniem Stefana Gentha, wprowadzenie takiej zasady w całym kraju byłoby "ulgą dla handlu".

Zobacz także: Młodzi żyją na kredyt. "Chcą mieć wszystko tu i teraz"
Sprawdzanie każdego klienta w każdym sklepie wymaga znacznego wysiłku i prowadzi do tworzenia kolejek przed drzwiami sklepów. Dlatego z punktu widzenia handlu dobrze byłoby rozszerzyć rozwiązanie w postaci opaski na rękę obowiązujące w niektórych krajach związkowych na całe terytorium federalne - powiedział szef HDE.

Firmy przejęły obowiązki panstwa

Jak uważa Stefan Genth, handel detaliczny pilnie potrzebuje wsparcia w zakresie niezbędnych kontroli 2G. Firmy przejęły od państwa część zadań, w związku z tym gminy powinny zapewnić wsparcie, albo pomoc finansową dla konkretnych podmiotów.

Zdaniem szefa HDE rozporządzenie 2G w handlu detalicznym powinno jednak zostać zniesione, ponieważ nie przyczynia się do walki z pandemią. Zakupy robione w maseczkach i z przestrzeganiem zasad higienicznych zapewniają - jego zdaniem - wystarczające bezpieczeństwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(498)
Tak tak
10 miesięcy temu
Taa … jednym zdaniem - mają tradycję ku temu !
Opaski
10 miesięcy temu
już kiedyś były. Takie z gwiazdą Dawida. Co teraz będzie na opaskach?
xxxx
10 miesięcy temu
Niemcy doświadczenie mają z przeszłości , a w tle DOKTOR MENGELE .
Gross Rosen
10 miesięcy temu
Skoro Niemcy tak lubią oznaczanie ludzi, to proponuję, aby Polki, które opiekują się starszymi Niemcami, sprawdzały, czy oni nie mają wytatuowanych cyfr na ręce pod pachami i przekazują te dane z adresem do IPN.
IV Reich
10 miesięcy temu
Niemcy takie oznaczanie wysysają z mlekiem matki. Zaczęło się w Namibii.
63+
10 miesięcy temu
A jednak IV Rzesza to fakt
healer
10 miesięcy temu
Rok temu była to jedna z TEORII SPISKOWYCH. A teraz jest kolejną która na szych oczach staje się faktem. Az strach pomyśleć że spełnią się kolejne, w tym ta depopulacyjna czy ta o biologicznych sterownikach pozwalających w dowolnym momencie "wyłączyć" niepopranegoobywatela na gwałtowny udar czy zawał......
end
10 miesięcy temu
a mówią że Hitler miał złe pomysły
kippo
10 miesięcy temu
myslę że lepze sa tatuaze na czole z numerkami odpowiadającymi szczepionce np 123
col. Greg
10 miesięcy temu
no i ....... poszlo!
polak
10 miesięcy temu
Niech wytatuują im numery na czole. Już kiedyś to robili, Opaski też były !!!! Wraca faszy +++ zm. wielkimi krokami ! !
Fur Deutschla...
10 miesięcy temu
Czytałem ze przez obowiązek szczepień Polacy chcą wracać do Polski. Wracajcie na zdrowie. Cała Europa Zachodnia zarówno teraz jak i od wieków podejmuje rozsądne decyzje a my dumni Polacy od wieków je krytykujemy. Niestety jesteśmy narodem za bardzo ceniącym indywidualność. Niestety przez te cechy nigdy nie dorównamy nawet Czechom. Mamy mentalność tego takiego małego pieska co wyglada trochę jak sarenka. Ten głupi pies potrafi przydymić nawet do Rottweilera. I tak szczeka i szczeka dopóki Rottweiler nie klapnie leniwie mordą od niechcenia odgryzając „sarence” łeb…
Obserwator
10 miesięcy temu
Wiem to foliarze wykrakali znowu.
Pass
10 miesięcy temu
Takie z gwiazdą Dawida, czy że swastyką? Historia zatoczyła koło?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić