Szkoła wpadła na pomysł, jak przetrwać zimę. Tak opłacą rachunki

9

Na Mazurach wpadli na kreatywny pomysł, jak zebrać fundusze, które pozwolą kupić opał i przetrwać zimę. Rodzice uczniów niepublicznej szkoły podstawowej w Choszczewie już w najbliższą niedzielę sprzedawać będą obiady i ciasta.

Szkoła wpadła na pomysł, jak przetrwać zimę. Tak opłacą rachunki
"Przez żołądek do...pieca". Szkoła na Mazurach chce przetrwać zimę (Adobe Stock, Facebook)

Jak przetrwać zimę? To pytanie zadaje sobie wiele szkół w całej Polsce, szczególnie w mniejszych miejscowościach, w których czasami brakuje pieniędzy, aby kupić opał na zimę. Niedawno informowaliśmy, że w województwie lubelskim rodzice sami zorganizowali zbiórkę pieniędzy, aby kupić opał.

W szkole podstawowej w Choszczewie na Mazurach uczy się 62 uczniów i przedszkolaków nie tylko z tej wsi, ale i kilku sąsiednich. W obliczy drożyzny uczniowie i rodzice wzięli sprawy w swoje ręce. Wpadli na pomysł, aby zorganizować festyn.

Zobacz także: "To są przykre życzenia". Lepiej nie składaj ich podczas Wigilii
Kadra jest wspaniała, dzieci pod dobrą opieką, nie wyobrażamy sobie, by z powodu braku opału dzieci musiały iść na zdalne nauczanie. Dlatego zbieramy pieniądze na opał na portalu zrzutka i w niedzielę organizujemy festyn. Każdy coś pichci, piecze - co zarobimy przeznaczymy na opał - powiedziała PAP Monika Świniarska, przedstawicielka rady rodziców.

Cała akcja zatytułowana jest: "Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Choszczewie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie dobroczynne - "Przez żołądek do... pieca!"

27 listopada (w niedzielę) w godzinach 12.00 - 16.00 naszą szkołę wypełnią zapachy smakowitych potraw! W menu znajdziecie dania obiadowe oraz słodkości, wszystko przygotowane z sercem i pełnym zaangażowaniem przez rodziców naszych uczniów i przyjaciół szkoły. Jedzenie choć pyszne, to jednak nie wszystko, co czekać będzie na naszych gości - lista atrakcji wciąż się wydłuża - podkreśla szkoła podstawowa w Choszczewie.

Samowystarczalna szkoła

Jak podkreśla PAP, szkoła w Choszczewie jest niepubliczna - w 2012 roku samorząd chciał ją zlikwidować i wówczas przejęło ją Stowarzyszenie "Edukator" z Łomży. Od tej pory placówka utrzymuje się z subwencji oświatowej liczonej na podstawie liczby uczniów, dotacji z ministerstwa, wsparcia sponsorów oraz pozyskuje środki poprzez organizację akcji dobroczynnych

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić