Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Durman
Natalia Durman
|
aktualizacja

W Warszawie szykuje się ostre starcie. Wyciekły wewnętrzne sondaże

15
Podziel się:

PiS nadal nie podjęło decyzji co do kandydata w wyścigu o prezydenturę w Warszawie. Z wewnętrznych sondaży partii rządzącej i PO wynika, że najgroźniejszym rywalem Rafała Trzaskowskiego może być wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Z badania PiS wynika, że Jaki wygrywa w II turze z Trzaskowskim
Z badania PiS wynika, że Jaki wygrywa w II turze z Trzaskowskim (East News)

Do wewnętrznych sondaży partii rządzącej i Platformy Obywatelskiej dotarła "Rzeczpospolita". Chociaż wyniki są różne i wskazują na innego zwycięzcę, to z obu wynika, że najgroźniejszym kandydatem dla wystawianego przez PO Trzaskowskiego jest właśnie wiceminister sprawiedliwości.

Ostatni sondaż PiS został przeprowadzony kilka tygodni temu, na przełomie roku. Pokazuje dużą mobilizację elektoratu PiS, która sprawia, że zwycięstwo w stolicy staje się możliwe. Wynik? Jak twierdzą rozmówcy "Rz" z Nowogrodzkiej, Patryk Jaki pewnie wygrywa w II turze wyborów z Rafałem Trzaskowskim. Ale to nie wszystko. Z kandydatem Platformy wygrywa również Stanisław Karczewski, choć jego przewaga jest mniejsza niż Patryka Jakiego.

Co z badaniem PO? Warszawscy działacze partii przyznają, że sytuacja PiS się polepsza, ale Trzaskowski wygrywa w II turze z Jakim różnicą ok. 10 punktów procentowych. Ma też o włos wygrywać w I turze ze Stanisławem Karczewskim.

Rozmówcy z PO studzą jednak emocje. Spodziewają się, że notowania PiS wzrosną. Przewidują, że wyborców partii zmobilizuje "historia z Izraelem".

PiS swoją decyzję co do kandydata na prezydenta Warszawy ma ogłosić w ciągu kilku tygodni. Nieoficjalnie kandydatów jest trzech - Patryk Jaki, Stanisław Karczewski i Zbigniew Gryglas.

Politycy PO przekonują, że na wiosnę wystartują z nowym planem w Warszawie, w którym na pierwszym miejscu będzie człowiek, a nie "wielkie betonowe inwestycje".

Wybory samorządowe odbędą się w listopadzie.

Zobacz także: Patryk Jaki: zbyt długo Polska była chłopcem do bicia:
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
alebaba
5 lata temu
PO wykorzysta sytuację z Izraelem?!Oni zawsze korzystali z chwytów poniżej pasa,większość z Nas dawała głosy na nich,lecz HGW pokazała przez swoje lata prezydentury na czym im zależy.Nigdy,przenigdy nie oddam już głosu na PO !!!
jo
5 lata temu
A KTO TO TEN TRZASKOWSKI CZY TO JAKIŚ KOLEJNY ZŁODZIEJ OD GRONKOWIEC WALETZ ??????
realista
5 lata temu
Bo człowieka można ograbić a betonu nie ! więc dla PEŁO człek będzie ważniejszy
po co mydlić ...
5 lata temu
A jeśli chodzi o zmiany w Orlen i przechwałki nowego prezesa,że tak super zarządza. No wielkie mi halo. Zrobić złodziejskie ceny za prąd i za paliwa i przechwalać się zyskami i zarządzaniem.Przykład pierwszy lepszy : 800 zł emerytury i przy w miarę normalnym korzystaniu z prądu w przeciętnym mieszkaniu - koszt ok.,400-450 zł.Tak samo było i za Tuska-PO, tak samo jest i teraz , więc po co mydlić ludziom oczy ???
co tu dyskuto...
5 lata temu
Co tu dyskutować. Albo będzie uczciwość i dostęp do tzw. demokracji dla każdego ,a nie tylko koryta dla swoich i demokracja dla swoich.A dotychczas, to praca przez pół roku na podatki dla "wybrańcówĺ i dla nich miliony, a dla podatników harówa za marne pieniądze, wysokie podatki i przymusowe opłaty. A zarobki marne, bo z tych pieniędzy nie można kupić np. nowego samochodu , albo mieszkania. No chyba ,że pożyczkę rozłożoną łaskawie na 30 lat, to bardzo proszę,
Doda
5 lata temu
a może niech kandyduje LIROY
marek
5 lata temu
pis jako partia jednej kadencji :-) albo nawet i nie :-) nie ma szans w wyborach samorządowych :-)
ANDRE
5 lata temu
WYJAZD Z JEDNYM I DRUGIM-ODPARTYJNIĆ SAMORZĄDY!!!!!!!
Wojtek
5 lata temu
PIS pokazal gdzie miejsce kundli.... w budzie:) Jarek jest jak Bruce Lee.
Ordogan
5 lata temu
Stolica panstwa powinna miec pozadnego prezydenta....Jaki jest kandydat pisu .....WSTYD.....prawie ANKARA
jacek
5 lata temu
Polska była za długo workiem treningowym do obijania. To się musi skończyć. Polacy powinni bez względu na to co inni bliscy i dalecy sąsiedzi mówią robić to co jest najleprze dla większości społeczeństwa polskiego "Poland first". Każdy Polak powinien mieć swobodny dostęp do broni tak jak w Ameryce lub w Szwajcarji. Każda napaść na Polskę słowna powinna być odparowana odpowiednimi ustawami grożącymi wysokimi karami finansowymi i konfiskatami majątkowymi ( bo to boli, a krajowi przynosi korzyści )
DUD
5 lata temu
Tylko świnie głosują na PO
pl
5 lata temu
PiS na wieki wiekow amen
Jak
5 lata temu
Panie Patryku jest Pan potrzebny w rządzie!!!!!!!! Po co Panu inne stanowisko?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić