Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Węgry. Fundusz Odbudowy został wstrzymany. Komisja Europejska ma uwagi

46
Podziel się:

Komisja Europejska zdecydowała się na wstrzymanie Węgierskiego Funduszu Odbudowy, który jest warty 7,2 mld euro. Wiadomo już, dlaczego zdecydowano się na taki ruch.

Węgry. Fundusz Odbudowy został wstrzymany. Komisja Europejska ma uwagi
Viktor Orban, prezydent Węgier (Getty Images)

Do 12 lipca Unia Europejska musi zatwierdzić Krajowe Plany Odbudowy. Są one podstawą do wypłaty świadczeń z Europejskiego Funduszu Odbudowy.

Nadal analizowany jest węgierski plan. Politico informuje, że Unia Europejska ma zastrzeżenia, które uniemożliwiają jego akceptację w ciągu najbliższych czterech dni.

Węgry. Unia Europejska wstrzymuje Fundusz Odbudowy. Dlaczego?

Ujawniono już, że problemem są przepisy antykorupcyjne. UE wymaga, by krajowe plany odbudowy zawierały precyzyjne zapisy ws. systemów zapobiegania "konfliktom interesów, korupcji, nadużyć finansowych oraz podwójnego finansowania".

Pojawiły się żądania, by Węgry wzmocniły przepisy w tym zakresie. Miałoby to nastąpić poprzez działania prokuratury, ułatwienie dostępu do informacji publicznych i wzmocnienie niezawisłości sądów.

Węgry starały się o 7,2 miliarda euro dofinansowania. Na ten moment Komisja Europejska przekazała jedynie, że "piłka leży po stronie Budapesztu", który musi dostosować się do unijnych wytycznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(46)
Marcel z Wars...
rok temu
PiS skłócił Polskę z Unią Europejską, ze Stanami Zjednoczonymi i kim tylko się da. Lewica jest najbardziej proeuropejską partią a od unijnych wartości uzależnione są dotacje unijne,. A cena za bycie w jakiejkolwiek organizacji oraz korzyści od niej to niestety przestrzeganie zasad oraz popieranie jej wartości. Polska zrzekła się swojej słowiańskiej kultury i pogańskich wierzeń pod presją reszty Europy i strachu przed wojną i dlatego przyjęła chrzest i kulturę łaciśką i teraz pis i prawica się oburzają, że reszta Europy nakazuje zrzeknięcia się czegoś co Polska przyjęła ze strachu przed wojną. Czarnek, Nowak wypaczają ideę edukacji poprzez zabobon idący w parze z fanatyzmem religijnym. Godek jest mizoginem opłacanym przez Ordo luris a ordo luris jest opłacane przez Kreml, czyli Putina. Kaczyński wdzięczy się do Putina. Przez wybryki Pawłowicz, pis konfederacji Kaczyńskiego, Rydzyka, Dziwisza, Jędraszewskiego, Czarnka itd unia Europejska nie da Polsce kasy. A bez tej kasy będziemy zapaścią cywilizacyjno-gospdarczą o mentalności ze średniowiecza i Putin sprawi, że Polski na mapie nie będzie i Rosja powiększy się o wielkość Polski. Przez ich wybryki Unia Europejska nie da nam ani grosza i nawet zarząda zwrotu pieniędzy, które nam dała w ramach dotacji. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości, to będziemy europejską Afryką i Afganistanem Europy. Przy czym pis, konfederacja i nasz kościół mają taką samą patriarchalną mentalność jak Ci muzułmanie w Afganistanie. Raz Polska zrzekła się swojej tożsamości narodowej, wiary i kultury i dlatego jest na mapie. Pola są zalane, podatki i inflacja są coraz większe. Polska jest kolonią Watykanu odkąd przyjęła chrzest i Watykan manipuluje i doii Polskę i Polaków jak krowy za pomocą kościoła i księży i szerzy zabobon. PO też nie są zbyt unijni i też nie najlepsi. Jak Polska nie przyjmie europejskich wartości, to skończy tak jak by skończyła gdyby nie zrzekła się swojej pogańskiej kultury na rzecz chrześcijaństwa narzuconego nam przez inne państwa, które teraz nazywają się Unią Europejską.
Donald
rok temu
Lepszy na wolności kęsek byle jak niżli w niewoli przysmaki!!!!A taka jest właśnie unia!!!!
LLLLLLLL
rok temu
Z głupimi polaczkami też powinni tak zrobić, skoro tak głosowali.
afrykaner
rok temu
kiedy unia się rozpadnie?
Marek
rok temu
jak czytam komentarze ciemnoty, która za 2 mld z budżetu niszczy kraj parszywą propagandą, że przypomina starego chama, który przyszedł do bogatego stołu, nażarł się, nachlał, po czym zesrał na środku pokoju i nawtykał gospodarzowi, że tu śmierdzi, ludzie obudźcie się, tak wam ta komuna prlowska pasowała, zamknięte granice, wsie zabite dechami, zero infrastruktury, obudźcie się!!!
POwski
rok temu
Tusk jak przyjechał tak i odzjedzie albo go zamkną . Zbyt duzo nabruździł żeby mu to uszło na sucho. Mniemam że naród jeszcze całkiem nie zgłupiał i sklerozy nie ma, choć przykład Senatu i cieciego moze porażać
aaaaa
rok temu
Bicie piany. UE oczywiście wypłaci pieniądze Węgrom. Będzie udawanie i straszenie, ale na gadaniu się skończy. Unia nie jest zdolna do zdecydowanych kroków w sprawie takich dyktatorków jak Orban i jemu podobnych.
ollo
rok temu
Bardzo dobrze z unią jest jak z pracodawcą na początku przyjmujesz i godzisz się na wszystkie warunki bo kasa a później się stawiasz bo ci nagle coś nie pasuje. Nie pasuje to wypad nie bież kasy i spadaj. Podobnie z polską. Unia powinna wydalić węgry i polskę wtedy dopiero by się opamiętali jakby swoimi limuzynami jeździli po dziurawych starych drogach
Janek
rok temu
Mam pytanie kto tym co siedzą PE UE,KE,TS zatwierdził im tak wysokie pensje?Za mało ci obiboki zarabiają,dlatego chcą jeszcze między sobą rozszabrować fundusz dla Węgrów 7,2 miliarda euro
Ninka
rok temu
Bardzo dobrze . Nareszcie temu dyktatorowi pokazali gdzie jego miejsce . Naszemu też pokaża.
senior
rok temu
Bo za mało ci eurokraci zarabiają, a 7,2 miliarda euro do podziału się im należy!
Gosc
rok temu
Kołchoz Brukselski rządzi Europom. Teraz albo cały ten lewacki cyrk albo sie rozwali albo będziemy poddanymi miłościwie nam panującym szwabom i Francji . Pięknie tłumaczą swoje zamiary tyle ze kłamstwa obłuda to podstawa
Pozdro
rok temu
Lewacy w UE sapią z radości. A tu tylko neews i pokazanie palcem gdzie jest błąd w papierach. Kasa wróci do bratanków bo jest ich
sad
rok temu
Węgrzy powinni zrobić to samo co Anglicy ,Polska tak samo to bagno UE to śmierdzi korupcją.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić