Aniela Siwek| 

Zginęło w nich ponad 300 osób. Boeing 737 Max ma znowu latać

1

Boeing 737 Max znów może latać bezpiecznie, twierdzi europejski organ regulacyjny ds. lotnictwa czyli Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego UE. Samolot został uziemiony w marcu 2019 roku po dwóch wypadkach, w których zginęło 346 osób.

Zginęło w nich ponad 300 osób. Boeing 737 Max ma znowu latać
Boeing 737 Max powróci do lotów. (Getty Images)

EASA, czyli Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego UE, uznała, że samolot Boeing 737 Max jest już bezpieczny. Samolot został uziemiony w marcu 2019 roku po dwóch katastrofach w Indonezji i Etiopii, w których zginęło łącznie 346 osób. 

Patrick Ky, dyrektor Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego Unii Europejskiej, przekazał tę decyzję agencji Bloomberg. Dodał, że jest zadowolony ze zmian, jakie Boeing wprowadził, dodając, że samolot może powrócić do regularnych lotów jeszcze przed końcem 2020 roku. 

Decyzja pojawiła się, mimo że Boeing nie wdrożył jeszcze aktualizacji oprogramowania, której zażądała jego agencja. Mogą minąć aż dwa lata, zanim ta będzie gotowa.

Zobacz także: Awaryjne lądowanie. Chwile grozy na pokładzie Boeinga

Przez ponad pół roku Boeing nie otrzymał żadnych zamówień. W sierpniu sprzedał dwa samoloty 737 Max polskiej czarterowej linii lotniczej Enter Air.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić