Zimny prysznic. To wydarzy się na stacjach po świętach

643

Ci, którzy liczyli na to, że po świętach wielkanocnych będzie można taniej zatankować samochód, będą bardzo rozczarowani. Niestety, prognozy ekspertów z serwisu e-petrol.pl absolutnie nie napawają optymizmem.

Zimny prysznic. To wydarzy się na stacjach po świętach
Po świętach kierowców czeka nieprzyjemna niespodzianka (Pixabay)

Przed Wielkanocą 2022 ceny paliw nieco spadły. Co nas czeka po świętach? Eksperci podzielili się już prognozami.

Ostatnie dni to czas wyraźnych zmian spadkowych na polskich stacjach. Przed okresem wielkanocnych wyjazdów kierowcy dostali spory prezent - tankowanie benzyny w cenie 6,41 zł i diesla w cenie 6,99 zł. Niestety, nie możemy patrzeć optymistycznie w przyszłość - powiedział w materiale opulikowanym na YouTube dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z serwisu e-petrol.

Bogucki zdradził, że po świętach ceny nie spadną. To jednak nie jest w tym wszystkim najgorsze. Okazuje się bowiem, że... czekają nas kolejne podwyżki.

Wielkanoc 2022. Jakie ceny po świętach?

Według serwisu e-petrol po świętach litr benzyny "98" może kosztować 6,71-6,86 zł. Jeżeli chodzi o "95", to tutaj ceny za litr mają się wahać w granicach 6,35-6,49 zł.

Wyraźna perspektywa zwyżkowa dotyczy oleju napędowego, dla którego spodziewany poziom cen to 6,99-7,16 zł/l. Pewnej korekty w dół można jeszcze oczekiwać w cenach autogazu - dla tego paliwa średnia cena znajdzie się w przedziale 3,59-3,69 zł/l - podkreślono w prognozie.

Na ceny na stacjach przekłada się m.in. wojna w Ukrainie. Nie bez znaczenia jest też wzrastające ryzyko europejskich sankcji na import ropy i paliw z Rosji.

Zobacz także: Od maja fala odwołanych lotów? "Rezygnują z pracy, którą kochają"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić