Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Obliczyli moc bomby Kim Dzong Una. Oszacowali, co się stanie, gdy uderzy w Hawaje

49
Podziel się:

Eksperci twierdzą, że Korea Północna dysponuje bombą o dużo większej sile, niż ta, która spadła na Hiroszimę czy Nagasaki.

Obliczyli moc bomby Kim Dzong Una. Oszacowali, co się stanie, gdy uderzy w Hawaje
(Nuke Map)

Nagłą śmierć poniosłoby 150 tys. ludzi. Taki byłby bilans strat, gdyby Koreańczycy zrzucili "atomówkę" na Honolulu - stolicę Hawajów. Później tragedia mogłaby przyjąć jeszcze bardziej przerażające oblicze.

Zważywszy na ukształtowanie terenu i fakt, że większość z budynków zrobionych jest z drewna, w Honolulu wybuchłby gigantyczny pożar i pochłonął kolejne dziesiątki tysięcy ludzi - powiedział prof. Jeffrey Lewis.

Tragicznych skutków ataku byłoby więcej. Jednym z bardziej oczywistych jest skażenie zasobów jedzenia i wody pitnej dostępnych na wyspie. Eksperci portalu DefenseOne wskazują jednak na bardziej niebezpieczną rzecz. Chodzi o to, że wybuch atomowy doprowadziłby do powstania niebezpiecznego tsunami, które byłoby na tyle silne, by ponieść radioaktywny pył powstały po wybuchu nawet do wybrzeży USA.

Szacujemy, że koreański ładunek mógłby uderzyć z siłą nawet 200 kiloton - dodał Lewis.

Ekspertyza to odpowiedź na panikę, jaka wybuchła po fałszywym alarmie na Hawajach. Alarm został wysłany na ekrany telewizorów i komórki wszystkich Hawajczyków po 8 rano. Po szybkim śledztwie okazało się, że "nie ten przycisk" włączył pracownik kończący nocną zmianę. W zależności od źródła informacji, minęło od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, zanim ludzie zorientowali się w pomyłce. Dla człowieka kryjącego się w piwnicy czy własnej wannie w oczekiwaniu na apokalipsę, to bardzo długo.

System ostrzegania, nieczynny od zimnej wojny, został uruchomiony kilka tygodni temu. Wysłano za jego pośrednictwem komunikat: Pocisk balistyczny zmierza w kierunku Hawajów. Natychmiast szukajcie schronienia. To nie jest alarm próbny.

Zobacz także: Zobacz także: Korea Północna wystrzeliła rakietę w stronę Japonii

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(49)
OBSERWATORR
3 lata temu
Najbardziej zagrożone działaniami rakietowymi z strony Korei Północnej są kraje ,, sąsiednie " Tego faktu już nie zmieni nikt , jeśli przywódca tego kraju zapragnie przejśc do historii wybierajac śmierć / nie tylko swoją .../ , niestety nie ma na to rady....Pozostaje tylko utrzymywać z nim kontakty , by nie stracił chęci do życia ...
:)
5 lata temu
Przecież maja zestawy "Patriot" :)
Cyt
5 lata temu
Biedni hawajczycy ,to tak jak się ma amerykańskie bazy na terytorium
Ha ha ha
5 lata temu
Kim nie ma zamiaru ani powodu aby zniszczyc Hawaje. .A pokazywac sile musi zeby odstraszyc szczury.
Bolek
5 lata temu
Najpierw musi tam dolecieć, w całosci!
Nie "Naukowie...
5 lata temu
Cóż, z fizyki ze szkoły podstawowej wiadomo, że fala to rozchodzące się zaburzenie, które fizycznie nie przenosi cząstek ośrodka. Więc jakim cudem tsunami miałoby przenieść pył radioaktywny gdziekolwiek? Wiatry by mogły przenieść, ewentualnie prądy morskie.
vankian
5 lata temu
brakuje kasy dla politykow i trzeba ludzi postraszyc , stara metoda . pospolstwo to kupi i zaplaci . jankesi to wredny narod.
Wojtek
5 lata temu
Kto to pisze? A co ma fala na glebokim oceanie do przemieszczania sie pyłu?Bzdury jakieś.
Gość Darek
5 lata temu
Też mi coś jakby w Usa sie posuł jakiś superkomputer i przyp w Rosje to po odwecie matrix lub terminator murowany!!!
Anglik
5 lata temu
Zeby tak na Polske chical zucic bombke.
jedna rakietk...
5 lata temu
A ja to się pytam skromnie ..... , a gdzie te osławione systemy przeciwrakietowe ??
Joker
5 lata temu
Jeden przycisk i tyle paniki. To już nie jest śmieszne. Gdzie się schowają ludzie na Hawajach? Drewniane domy i nawet jeśli mają jakieś schrony w co wątpię to później tsunami załatwi resztę. Trochę nie fajnie. Zawsze chciałem tam jechać i chociaż pozwiedzać. Już nie mówiąc o zamieszkaniu bo to już bajka. Taki jeden śmieszny człowieczek może zmienić raj w piekło. Zamiast budować rakiety i odkrywać kosmos budujemy atomówki żeby się straszyć. Coś nie pójdzie i ziemia będzie wyglądała jak Mars. Koniecznie musimy zniszczyć nasz dom. Dużo łatwiej się niszczy niż buduje.
mario
5 lata temu
m sprzedali
Alibaba
5 lata temu
Co ma być to będzie i nic na to nie poradzimy ,ale artykuły szczujące do wojny a w sumie ich twórcy powinni za to odpowiedzieć !
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić