o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
WKZ
|

Awantura nad trumną. Lichtman i menadżer Krawczyka obrzucają się oskarżeniami

61
Podziel się

Na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka oprócz najbliższej rodziny pojawili się przyjaciele muzyka, którzy nie pałają do siebie sympatią. Marian Lichtman z Trubadurów miał usłyszeć od wdowy "zjeżdżaj", a menadżer Krawczyka zarzuca mu lansowanie się w mediach na śmierci przyjaciela. Zapytaliśmy obie strony, jak było naprawdę i z czego wynika konflikt.

Awantura nad trumną. Lichtman i menadżer Krawczyka obrzucają się oskarżeniami
Lichtman i menadżer Krawczyka obrzucają się oskarżeniami (East News, AKPA)
bEDhpIZh

Po pogrzebie Krawczyka menedżer Andrzej Kosmala pisał na Facebooku, że "Marian Lichtman dobrze wie, dlaczego żona [Krawczyka - red.] na pogrzebie mu powiedziała: 'Zjeżdżaj, robisz wszystko, by zarobić na śmierci mego męża'".

Kosmala twierdzi, że Lichtman "wydzwania po redakcjach z ofertą wywiadów. Na pogrzebie rozpychał się, by kamera i aparaty fotograficzne jego ujmowały". A nawet współpracuje z osobą, która "roznosi po gazetach zmyślone rewelacje o Krzysztofie Krawczyku, jego żonie i synu". Bo "w ten sposób leczy swoje kompleksy".

Marian Lichtman grał z Krzysztofem Krawczykiem w zespole Trubadurzy w latach 1963-73. W 1974 r. wyjechał do Danii, dokąd wcześniej udali się jego rodzice. Dziś podróżuje między Kopenhagą, Łodzią i Warszawą.

bEDhpIZj
Zobacz także: Pożegnał przyjaciela. Piękna przemowa Andrzeja Kosmali

Andrzej Kosmala był menadżerem Krzysztofa Krawczyka od 1973 r., kiedy wokalista rozpoczął solową karierę. I był z nim związany aż do jego śmierci.

Pan Kosmala nigdy nie pałał sympatią do mnie. Zazdrościł mi, bo moja przyjaźń z Krzysiem trwała – powiedział WP Lichtman. - Nasza więź nigdy nie przestała istnieć. Gdy w zeszłym roku miałam koronawirusa, Krzysiek sam dzwonił do mnie i pytał o zdrowie.
bEDhpIZp

Według Lichtmana Kosmala nie mógł znieść jego przyjaźni z Krawczykiem. Menadżerowi podobno nie spodobało się też, że Trubadur "ujął się kiedyś w mediach za synem Krawczyka".

Sprawy pogorszyły się, gdy Krzysztof odszedł. Nie wiem, czy to była kara, ale nie dostałem od Ewy informacji o jego śmierci – wyznał Lichtman, który o śmierci przyjaciela dowiedział się od obcych ludzi.

O spięciu z żoną Krawczyka w trakcie pogrzebu mówił tak:

bEDhpIZq
Wszedłem do katedry. Przyszedłem na swoje miejsce, a żona Kosmali powiedziała mi, że mam się przesiąść na koniec. Ale ja wróciłem do przodu.
Zobacz także: Krzysztof Krawczyk przeżył wiele lat ze swoją żoną. Była miłością jego życia

Lichtman twierdzi również, że razem ze Sławomirem Kowalewskim z Trubadurów miał zaśpiewać na pogrzebie piosenkę "Będziesz ty". Ale do tego nie doszło, bo wszystko było tak ustawione, żeby "nie mogli zagrać i pożegnać przyjaciela".

bEDhpIZr

A rzekome przepychanie się łokciami, żeby być bliżej trumny? Lichtman tłumaczył WP, że odpychał ludzi, żeby zrobić miejsce dla syna Krzysztofa, którego nikt sam z siebie nie przepuszczał.

Zdementował też plotki, jakoby Ewa Krawczyk miała go stamtąd pogonić i powiedzieć "zjeżdżaj". Lichtman twierdzi, że od wdowy usłyszał: "Proszę cię, Marian, nie promuj się na pogrzebie mojego męża ani w mediach". Na co odrzekł, że łączy się z nią w bólu i "to nie czas na takie rozmowy".

Marian Lichtman podkreślił, że to nie on dzwoni po gazetach i portalach, a sami dziennikarze chcą usłyszeć od niego wspomnienia związane z Krawczykiem.

bEDhpIZs
Ja z nim dużo przeżyłem, dużo wiem. Kosmala ma o to żal, bo on z nim tyle nie przeżył w młodości. On myśli, że dalej jest w PRL i że tylko on może rozdawać karty i ma monopol na opowiadanie o Krawczyku – mówił Trubadur, który rzekomo cały czas dostaje od Kosmali SMS-y.

Co o tym wszystkim myśli Andrzej Kosmala? W rozmowie z WP powiedział wprost, że "Lichtman ma kompleks Krawczyka, bo całe życie był zawistny i niszczy teraz jego legendę".

Zdaniem Kosmali Lichtman nigdy nie przebolał faktu, że Krawczyk nie chciał wracać do Trubadurów, choć kolega z zespołu go do tego namawiał. W 1998 r. uszył mu nawet nowy mundur muszkietera, ale Krzysztof był zdania, że "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki".

Lichtman nigdy mnie nie lubił, bo byłem najbliżej zawodowo i przyjacielsko z Krzysztofem. On mi dalej wysyła obraźliwe SMS-y, oskarża mnie o jakieś komunistyczne koneksje – mówił WP Kosmala.
Obok Ewy, wybrał sobie za cel mnie. Wyciąga jakieś sprawy rodzinne, spadkowe, a mnie oskarża, że przeze mnie musiał wyjechać do Danii. Pisze do mnie wiadomości zawierające groźby karalne – twierdzi menadżer.

O sytuacji na pogrzebie powiedział tak:

Lichtman spóźnił się do kościoła, bo udzielał wywiadu na stopniach katedry, potem przepychał się do przodu i zachowywał nieodpowiedzialnie. Piosenki "Będziesz ty" nie dał mu zaśpiewać proboszcz, bo to była msza, liturgia. Mieli ją zaśpiewać na cmentarzu. "Ale my musimy mieć playbacki" - zaczęli narzekać – relacjonował Kosmala.

Zwrócił też uwagę, że w trakcie mszy Jacek Malanowski z Trubadurów zaśpiewał "Psalm króla Dawida", i że wszyscy byli zachwyceni pięknym pożegnaniem Krawczyka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDhpIZK
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(61)
Niestetypolak
5 miesięcy temu
Polaków nigdzie nie lubią Polacy sami się nie lubią.
Obrzydliwość
5 miesięcy temu
Jak można wywlekać takie rzeczy? Zmarł artysta! Mąż, ojciec, syn! Ktoś po nim płacze! A tu jakieś przepychanki o nieistotne rzeczy. Aż się nóż w kieszeni otwiera, kiedy się to czyta
987
5 miesięcy temu
Zachowanie przy trumnie w katedrze było obroną przed zrobieniem zdjęcia pożegnania Ojca przez Syna. No i powtórka na cmentarzu. Ja nie mówię, że p.Ewa nia odczuwała bólu. Tylko przykryłam jego grą w celu zdobycia mediów! A przy trumnie na cmentarzu- kto winien być blisko!!! RODZINA !!!! Tam było miejsce dla SYNA, żony i BRATA. A kto wepchną się do kamer!!!! A kto tam był!!!. Pan Kosmala!!!! Siostra żony!!!! - Nie dla nich były te miejsca!!!!! I TO WYSTARCZY ŻEBY WYCIĄGNĄĆ WNIOSKI. KTO MOŻE NIECH BRONI SYNA . A prawnicy powinni przyjżeć się prawdzie dotyczącej adopcji córek siostry żony? Mam wrażenie że prawnie do tego nie doszło jak również przyjżeć się i przeanalizować tendencje i motywy sprawy rozwodowej !!! Panie Krzysztofie, pokój Twojej duszy. Podążyłeś już za horyzont, już jesteś u Boga. Odpoczywaj w pokoju. W naszej pamięci pozostaniesz. PS. Uważam, że zarówno żona jak i Kosmala w trakcie pogżebu realizowali wcześniej przygotowany scenariusz! Tylko kto im jego napisał? Zachowanie w katedrze i na cmentarzu - rzucenie się na trumnę według mnie było wyreżyserowane tylko po to żeby bliscy nie mogli podejść do trumny! Pani Kosmala- w końcu przestań komentować i daj spokojnie odejść śp. Krzysztofowi Krawczykowi. Zasłużył sobie na spokój. Twoje jątrzenie jedynie rani serca a pieniędzy szukaj gdzie indziej.
bEDhpIZL
jaaa
5 miesięcy temu
Jeśli żona Krawczyka powiedziała do P.Lichtmana ''Zjeżdżaj, robisz wszystko, by zarobić na śmierci mego męża'". to bardzo źle o niej świadczy...no chyba ,że Pan Kosmala przesadził, ale dlaczego...? czy chciał aby tak było ,bo widać ,że pastwić lubi się na Panu Lichtmanie. Bardzo dobrze ,że Pan Lichtman zajął się jedynym synem Krawczyka ,który to nie został przygarnięty do rodziny ...''nie było miejsca dla ciebie....''
Di1802
5 miesięcy temu
Też uważam, że p.Ewa zachowała się niegodnie i aktorsko.Lichtman szukał kamer! Rzeczywiście zakompleksiony. Krzysiu spoczywaj w pokoju☹️
Jola
5 miesięcy temu
Jak można tak się zachowywać?
Jola
5 miesięcy temu
Jak mo
JSZ
5 miesięcy temu
Klasę się ma,wyssaną z mlekiem matki, tego nie da się nauczyć. Właśnie taką klasą wykazała się Pani Adamowicz, Jej mąż zginął w tak tragicznej sytuacji. Proponuję jeszcze raz obejrzeć transmisję z mszy i pogrzebu.Pani Ewo polecam!!!
gość
5 miesięcy temu
i ten płacz bez łez- te teatralne gesty!!!
gość
5 miesięcy temu
Jeśli tak sie odezwała na pogrzebie, wcale nie dziwi , to do niej bardzo podobne! Żenada roku ten cyrk ,co odstawiała!
aza
5 miesięcy temu
Ta żona Krawczyka to taka w trochę lepszym wydaniu opiekunka Violetty Villas. Omotała Go, odciągnęła od syna, wciągnęła w sektę.
Blee
5 miesięcy temu
Ta żona to wyglada na taką co dyrygowała panem Krzysztofem, dbała tylko o swoje córeczki, rodzinę i przyjaciół męża miała za wrogów i bała się, że forsę zarobioną przez p. Krzysztifa jej zabiorą.
qqrq
5 miesięcy temu
muzycznie obaj słabiutcy poniżej średniej
bEDhpIZD
Muzyk/ss
5 miesięcy temu
Polacy!!!. Kiedy zmięknie wasza nienawiść do drugiego człowieka. Dajcie na wstrzymanie bo plucie jadem dwa tygodnie po śmierci pokazuje jakie macie podejście do samego zmarłego. Milczenie jest złotem. Zapamiętajcie Panowie.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić