aktualizacja 

Koniec kariery w TVP? Co dalej ze znanym dziennikarzem?

3

Wygląda na to, że zmiana kierownictwa TVP Info nic nie zmieniła w sytuacji Sławomira Siezieniewskiego, zawieszonego w połowie września jeszcze przez Samuela Pereirę. Mimo iż dziennikarz oddał się do dyspozycji nowych władz, jego szanse na powrót na antenę, są znikome - podaje jeden z branżowych portali.

Koniec kariery w TVP? Co dalej ze znanym dziennikarzem?
Sławomir Siezieniewski pracował w TVP od 1993 roku (screen z programu)

Sławomir Siezieniewski jest związany z TVP od ponad 30 lat. Karierę zaczynał w gdańskim ośrodku publicznej stacji, najpierw jako reporter, a potem prezenter "Panoramy". W połowie lat 90. awansował na ogólnopolską antenę, przez chwilę prowadził nawet główne wydania "Wiadomości" w Jedynce, potem także programy publicystyczne.

Od wielu lat Siezieniewski był jednak związany przede wszystkim z TVP Info. Na antenie pojawiał się od początku istnienia stacji tj. od 2007 roku, utrzymał pracę także po dużych zmianach personalnych, jakie nastąpiły w 2016 roku, kiedy prezesem TVP został Jacek Kurski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowe twarze TVP

Siezieniewski wciąż zawieszony. Co zrobił?

W październiku ubiegłego roku Sławomir Siezieniewski nieoczekiwanie zniknął jednak z anteny. Już we wrześniu został zawieszony (nie po raz pierwszy zresztą) przez ówczesne kierownictwo TAI za samowolę na antenie.

Siezieniewski zmieniał zapowiedzi materiałów i wejść na żywo odczytywane na antenie tak, by były "bardziej lajtowe" donosił wówczas portal Wirtualnemedia.pl. Gdański dziennikarz został zdjęty z anteny, odsunięty od rozmów z gośćmi, a w listopadzie całkowicie zniknął z grafiku.

Kiedy po październikowych wyborach parlamentarnych oczywista stała się zmiana władzy w kraju, spekulowano, że Siezieniewski prawdopodobnie wróci na antenę nowej TVP Info. Wszystko wskazuje jednak na to, że to koniec kariery dziennikarza w publicznej stacji.

Siezieniewski liczył na powrót na antenę TVP?

Jak dowiedziały się Wirtualnemedia.pl, Sławomir Siezieniewski "jednak nie wróci na antenę". Dziennikarz poproszony o komentarz, odesłał dziennikarzy do kierownictwa, podkreślając jednocześnie, że "wciąż pozostaję do dyspozycji TVP".

Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić